Activ Plătitor TVA

CONCEPT PAL BUSINESS S.R.L.

CUI: 43632361
CIF: RO43632361
Reg. Com.: J2022008364236
CAEN: 4683
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 28 ianuarie 2021 · 5 ani
Distribuie:

Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 05:31

Despre CONCEPT PAL BUSINESS S.R.L.

CONCEPT PAL BUSINESS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Com. Afumaţi, judetul ILFOV, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare" (cod CAEN 4683), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, CONCEPT PAL BUSINESS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 409.404 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-82.6%). Profitul net inregistrat a fost de 172.253 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 3. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a scazut de la 690.297 RON in 2021 la 409.404 RON in 2024. Datoriile raportate (546.699 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. In ultimele 12 luni au fost publicate 2 modificari in Monitorul Oficial pentru aceasta firma. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
409.404 RON
Venituri totale
429.116 RON
Cheltuieli totale
228.635 RON
Profit brut
200.481 RON
Profit net
172.253 RON
Marja profit net
42,07%
Active imobilizate
1.838.069 RON
Active circulante
2.263.930 RON
Stocuri
12.408 RON
Creanțe
622.203 RON
Casa & conturi bănci
1.629.319 RON
Capital propriu
3.555.300 RON

Contact

AdresaRomania, ILFOV, Com. Afumaţi, Str LINIA DE CENTURĂ DREAPTA nr. 22, 77010
Telefon-

Adresă sediu social

Romania, ILFOV, Com. Afumaţi, Str LINIA DE CENTURĂ DREAPTA nr. 22, 77010
Cod poștal: 77010
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, ILFOV, Com. Afumaţi, Str LINIA DE CENTURĂ DREAPTA nr. 22, 77010
Cod postal
77010
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Transfer sediu fiscal (sosire) din 09.12.2022
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
409.404 RON
Rezultat net
172.253 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 409.404 RON 2.357.923 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 429.116 RON 2.362.945 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 228.635 RON 457.674 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 200.481 RON 1.905.271 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 172.253 RON 1.879.302 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 1.838.069 RON 1.588.364 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 2.263.930 RON 2.379.196 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 4.101.999 RON 3.967.560 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 12.408 RON 7.180 RON
CreanțeSume de încasat 622.203 RON 743.493 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 1.629.319 RON 1.628.523 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 546.699 RON 42.514 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 3.555.300 RON 3.926.525 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 3 persoane 3 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active4.101.999RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

13,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale4.101.999 RON
Datorii totale546.699 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
4,2 %Profit net / active totale
ROE
4,8 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
4,14 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
86,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 409.404 -82,6% față de anul precedent 429.116 228.635 200.481 -89,5% față de anul precedent 172.253 -90,8% față de anul precedent 0 0
2023 2.357.923 -45,7% față de anul precedent 2.362.945 457.674 1.905.271 -54,9% față de anul precedent 1.879.302 -55,1% față de anul precedent 0 0
2022 4.342.474 +529,1% față de anul precedent 4.577.947 353.499 4.224.448 +665,5% față de anul precedent 4.183.912 +667,6% față de anul precedent 0 0
2021 690.297 690.316 138.463 551.853 545.068 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 1.838.069 2.263.930 4.101.999 12.408 622.203 1.629.319
2023 1.588.364 2.379.196 3.967.560 7.180 743.493 1.628.523
2022 1.603.498 1.683.017 3.286.515 0 1.037.117 645.900
2021 0 555.454 555.454 0 336.756 218.698

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 546.699 +1.185,9% față de anul precedent 3.555.300 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2023 42.514 -72,1% față de anul precedent 3.926.525 Neraportat 3 +50,0% față de anul precedent
2022 152.335 -72,6% față de anul precedent 3.134.180 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2021 555.186 268 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

20din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
MCMIHAI CRISTIAN ANTONadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2026 2 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 30238/2026înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Deschide înregistrarea completă
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 29555/2026înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 409.404 RON. Profit: 172.253 RON

Cifra de afaceri: 409.404 RON. Profit: 172.253 RON

Cifra de afaceri
409.404 RON -82.64% față de anul precedent
Profit net
172.253 RON -90.83% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
546.699 RON +1185.93% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 2.357.923 RON. Profit: 1.879.302 RON

Cifra de afaceri: 2.357.923 RON. Profit: 1.879.302 RON

Cifra de afaceri
2.357.923 RON -45.7% față de anul precedent
Profit net
1.879.302 RON -55.08% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 +50% față de anul precedent
Datorii
42.514 RON -72.09% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 4.342.474 RON. Profit: 4.183.912 RON

