Activ Plătitor TVA

RESTART INDUSTRIE S.R.L.

CUI: 43449640
CIF: RO43449640
Reg. Com.: J2020003296132
CAEN: 7112
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 15 decembrie 2020 · 5 ani
Distribuie:

Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 20:56

Despre RESTART INDUSTRIE S.R.L.

RESTART INDUSTRIE S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Constanţa, judetul CONSTANŢA, infiintata in 2020 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea" (cod CAEN 7112), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, RESTART INDUSTRIE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 3.718.624 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+66.4%). Profitul net inregistrat a fost de 665.407 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 6, in crestere fata de anul anterior.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
3.718.624 RON
Venituri totale
3.720.148 RON
Cheltuieli totale
2.904.488 RON
Profit brut
815.660 RON
Profit net
665.407 RON
Marja profit net
17,89%
Active imobilizate
644.569 RON
Active circulante
3.401.519 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
3.367.455 RON
Casa & conturi bănci
34.064 RON
Capital propriu
1.440.384 RON

Contact

AdresaRomania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, CONSTANŢA
Detalii adresaPARCELA A 165/6/3/2/2. LOT 2
Telefon07253496600

Adresă sediu social

Romania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, CONSTANŢA
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, CONSTANŢA
Detalii
PARCELA A 165/6/3/2/2. LOT 2
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 15.12.2020
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
3.718.624 RON
Rezultat net
665.407 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 3.718.624 RON 2.234.439 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 3.720.148 RON 2.245.164 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 2.904.488 RON 1.440.160 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 815.660 RON 805.004 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 665.407 RON 782.552 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 644.569 RON 302.973 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 3.401.519 RON 1.642.695 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 4.046.088 RON 1.945.668 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 3.367.455 RON 1.608.627 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 34.064 RON 34.068 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 2.605.704 RON 1.170.956 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 1.440.384 RON 774.712 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 6 persoane 4 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active4.046.088RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

64,4 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale4.046.088 RON
Datorii totale2.605.704 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
16,4 %Profit net / active totale
ROE
46,2 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,31 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
35,6 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 3.718.624 +66,4% față de anul precedent 3.720.148 2.904.488 815.660 +1,3% față de anul precedent 665.407 -15,0% față de anul precedent 0 0
2023 2.234.439 +1.604,5% față de anul precedent 2.245.164 1.440.160 805.004 782.552 0 0
2022 131.089 -82,6% față de anul precedent 131.094 235.250 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 104.156 105.467
2021 753.284 753.754 648.788 104.966 97.428 0 0
2020 0 0 0 0 0 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 644.569 3.401.519 4.046.088 0 3.367.455 34.064
2023 302.973 1.642.695 1.945.668 0 1.608.627 34.068
2022 224.418 1.347.304 1.571.722 677.322 668.618 1.364
2021 209.574 1.444.474 1.654.048 676.225 764.445 3.804
2020 0 200 200 0 0 200

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 2.605.704 +122,5% față de anul precedent 1.440.384 Neraportat 6 +50,0% față de anul precedent
2023 1.170.956 -25,9% față de anul precedent 774.712 Neraportat 4 +33,3% față de anul precedent
2022 1.579.562 +1,5% față de anul precedent -7.840 Neraportat 3 +200,0% față de anul precedent
2021 1.556.420 97.628 Neraportat 1
2020 0 200 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

19din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare14 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
VPVASILE PETRISORfondatorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 7269/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, retragere din funcţie, numire persoane împuternicite

domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, retragere din funcţie, numire persoane împuternicite

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 3.718.624 RON. Profit: 665.407 RON

Cifra de afaceri: 3.718.624 RON. Profit: 665.407 RON

Cifra de afaceri
3.718.624 RON +66.42% față de anul precedent
Profit net
665.407 RON -14.97% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
6 +50% față de anul precedent
Datorii
2.605.704 RON +122.53% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 2.234.439 RON. Profit: 782.552 RON

Cifra de afaceri: 2.234.439 RON. Profit: 782.552 RON

Cifra de afaceri
2.234.439 RON +1604.52% față de anul precedent
Profit net
782.552 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 +33.33% față de anul precedent
Datorii
1.170.956 RON -25.87% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 131.089 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 131.089 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
131.089 RON -82.6% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
105.467 RON
Angajati
3 +200% față de anul precedent
Datorii
1.579.562 RON +1.49% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 753.284 RON. Profit: 97.428 RON

Cifra de afaceri: 753.284 RON. Profit: 97.428 RON

Cifra de afaceri
753.284 RON
Profit net
97.428 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
1.556.420 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
0 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataRESTART INDUSTRIE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7112 in Mun. Constanţa (CONSTANŢA)

RESTART INDUSTRIE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7112 in Mun. Constanţa (CONSTANŢA)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

