Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 14:10
Despre R.S. SAVACOMERT S.R.L.
R.S. SAVACOMERT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Constanţa, judetul CONSTANŢA, infiintata in 2020 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale" (cod CAEN 4100), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, R.S. SAVACOMERT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 174.769 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-62.9%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2, in crestere fata de anul anterior. Datoriile raportate (208.119 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.
Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 174.769 RON
- Venituri totale
- 178.971 RON
- Cheltuieli totale
- 414.571 RON
- Profit brut
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Marja profit net
- 0,00%
- Active imobilizate
- 65.150 RON
- Active circulante
- 57.183 RON
- Stocuri
- 411 RON
- Creanțe
- 32.061 RON
- Casa & conturi bănci
- 24.711 RON
- Capital propriu
- -85.786 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Str. Spiru Haret nr. 8, 900154
- Detalii
- CAMERA 2
- Cod postal
- 900154
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 31.12.2020
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
- Platitor TVA
- Da
- TVA la incasare (RTVAI)
- Da
Informatii fiscale
- TVA la incasare
- 1 ianuarie 2025
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2020 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 174.769 RON
- Rezultat net
- -235.600 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 174.769 RON | 470.901 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 178.971 RON | 470.901 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 414.571 RON | 292.483 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 0 RON | 178.418 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 0 RON | 149.847 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 235.600 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 235.600 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 65.150 RON | 64.576 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 57.183 RON | 297.807 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 122.333 RON | 362.383 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 411 RON | 105.852 RON |
| CreanțeSume de încasat | 32.061 RON | 153.592 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 24.711 RON | 38.363 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 208.119 RON | 212.569 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | -85.786 RON | 149.814 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 2 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 0,0 %Profit net / active totale
- ROE
- -0,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,27 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- -70,1 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 174.769 -62,9% față de anul precedent | 178.971 | 414.571 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 235.600 | 235.600 |
| 2023 | 470.901 | 470.901 | 292.483 | 178.418 | 149.847 | 0 | 0 |
| 2022 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2021 | 0 | 0 | 83 | 0 | 0 | 83 | 83 |
| 2020 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 65.150 | 57.183 | 122.333 | 411 | 32.061 | 24.711 |
| 2023 | 64.576 | 297.807 | 362.383 | 105.852 | 153.592 | 38.363 |
| 2022 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2021 | 0 | 57 | 57 | 0 | 0 | 57 |
| 2020 | 0 | 50 | 50 | 0 | 0 | 50 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 208.119 -2,1% față de anul precedent | -85.786 | Neraportat | 2 +100,0% față de anul precedent |
| 2023 | 212.569 +644.048,5% față de anul precedent | 149.814 | Neraportat | 1 |
| 2022 | 33 -63,3% față de anul precedent | -33 | Neraportat | 0 |
| 2021 | 90 | -33 | Neraportat | 0 |
| 2020 | 0 | 50 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| RSROBERT SAVA | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
10 repere. O singură cronologie.
Din 2020 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 2 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 17313/2026capital social, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite
capital social, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite
Deschide înregistrarea completădata publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 14201/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Deschide înregistrarea completă2025 1 repere
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 174.769 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 174.769 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 174.769 RON -62.89% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 235.600 RON
- Angajati
- 2 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 208.119 RON -2.09% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 470.901 RON. Profit: 149.847 RON
Cifra de afaceri: 470.901 RON. Profit: 149.847 RON
- Cifra de afaceri
- 470.901 RON
- Profit net
- 149.847 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 212.569 RON +644048.48% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2023data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 45856/2023cod obiect de activitate
cod obiect de activitate
Deschide înregistrarea completă2022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 33 RON -63.33% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 83 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 90 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 2 repere
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataR.S. SAVACOMERT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Mun. Constanţa (CONSTANŢA)
R.S. SAVACOMERT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Mun. Constanţa (CONSTANŢA)
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 0 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2020Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
3 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
07.052026Mentiune · Buletin 17313/2026capital social, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite
capital social; cod obiect de activitate; modificare date asociaţi persoane fizice; modificare date administrator persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 20.04.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
- Companie
- R.S. SAVACOMERT S.R.L.
