Activ

GHINDA TRANSPREST S.R.L.

CUI: 43624261
CIF: 43624261
Reg. Com.: J2021000240162
CAEN: 4933
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 27 ianuarie 2021 · 5 ani
Distribuie:

Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 14:17

Despre GHINDA TRANSPREST S.R.L.

GHINDA TRANSPREST S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Craiova, judetul DOLJ, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă" (cod CAEN 4933), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, GHINDA TRANSPREST S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 16.536 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-58.2%). Profitul net inregistrat a fost de 1.319 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 3. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 8.622 RON in 2021 la 16.536 RON in 2024. Datoriile raportate (19.235 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
16.536 RON
Venituri totale
18.536 RON
Cheltuieli totale
16.965 RON
Profit brut
1.571 RON
Profit net
1.319 RON
Marja profit net
7,98%
Active imobilizate
10.772 RON
Active circulante
8.777 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
0 RON
Casa & conturi bănci
8.777 RON
Capital propriu
314 RON

Contact

AdresaRomania, DOLJ, Mun. Craiova, Str. Fulger nr. 152

Adresă sediu social

Romania, DOLJ, Mun. Craiova, Str. Fulger nr. 152
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, DOLJ, Mun. Craiova, Str. Fulger nr. 152
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 27.01.2021
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
16.536 RON
Rezultat net
1.319 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 16.536 RON 39.553 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 18.536 RON 39.553 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 16.965 RON 33.492 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 1.571 RON 6.061 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 1.319 RON 4.987 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 10.772 RON 16.176 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 8.777 RON 2.693 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 19.549 RON 18.869 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 0 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 8.777 RON 2.693 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 19.235 RON 19.874 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 314 RON -1.005 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 3 persoane 3 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active19.549RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

98,4 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale19.549 RON
Datorii totale19.235 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
6,7 %Profit net / active totale
ROE
420,1 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,46 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
1,6 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 16.536 -58,2% față de anul precedent 18.536 16.965 1.571 -74,1% față de anul precedent 1.319 -73,6% față de anul precedent 0 0
2023 39.553 +1,7% față de anul precedent 39.553 33.492 6.061 4.987 0 0
2022 38.894 +351,1% față de anul precedent 38.894 39.927 0 0 1.033 1.033
2021 8.622 8.622 13.781 0 0 5.159 5.159

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 10.772 8.777 19.549 0 0 8.777
2023 16.176 2.693 18.869 0 0 2.693
2022 0 3.024 3.024 0 0 3.024
2021 0 2.595 2.595 0 0 2.595

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 19.235 -3,2% față de anul precedent 314 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2023 19.874 +120,4% față de anul precedent -1.005 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2022 9.016 +19,4% față de anul precedent -5.992 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2021 7.554 -4.959 Neraportat 3

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

60din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate5 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate15 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

5 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
5 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 16.536 RON. Profit: 1.319 RON

Cifra de afaceri: 16.536 RON. Profit: 1.319 RON

Cifra de afaceri
16.536 RON -58.19% față de anul precedent
Profit net
1.319 RON -73.55% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
19.235 RON -3.22% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 39.553 RON. Profit: 4.987 RON

Cifra de afaceri: 39.553 RON. Profit: 4.987 RON

Cifra de afaceri
39.553 RON +1.69% față de anul precedent
Profit net
4.987 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
19.874 RON +120.43% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 38.894 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 38.894 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
38.894 RON +351.1% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
1.033 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
9.016 RON +19.35% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 8.622 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 8.622 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
8.622 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
5.159 RON
Angajati
3
Datorii
7.554 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataGHINDA TRANSPREST S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4933 in Mun. Craiova (DOLJ)

GHINDA TRANSPREST S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4933 in Mun. Craiova (DOLJ)

