Activ Plătitor TVA

VALDREAM INGREDIENTS S.R.L.

CUI: 43398601
CIF: RO43398601
Reg. Com.: J2020002577087
CAEN: 4933
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 2 decembrie 2020 · 5 ani
Distribuie:

Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 00:56

Despre VALDREAM INGREDIENTS S.R.L.

VALDREAM INGREDIENTS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Braşov, judetul BRAŞOV, infiintata in 2020 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă" (cod CAEN 4933), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, VALDREAM INGREDIENTS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 579.666 RON, in scadere fata de anul precedent (-17.8%). Profitul net inregistrat a fost de 13.786 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
579.666 RON
Venituri totale
579.666 RON
Cheltuieli totale
554.609 RON
Profit brut
25.057 RON
Profit net
13.786 RON
Marja profit net
2,38%
Active imobilizate
43.376 RON
Active circulante
213.005 RON
Stocuri
52.924 RON
Creanțe
125.030 RON
Casa & conturi bănci
35.051 RON
Capital propriu
118.087 RON

Contact

AdresaRomania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Traian nr. 48, 500332

Adresă sediu social

Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Traian nr. 48, 500332
Cod poștal: 500332
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Traian nr. 48, 500332
Cod postal
500332
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 02.12.2020
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
579.666 RON
Rezultat net
13.786 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 579.666 RON 704.844 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 579.666 RON 704.844 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 554.609 RON 634.685 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 25.057 RON 70.159 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 13.786 RON 65.364 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 43.376 RON 59.710 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 213.005 RON 205.638 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 256.381 RON 265.348 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 52.924 RON 91.152 RON
CreanțeSume de încasat 125.030 RON 56.205 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 35.051 RON 58.281 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 138.294 RON 134.746 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 118.087 RON 130.602 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active256.381RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

53,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale256.381 RON
Datorii totale138.294 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
5,4 %Profit net / active totale
ROE
11,7 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,54 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
46,1 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 579.666 -17,8% față de anul precedent 579.666 554.609 25.057 -64,3% față de anul precedent 13.786 -78,9% față de anul precedent 0 0
2023 704.844 -13,3% față de anul precedent 704.844 634.685 70.159 -10,5% față de anul precedent 65.364 -10,0% față de anul precedent 0 0
2022 813.049 +78,2% față de anul precedent 813.062 734.718 78.344 +165,1% față de anul precedent 72.637 +190,0% față de anul precedent 0 0
2021 456.193 456.193 426.635 29.558 25.045 0 0
2020 0 0 35 0 0 35 35

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 43.376 213.005 256.381 52.924 125.030 35.051
2023 59.710 205.638 265.348 91.152 56.205 58.281
2022 81.575 159.403 240.978 79.091 54.251 26.061
2021 3.296 156.537 159.833 35.090 51.039 70.408
2020 122 90.543 90.665 0 0 90.543

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 138.294 +2,6% față de anul precedent 118.087 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 134.746 -5,9% față de anul precedent 130.602 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 143.131 +6,3% față de anul precedent 97.847 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 134.623 +48,8% față de anul precedent 25.210 Neraportat 1
2020 90.500 165 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

41din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare11 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 579.666 RON. Profit: 13.786 RON

Cifra de afaceri: 579.666 RON. Profit: 13.786 RON

Cifra de afaceri
579.666 RON -17.76% față de anul precedent
Profit net
13.786 RON -78.91% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
138.294 RON +2.63% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 704.844 RON. Profit: 65.364 RON

Cifra de afaceri: 704.844 RON. Profit: 65.364 RON

Cifra de afaceri
704.844 RON -13.31% față de anul precedent
Profit net
65.364 RON -10.01% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
134.746 RON -5.86% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 813.049 RON. Profit: 72.637 RON

Cifra de afaceri: 813.049 RON. Profit: 72.637 RON

Cifra de afaceri
813.049 RON +78.22% față de anul precedent
Profit net
72.637 RON +190.03% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
143.131 RON +6.32% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 456.193 RON. Profit: 25.045 RON

Cifra de afaceri: 456.193 RON. Profit: 25.045 RON

Cifra de afaceri
456.193 RON
Profit net
25.045 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
134.623 RON +48.75% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
35 RON
Angajati
0
Datorii
90.500 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataVALDREAM INGREDIENTS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4933 in Mun. Braşov (BRAŞOV)