24.022026Mentiune · Buletin 7269/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, retragere din funcţie, numire persoane împuternicite

domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; modificare date asociaţi persoane fizice; retragere din funcţie, numire persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 17.02.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
RESTART INDUSTRIE S.R.L.
CUI
43449640
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
24.02.2026
Registrul Comerțului
J13/3296/2020
EUID
ROONRC.J13/3296/2020
Sediu
Jud. Constanţa, Municipiul Constanţa, PARCELA A 165/6/3/2/2, LOT 2
Județ
Constanţa
Număr încheiere
153610
Data încheierii
23.02.2026
Număr dosar
745219
Data dosarului
18.02.2026
Tribunal
Constanta
Registrator
Florenta Iuliana Babita

Subiecte

domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, retragere din funcţie, numire persoane împuternicite

Documente menționate

  • Hotărârea adunării generale a asociaţilor nr. 1 din 17.02.2026
  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 745219 din 18.02.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 7269/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7112, Constanţa

TOP GEOCAD SRL
CUI: 14895950CAEN: 7112
Activ
CONSTANŢA, Mun. Medgidia2002-09-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.859.719 RON
Profit
405.549 RON
Angajati
32
TEHNOCONSULT PROIECT SRL
CUI: 17058600CAEN: 7112
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2004-12-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.638.084 RON
Profit
1.116.812 RON
Angajati
13
C.M.T. ENGINEERING S.R.L.
CUI: 13098882CAEN: 7112
Activ
CONSTANŢA, Mun. Mangalia2000-06-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.233.437 RON
Profit
1.875.801 RON
Angajati
11
CMC CREATIV CONSTRUCT SRL
CUI: 34965715CAEN: 7112
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2015-09-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.620.954 RON
Profit
2.055.994 RON
Angajati
3
EUXIN MARINE DESIGN SRL
CUI: 31448269CAEN: 7112
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2013-04-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.854.623 RON
Profit
2.601.268 RON
Angajati
21
MARITIME SURVEY SRL
CUI: 32928931CAEN: 7112
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2014-03-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.802.368 RON
Profit
987.090 RON
Angajati
2

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7112, Constanţa

POLI CONSTRUCT TEHNIC S.R.L.
CUI: 43393647CAEN: 7112
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2020-11-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
91.156 RON
Profit
8.636 RON
Angajati
1

Alte firme din Constanţa

ELIZ SUMMER HOLIDAY S.R.L.
CUI: 43447453CAEN: 5520
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2020-12-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
54.837 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
EXPLORE SSM EXTERN S.R.L.
CUI: 43434909CAEN: 7499
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2020-12-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
407.857 RON
Profit
213.087 RON
Angajati
1
MBA PARCARE S.R.L.
CUI: 43455022CAEN: 5221
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2020-12-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
33.312 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
CCV NEW STAR COLLECTIONS S.R.L.
CUI: 43369037CAEN: 4771
Activ
CONSTANŢA, Sat Cumpăna Com. Cumpăna2020-11-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
24.647 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
PANAF ELECTRIC ESG S.R.L.
CUI: 43531391CAEN: 4334
Activ
CONSTANŢA, Mun. Medgidia2021-01-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
221.524 RON
Profit
59.353 RON
Angajati
1
KRALICE SALON S.R.L.
CUI: 42620504CAEN: 9602
Activ
CONSTANŢA, Sat Valu lui Traian Com. Valu lui Traian2020-06-12
fara e-Factura
NICOL WASHES S.R.L.
CUI: 44313948CAEN: 4520
Activ
CONSTANŢA, Sat Gârliciu Com. Gârliciu2021-05-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
51.236 RON
Profit
8.300 RON
Angajati
0
DC ESTATES S.R.L.
CUI: 50773398CAEN: 4791
Activ
CONSTANŢA, Orş. Negru Vodă2024-10-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.994 RON
Profit
320 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul RESTART INDUSTRIE S.R.L.?

CUI-ul RESTART INDUSTRIE S.R.L. este 43449640.

Unde este sediul RESTART INDUSTRIE S.R.L.?

RESTART INDUSTRIE S.R.L. are sediul in Romania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, judetul CONSTANŢA.

Cand a fost infiintata RESTART INDUSTRIE S.R.L.?

RESTART INDUSTRIE S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a RESTART INDUSTRIE S.R.L. in 2024?

In 2024, RESTART INDUSTRIE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 3.718.624 RON.

Cati angajati are RESTART INDUSTRIE S.R.L.?

RESTART INDUSTRIE S.R.L. a raportat un numar mediu de 6 salariati in 2024.

Ce activitate are RESTART INDUSTRIE S.R.L.?

RESTART INDUSTRIE S.R.L. are codul CAEN principal 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea).

Ce profit a inregistrat RESTART INDUSTRIE S.R.L. in 2024?

RESTART INDUSTRIE S.R.L. a inregistrat un profit net de 665.407 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.