5 din 5 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4933, Dolj

ELIZABET TAXI S.R.L.
CUI: 43214210CAEN: 4933
Activ
DOLJ, Mun. Craiova2020-10-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
16.534 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
ETALON TAXI S.R.L.
CUI: 39215447CAEN: 4933
Activ
DOLJ, Mun. Craiova2018-04-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
17.320 RON
Profit
2.035 RON
Angajati
2
ANTOAUTO TRANS S.R.L.
CUI: 49888840CAEN: 4933
Activ
DOLJ, Mun. Craiova2024-04-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
16.496 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
TAXI FLORESCU SRL
CUI: 33950244CAEN: 4933
Activ
DOLJ, Mun. Craiova2015-01-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
19.103 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
FLY ONLYTAX S.R.L.
CUI: 47088816CAEN: 4933
Activ
DOLJ, Mun. Craiova2022-10-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
14.719 RON
Profit
0 RON
Angajati
2

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4933, Dolj

CYORTYCAM TAXI S.R.L.
CUI: 43519932CAEN: 4933
Activ
DOLJ, Mun. Craiova2021-01-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
71.233 RON
Profit
36.341 RON
Angajati
1
NEDYTAX FLORESS S.R.L.
CUI: 43725134CAEN: 4933
Activ
DOLJ, Orş. Dăbuleni2021-02-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
73.751 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
LESTA TAXI TTZ S.R.L.
CUI: 43436268CAEN: 4933
Activ
DOLJ, Mun. Craiova2020-12-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
130.195 RON
Profit
7.081 RON
Angajati
3
BUZ GINMAR S.R.L.
CUI: 43756343CAEN: 4933
Activ
DOLJ, Mun. Craiova2021-02-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
54.255 RON
Profit
875 RON
Angajati
1

Alte firme din Dolj

LICHTER FILMS S.R.L.
CUI: 43624270CAEN: 5911
Activ
DOLJ, Mun. Craiova2021-01-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
187.466 RON
Profit
40.927 RON
Angajati
1
LUXURY QASA TREND S.R.L.
CUI: 43612291CAEN: 4712
Activ
DOLJ, Mun. Craiova2021-01-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.133.924 RON
Profit
120.926 RON
Angajati
2
DAFIN REX SPEDITION S.R.L.
CUI: 43633278CAEN: 4941
Activ
DOLJ, Sat Gura Văii Com. Podari2021-01-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
140.044 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
ALIN PICIU MEDICAL S.R.L.
CUI: 43718153CAEN: 8622
Activ
DOLJ, Sat Călăraşi Com. Călăraşi2021-02-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
279.420 RON
Profit
15.198 RON
Angajati
2
MONI & OANA MARKET S.R.L.
CUI: 42540731CAEN: 4782
Activ
DOLJ, Mun. Craiova2020-05-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
11.395 RON
Profit
3.888 RON
Angajati
0
MON - LINE CRG SRL
CUI: 30111825CAEN: 4779
Activ
DOLJ, Mun. Craiova2012-04-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
72.008 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
ANDREYSTRAW S.R.L.
CUI: 53149837CAEN: 0113
Activ
DOLJ, Loc. Răcarii de Sus Orş. Filiaşi2025-12-17
fara e-Factura

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul GHINDA TRANSPREST S.R.L.?

CUI-ul GHINDA TRANSPREST S.R.L. este 43624261.

Unde este sediul GHINDA TRANSPREST S.R.L.?

GHINDA TRANSPREST S.R.L. are sediul in Romania, DOLJ, Mun. Craiova, Str. Fulger nr. 152, Mun. Craiova, judetul DOLJ.

Cand a fost infiintata GHINDA TRANSPREST S.R.L.?

GHINDA TRANSPREST S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a GHINDA TRANSPREST S.R.L. in 2024?

In 2024, GHINDA TRANSPREST S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 16.536 RON.

Cati angajati are GHINDA TRANSPREST S.R.L.?

GHINDA TRANSPREST S.R.L. a raportat un numar mediu de 3 salariati in 2024.

Ce activitate are GHINDA TRANSPREST S.R.L.?

GHINDA TRANSPREST S.R.L. are codul CAEN principal 4933 (Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă).

Ce profit a inregistrat GHINDA TRANSPREST S.R.L. in 2024?

GHINDA TRANSPREST S.R.L. a inregistrat un profit net de 1.319 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.