VALDREAM INGREDIENTS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4933 in Mun. Braşov (BRAŞOV)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4933, Braşov

DINAMIC SMART SPRINT S.R.L.
CUI: 48786710CAEN: 4933
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2023-09-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
614.759 RON
Profit
337.162 RON
Angajati
2
PROFI PAPER PRODUCT S.R.L.
CUI: 40342606CAEN: 4933
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2018-12-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
554.983 RON
Profit
62.723 RON
Angajati
1
SMART CIP&SPEED ATTEND S.R.L.
CUI: 47088212CAEN: 4933
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2022-10-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
829.311 RON
Profit
331.016 RON
Angajati
2
CALD TRANS SRL
CUI: 29486368CAEN: 4933
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2011-12-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
479.803 RON
Profit
35.066 RON
Angajati
1
KSG RIDE S.R.L.
CUI: 48397275CAEN: 4933
Activ
BRAŞOV, Mun. Săcele2023-06-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
342.810 RON
Profit
5.238 RON
Angajati
2

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4933, Braşov

OSMONILA S.R.L.
CUI: 43317437CAEN: 4933
Activ
BRAŞOV, Sat Sânpetru Com. Sânpetru2020-11-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
70.235 RON
Profit
6.502 RON
Angajati
0
DINAMIC CAR TEAM S.R.L.
CUI: 43462127CAEN: 4933
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2020-12-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
82.847 RON
Profit
19.210 RON
Angajati
1
RARUMI TAXI S.R.L.
CUI: 43236561CAEN: 4933
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2020-10-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
68.784 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
RALUCA B. ELEGANT S.R.L.
CUI: 43510470CAEN: 4933
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2020-12-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
175.027 RON
Profit
0 RON
Angajati
2

Alte firme din Braşov

ZĂPĂCIT S.R.L.
CUI: 43395664CAEN: 6210
Activ
BRAŞOV, Orş. Ghimbav2020-12-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
237.112 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
SECRIERU MEDIA GROUP S.R.L.
CUI: 43400167CAEN: 9329
Activ
BRAŞOV, Sat Hărman Com. Hărman2020-12-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
296.061 RON
Profit
15.304 RON
Angajati
2
BEHROUZ TECH S.R.L.
CUI: 43395532CAEN: 6220
Activ
BRAŞOV, Sat Vulcan Com. Vulcan2020-12-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
170 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
ARTHEK MACHINES S.R.L.
CUI: 43407106CAEN: 3314
Activ
BRAŞOV, Mun. Codlea2020-12-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
755.686 RON
Profit
194.651 RON
Angajati
1
OFTALAND S.R.L.
CUI: 43326419CAEN: 4774
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2020-11-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
34.704 RON
Profit
8.726 RON
Angajati
1
DO ESTET S.R.L.
CUI: 43454590CAEN: 9622
Activ
BRAŞOV, Mun. Făgăraş2020-12-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
150.695 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
ARBEX CORPORATION S.R.L.
CUI: 42643885CAEN: 4321
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2020-06-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
19.885 RON
Profit
705 RON
Angajati
0
CRAFTGLASS S.R.L.
CUI: 34337214CAEN: 2223
Activ
BRAŞOV, Sat Purcăreni Com. Tărlungeni2015-04-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.500 RON
Profit
1.383 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul VALDREAM INGREDIENTS S.R.L.?

CUI-ul VALDREAM INGREDIENTS S.R.L. este 43398601.

Unde este sediul VALDREAM INGREDIENTS S.R.L.?

VALDREAM INGREDIENTS S.R.L. are sediul in Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Traian nr. 48, 500332, Mun. Braşov, judetul BRAŞOV.

Cand a fost infiintata VALDREAM INGREDIENTS S.R.L.?

VALDREAM INGREDIENTS S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a VALDREAM INGREDIENTS S.R.L. in 2024?

In 2024, VALDREAM INGREDIENTS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 579.666 RON.

Cati angajati are VALDREAM INGREDIENTS S.R.L.?

VALDREAM INGREDIENTS S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are VALDREAM INGREDIENTS S.R.L.?

VALDREAM INGREDIENTS S.R.L. are codul CAEN principal 4933 (Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă).

Ce profit a inregistrat VALDREAM INGREDIENTS S.R.L. in 2024?

VALDREAM INGREDIENTS S.R.L. a inregistrat un profit net de 13.786 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.