Activ

MATGEO ALY CONSTRUCT S.R.L.

CUI: 43574376
CIF: 43574376
Reg. Com.: J2021000118290
CAEN: 4100
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 19 ianuarie 2021 · 5 ani
Distribuie:

Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 14:56

Despre MATGEO ALY CONSTRUCT S.R.L.

MATGEO ALY CONSTRUCT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Valea Cucului Com. Iordăcheanu, judetul PRAHOVA, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale" (cod CAEN 4100), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, MATGEO ALY CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 70.225 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-66.0%). Profitul net inregistrat a fost de 34.686 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a scazut de la 80.190 RON in 2021 la 70.225 RON in 2024. Datoriile raportate (223.943 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
70.225 RON
Venituri totale
90.225 RON
Cheltuieli totale
48.473 RON
Profit brut
41.752 RON
Profit net
34.686 RON
Marja profit net
49,39%
Active imobilizate
13.627 RON
Active circulante
132.380 RON
Stocuri
20.254 RON
Creanțe
24.856 RON
Casa & conturi bănci
87.270 RON
Capital propriu
-97.936 RON

Contact

AdresaRomania, PRAHOVA, Sat Valea Cucului Com. Iordăcheanu, VALEA CUCULUI nr. 136, 107314

Adresă sediu social

Romania, PRAHOVA, Sat Valea Cucului Com. Iordăcheanu, VALEA CUCULUI nr. 136, 107314
Cod poștal: 107314
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, PRAHOVA, Sat Valea Cucului Com. Iordăcheanu, VALEA CUCULUI nr. 136, 107314
Cod postal
107314
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 19.01.2021
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Mizil
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
70.225 RON
Rezultat net
34.686 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 70.225 RON 206.348 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 90.225 RON 206.348 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 48.473 RON 201.089 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 41.752 RON 5.259 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 34.686 RON 3.195 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 13.627 RON 15.645 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 132.380 RON 69.081 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 146.007 RON 84.726 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 20.254 RON 254 RON
CreanțeSume de încasat 24.856 RON 24.856 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 87.270 RON 43.971 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 223.943 RON 217.347 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -97.936 RON -132.621 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 3 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active146.007RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

153,4 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale146.007 RON
Datorii totale223.943 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
23,8 %Profit net / active totale
ROE
-35,4 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,59 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-67,1 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 70.225 -66,0% față de anul precedent 90.225 48.473 41.752 +693,9% față de anul precedent 34.686 +985,6% față de anul precedent 0 0
2023 206.348 -26,7% față de anul precedent 206.348 201.089 5.259 -68,7% față de anul precedent 3.195 -77,1% față de anul precedent 0 0
2022 281.684 +251,3% față de anul precedent 281.684 264.910 16.774 13.957 0 0
2021 80.190 80.190 229.362 0 0 149.172 149.974

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 13.627 132.380 146.007 20.254 24.856 87.270
2023 15.645 69.081 84.726 254 24.856 43.971
2022 1.064 40.528 41.592 0 24.856 15.672
2021 2.482 15.480 17.962 0 11.761 3.719

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 223.943 +3,0% față de anul precedent -97.936 Neraportat 1 -66,7% față de anul precedent
2023 217.347 +22,5% față de anul precedent -132.621 Neraportat 3 -40,0% față de anul precedent
2022 177.409 +5,8% față de anul precedent -135.817 Neraportat 5 -16,7% față de anul precedent
2021 167.736 -149.774 Neraportat 6

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

50din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

5 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
5 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 70.225 RON. Profit: 34.686 RON

Cifra de afaceri: 70.225 RON. Profit: 34.686 RON

Cifra de afaceri
70.225 RON -65.97% față de anul precedent
Profit net
34.686 RON +985.63% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -66.67% față de anul precedent
Datorii
223.943 RON +3.03% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 206.348 RON. Profit: 3.195 RON

Cifra de afaceri: 206.348 RON. Profit: 3.195 RON

Cifra de afaceri
206.348 RON -26.74% față de anul precedent
Profit net
3.195 RON -77.11% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 -40% față de anul precedent
Datorii
217.347 RON +22.51% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 281.684 RON. Profit: 13.957 RON

Cifra de afaceri: 281.684 RON. Profit: 13.957 RON

Cifra de afaceri
281.684 RON +251.27% față de anul precedent
Profit net
13.957 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 -16.67% față de anul precedent
Datorii
177.409 RON +5.77% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 80.190 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 80.190 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
80.190 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
149.974 RON
Angajati
6
Datorii
167.736 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataMATGEO ALY CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Sat Valea Cucului Com. Iordăcheanu (PRAHOVA)