- CUI
- 43509920
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 07.05.2026
- Registrul Comerțului
- J2020003434136
- EUID
- ROONRC.J2020003434136
- Sediu
- Jud. Constanţa, Municipiul Constanţa, Strada SPIRU HARET, Nr. 8, CAMERA 2
- Județ
- Constanţa
- Număr încheiere
- 366573
- Data încheierii
- 06.05.2026
- Număr dosar
- 1763106
- Data dosarului
- 29.04.2026
- Tribunal
- Constanta
- Registrator
- Mirela Ungureanu
Subiecte
capital social, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite
Documente menționate
- Hotărârea adunării generale a asociaţilor nr. 1 din 20.04.2026
- Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii din 29.04.2026
16.042026Mentiune · Buletin 14201/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
- Companie
- R.S. SAVACOMERT S.R.L.
- CUI
- 43509920
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 16.04.2026
- Registrul Comerțului
- J13/3434/2020
- EUID
- ROONRC.J13/3434/2020
- Sediu
- Jud. Constanţa, Municipiul Constanţa, Strada SPIRU HARET, Nr. 8, CAMERA 2
- Județ
- Constanţa
- Număr încheiere
- 306665
- Data încheierii
- 15.04.2026
- Număr dosar
- 1315171
- Data dosarului
- 26.03.2026
- Tribunal
- Constanta
- Registrator
- Ecaterina Ene
Subiecte
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Documente menționate
- Cerere de înregistrare nr. 1315171 din 26.03.2026
20.122023Mentiune · Buletin 45856/2023cod obiect de activitate
cod obiect de activitate; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 13.12.2023, înregistrarea datelor din declarația pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condițiilor de funcționarea/desfășurarea a activității
- Companie
- R.S. SAVACOMERT S.R.L.
- CUI
- 43509920
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 20.12.2023
- Registrul Comerțului
- J13/3434/2020
- EUID
- ROONRC.J13/3434/2020
- Sediu
- Municipiul Constanţa, Strada SPIRU HARET, Nr. 8, CAMERA 2, Judet Constanţa
- Număr încheiere
- 30663
- Data încheierii
- 18.12.2023
- Număr dosar
- 112658
- Data dosarului
- 14.12.2023
- Tribunal
- Constanța
Subiecte
cod obiect de activitate
Documente menționate
- Declarație pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condițiilor de funcționare/desfășurare a activității nr. 112658 din 14.12.2023
- Hotărâre nr. 1 din 13.12.2023
- depunerea actului constitutiv actualizat
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4100, Constanţa
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4100, Constanţa
Alte firme din Constanţa
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul R.S. SAVACOMERT S.R.L.?
CUI-ul R.S. SAVACOMERT S.R.L. este 43509920.
Unde este sediul R.S. SAVACOMERT S.R.L.?
R.S. SAVACOMERT S.R.L. are sediul in Romania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Str. Spiru Haret nr. 8, 900154, Mun. Constanţa, judetul CONSTANŢA.
Cand a fost infiintata R.S. SAVACOMERT S.R.L.?
R.S. SAVACOMERT S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (5 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a R.S. SAVACOMERT S.R.L. in 2024?
In 2024, R.S. SAVACOMERT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 174.769 RON.
Cati angajati are R.S. SAVACOMERT S.R.L.?
R.S. SAVACOMERT S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.
Ce activitate are R.S. SAVACOMERT S.R.L.?
R.S. SAVACOMERT S.R.L. are codul CAEN principal 4100 (Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale).
Ce profit a inregistrat R.S. SAVACOMERT S.R.L. in 2024?
R.S. SAVACOMERT S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 235.600 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 3 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.