Activ Plătitor TVAe‑Factură

ADYSON INNOVATION S.R.L.

CUI: 43597620
CIF: RO43597620
Reg. Com.: J12/261/2021
CAEN: 2822
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 22 ianuarie 2021 · 5 ani
Distribuie:

Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 13:58

Despre ADYSON INNOVATION S.R.L.

ADYSON INNOVATION S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat" (cod CAEN 2822), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ADYSON INNOVATION S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 314.484 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+225.2%). Profitul net inregistrat a fost de 51.142 RON (in crestere puternica). Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 75.402 RON in 2021 la 314.484 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din februarie 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
314.484 RON
Venituri totale
314.740 RON
Cheltuieli totale
253.753 RON
Profit brut
60.987 RON
Profit net
51.142 RON
Marja profit net
16,26%
Active imobilizate
3.143 RON
Active circulante
85.324 RON
Stocuri
38.391 RON
Creanțe
29.730 RON
Casa & conturi bănci
17.203 RON
Capital propriu
70.863 RON

Contact

AdresaRomania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Alexandru Vlahuţă nr. 8, 400315

Adresă sediu social

Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Alexandru Vlahuţă nr. 8, 400315
Cod poștal: 400315
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Alexandru Vlahuţă nr. 8, 400315
Cod postal
400315
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 22.01.2021
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 februarie 2024)
TVA la incasare
1 martie 2021

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
314.484 RON
Rezultat net
51.142 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 314.484 RON 96.716 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 314.740 RON 96.739 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 253.753 RON 86.946 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 60.987 RON 9.793 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 51.142 RON 8.215 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 3.143 RON 608 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 85.324 RON 57.819 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 88.467 RON 58.427 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 38.391 RON 10.998 RON
CreanțeSume de încasat 29.730 RON 35.247 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 17.203 RON 11.574 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 17.689 RON 38.756 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 70.863 RON 19.721 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active88.467RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

20,0 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale88.467 RON
Datorii totale17.689 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
57,8 %Profit net / active totale
ROE
72,2 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
4,82 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
80,1 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 314.484 +225,2% față de anul precedent 314.740 253.753 60.987 +522,8% față de anul precedent 51.142 +522,5% față de anul precedent 0 0
2023 96.716 +27,0% față de anul precedent 96.739 86.946 9.793 -36,3% față de anul precedent 8.215 -37,2% față de anul precedent 0 0
2022 76.143 +1,0% față de anul precedent 76.145 60.774 15.371 +3.082,4% față de anul precedent 13.086 0 0
2021 75.402 75.457 74.974 483 0 0 1.781

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 3.143 85.324 88.467 38.391 29.730 17.203
2023 608 57.819 58.427 10.998 35.247 11.574
2022 608 35.381 35.989 0 10.756 24.625
2021 608 3.079 3.687 0 958 2.121

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 17.689 -54,4% față de anul precedent 70.863 Neraportat 0
2023 38.756 +57,9% față de anul precedent 19.721 Neraportat 0
2022 24.544 +358,1% față de anul precedent 11.505 Neraportat 0
2021 5.358 -1.581 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 314.484 RON. Profit: 51.142 RON

Cifra de afaceri: 314.484 RON. Profit: 51.142 RON

Cifra de afaceri
314.484 RON +225.16% față de anul precedent
Profit net
51.142 RON +522.54% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
17.689 RON -54.36% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 96.716 RON. Profit: 8.215 RON

Cifra de afaceri: 96.716 RON. Profit: 8.215 RON

Cifra de afaceri
96.716 RON +27.02% față de anul precedent
Profit net
8.215 RON -37.22% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
38.756 RON +57.9% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 76.143 RON. Profit: 13.086 RON

Cifra de afaceri: 76.143 RON. Profit: 13.086 RON

Cifra de afaceri
76.143 RON +0.98% față de anul precedent
Profit net
13.086 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
24.544 RON +358.08% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 3 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 75.402 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 75.402 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
75.402 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
1.781 RON
Angajati
0
Datorii
5.358 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataADYSON INNOVATION S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 2822 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

ADYSON INNOVATION S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 2822 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 2822, Cluj

PLAUR SERV SRL
CUI: 8540332CAEN: 2822
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca1996-06-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
430.626 RON
Profit
2.215 RON
Angajati
2
ILOSERV IMPEX SRL
CUI: 16744414CAEN: 2822
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2004-09-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
207.010 RON
Profit
65.609 RON
Angajati
2
MCH TECH SERV IR S.R.L.
CUI: 43292332CAEN: 2822
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2020-11-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
35.278 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 2822, Cluj

TECHNICAL EXPERT AG S.R.L.
CUI: 47497314CAEN: 2822
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2023-01-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.869.498 RON
Profit
147.313 RON
Angajati
4
AMBAFLEX MANUFACTURING SRL
CUI: 36580405CAEN: 2822
Activ
CLUJ, Sat Jucu-Herghelie Com. Jucu2016-09-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
90.104.983 RON
Profit
6.549.642 RON
Angajati
42

Alte firme din Cluj

CANTOR ATELIER S.R.L.
CUI: 43597612CAEN: 8552
Activ
CLUJ, Sat Morlaca Com. Poieni2021-01-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
30.360 RON
Profit
10.000 RON
Angajati
1
DIADAL VINTAGE S.R.L.
CUI: 43597647CAEN: 4779
Activ
CLUJ, Mun. Dej2021-01-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
9.940 RON
Profit
4.579 RON
Angajati
0
MYVIEW CREATIVE S.R.L.
CUI: 43594446CAEN: 7410
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2021-01-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
175.014 RON
Profit
59.672 RON
Angajati
2
RED RECOVERY S.R.L.
CUI: 43602778CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Sat Mărişel Com. Mărişel2021-01-22
fara e-Factura
PM DARIUS DELIVERY S.R.L.
CUI: 43543809CAEN: 5320
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2021-01-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
15.850 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
CVD AUTO PREST S.R.L.
CUI: 43643123CAEN: 9531
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2021-01-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
205.441 RON
Profit
19.141 RON
Angajati
1
BC ELECTRIC INSTAL S.R.L.
CUI: 43126771CAEN: 4321
Activ
CLUJ, Mun. Dej2020-10-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
42.024 RON
Profit
2.900 RON
Angajati
1
TRIARCH THT S.R.L.
CUI: 47956840CAEN: 8210
Activ
CLUJ, Sat Liteni Com. Săvădisla2023-04-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
266.570 RON
Profit
193.869 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ADYSON INNOVATION S.R.L.?

CUI-ul ADYSON INNOVATION S.R.L. este 43597620.

Unde este sediul ADYSON INNOVATION S.R.L.?

ADYSON INNOVATION S.R.L. are sediul in Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Alexandru Vlahuţă nr. 8, 400315, Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ.

Cand a fost infiintata ADYSON INNOVATION S.R.L.?

ADYSON INNOVATION S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ADYSON INNOVATION S.R.L. in 2024?

In 2024, ADYSON INNOVATION S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 314.484 RON.

Ce activitate are ADYSON INNOVATION S.R.L.?

ADYSON INNOVATION S.R.L. are codul CAEN principal 2822 (Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat).

Ce profit a inregistrat ADYSON INNOVATION S.R.L. in 2024?

ADYSON INNOVATION S.R.L. a inregistrat un profit net de 51.142 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.