MATGEO ALY CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Sat Valea Cucului Com. Iordăcheanu (PRAHOVA)

5 din 5 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4100, Prahova

ANTOMIRKO BORD CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 47001550CAEN: 4100
Activ
PRAHOVA, Sat Şoimari Com. Şoimari2022-10-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
71.195 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
ERIKA CONSTRUCT 2023 S.R.L.
CUI: 48145111CAEN: 4100
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2023-05-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
69.633 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
MILTEX CONCEPT CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 46109759CAEN: 4100
Activ
PRAHOVA, Sat Rahova Com. Podenii Noi2022-05-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
72.583 RON
Profit
291 RON
Angajati
2
ERDAYA & CO PREST SRL
CUI: 30522219CAEN: 4100
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2012-08-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
68.833 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
PRODCONSTRUCT-IMPEX SRL
CUI: 3521801CAEN: 4100
Activ
PRAHOVA, Sat Blejoi Com. Blejoi1993-03-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
81.000 RON
Profit
3.852 RON
Angajati
1
STORM & LAU S.R.L.
CUI: 49561863CAEN: 4100
Activ
PRAHOVA, Orş. Sinaia2024-02-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
53.129 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4100, Prahova

STORAZ CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 43562932CAEN: 4100
Activ
PRAHOVA, Orş. Vălenii de Munte2021-01-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
244.505 RON
Profit
8.735 RON
Angajati
1
NIO GOLD CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 43630530CAEN: 4100
Activ
PRAHOVA, Sat Trenu Com. Chiojdeanca2021-01-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
298.995 RON
Profit
70.390 RON
Angajati
4

Alte firme din Prahova

VELVITIS TOOL S.R.L.
CUI: 43574368CAEN: 0121
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2021-01-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.310 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
BENETIC CLEANING S.R.L.
CUI: 43562916CAEN: 8130
Activ
PRAHOVA, Sat Pisculeşti Com. Tinosu2021-01-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
52.200 RON
Profit
13.822 RON
Angajati
0
ALFA BETA GAMA SOLUTION S.R.L.
CUI: 43585227CAEN: 4221
Activ
PRAHOVA, Sat Homorâciu Com. Izvoarele2021-01-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.253.407 RON
Profit
81.939 RON
Angajati
7
MAYVALEM SERVICE S.R.L.
CUI: 43482388CAEN: 5221
Activ
PRAHOVA, Orş. Sinaia2020-12-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
182.681 RON
Profit
2.130 RON
Angajati
1
GEORGIAN IMPACT CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 43663228CAEN: 4120
Activ
PRAHOVA, Sat Poienarii Apostoli Com. Gorgota2021-02-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
260.899 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
BIOGEN ANALYTICS S.R.L.
CUI: 42617614CAEN: 7311
Activ
PRAHOVA, Sat Popeşti Com. Brazi2020-06-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
222.221 RON
Profit
106.592 RON
Angajati
1
DOFTANA COMPLEX S.R.L.
CUI: 44561110CAEN: 5520
Activ
PRAHOVA, Sat Teşila Com. Valea Doftanei2021-07-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
50.090 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MELISA ROCO INTERNATIONAL SRL
CUI: 31337597CAEN: 4711
Activ
PRAHOVA, Orş. Vălenii de Munte2013-03-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
202.575 RON
Profit
9.247 RON
Angajati
3

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul MATGEO ALY CONSTRUCT S.R.L.?

CUI-ul MATGEO ALY CONSTRUCT S.R.L. este 43574376.

Unde este sediul MATGEO ALY CONSTRUCT S.R.L.?

MATGEO ALY CONSTRUCT S.R.L. are sediul in Romania, PRAHOVA, Sat Valea Cucului Com. Iordăcheanu, VALEA CUCULUI nr. 136, 107314, Sat Valea Cucului Com. Iordăcheanu, judetul PRAHOVA.

Cand a fost infiintata MATGEO ALY CONSTRUCT S.R.L.?

MATGEO ALY CONSTRUCT S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a MATGEO ALY CONSTRUCT S.R.L. in 2024?

In 2024, MATGEO ALY CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 70.225 RON.

Cati angajati are MATGEO ALY CONSTRUCT S.R.L.?

MATGEO ALY CONSTRUCT S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are MATGEO ALY CONSTRUCT S.R.L.?

MATGEO ALY CONSTRUCT S.R.L. are codul CAEN principal 4100 (Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale).

Ce profit a inregistrat MATGEO ALY CONSTRUCT S.R.L. in 2024?

MATGEO ALY CONSTRUCT S.R.L. a inregistrat un profit net de 34.686 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.