Cifra de afaceri: 4.342.474 RON. Profit: 4.183.912 RON

Cifra de afaceri
4.342.474 RON +529.07% față de anul precedent
Profit net
4.183.912 RON +667.59% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
152.335 RON -72.56% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 690.297 RON. Profit: 545.068 RON

Cifra de afaceri: 690.297 RON. Profit: 545.068 RON

Cifra de afaceri
690.297 RON
Profit net
545.068 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
555.186 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataCONCEPT PAL BUSINESS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4683 in Com. Afumaţi (ILFOV)

CONCEPT PAL BUSINESS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4683 in Com. Afumaţi (ILFOV)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

2 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

12.082026Mentiune · Buletin 30238/2026înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
CONCEPT PAL BUSINESS S.R.L.
CUI
43632361
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
12.08.2026
Registrul Comerțului
J2022008364236
EUID
ROONRC.J2022008364236
Sediu
Jud. Ilfov, Loc. Afumaţi, Str.. LINIA DE CENTURĂ DREAPTA, Nr. 22 77010
Județ
Ilfov
Număr încheiere
619430
Data încheierii
05.08.2026
Număr dosar
2981244
Data dosarului
28.07.2026
Tribunal
Ilfov
Registrator
Valentina Margarit

Documente menționate

  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 2981244 din 28.07.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 30238/2026 (PDF)
06.082026Mentiune · Buletin 29555/2026înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
CONCEPT PAL BUSINESS S.R.L.
CUI
43632361
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
06.08.2026
Registrul Comerțului
J2022008364236
EUID
ROONRC.J2022008364236
Sediu
Jud. Ilfov, Loc. Afumaţi, Str.. LINIA DE CENTURĂ DREAPTA, Nr. 22 77010
Județ
Ilfov
Număr încheiere
619430
Data încheierii
05.08.2026
Număr dosar
2981244
Data dosarului
28.07.2026
Tribunal
Ilfov
Registrator
Valentina Margarit

Documente menționate

  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 2981244 din 28.07.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 29555/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4683, Ilfov

EVA DESIGN SRL
CUI: 14723938CAEN: 4683
Activ
ILFOV, Sat Otopeni Orş. Otopeni2002-07-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
409.774 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ARTREX SRL
CUI: 16633874CAEN: 4683
Activ
ILFOV, Sat Domneşti Com. Domneşti2004-07-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
408.585 RON
Profit
15.106 RON
Angajati
4
GAD MAGAZINE SRL
CUI: 26396171CAEN: 4683
Activ
ILFOV, Sat Domneşti Com. Domneşti2010-01-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
431.416 RON
Profit
374.991 RON
Angajati
0
EURO-E TABIGAL S.R.L.
CUI: 29331924CAEN: 4683
Activ
ILFOV, Sat Cornetu Com. Cornetu2011-11-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
392.824 RON
Profit
85.976 RON
Angajati
1
FANOTE SRL
CUI: 13935274CAEN: 4683
Activ
ILFOV, Sat Căţelu Com. Glina2001-06-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
611.095 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
RAROX PARTENER INSTALATII SRL
CUI: 29172349CAEN: 4683
Activ
ILFOV, Sat Dârvari Com. Ciorogârla2011-09-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
307.836 RON
Profit
38.155 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4683, Ilfov

ALEX LUCA & CO COMIMPEX S.R.L.
CUI: 43659774CAEN: 4683
Activ
ILFOV, Sat Chiajna Com. Chiajna2021-02-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.517.265 RON
Profit
798.538 RON
Angajati
0
BRINGLAND S.R.L.
CUI: 43579500CAEN: 4683
Activ
ILFOV, Orş. Popeşti-Leordeni2021-01-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.365.402 RON
Profit
133.966 RON
Angajati
2
DOCROM S.R.L.
CUI: 43697832CAEN: 4683
Activ
ILFOV, Orş. Otopeni2021-02-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
532.418 RON
Profit
214.056 RON
Angajati
2

Alte firme din Ilfov

FORTEM AVIS S.R.L.
CUI: 43628638CAEN: 4632
Activ
ILFOV, Orş. Bragadiru2021-01-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
14.587.626 RON
Profit
246.157 RON
Angajati
24
D&D FAST DRIVE COURIER S.R.L.
CUI: 43632442CAEN: 4778
Activ
ILFOV, Sat Surlari Com. Petrăchioaia2021-01-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
23.179 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
LOBBY ŞI ADVOCACY S.R.L.
CUI: 43636800CAEN: 8425
Activ
ILFOV, Orş. Voluntari2021-01-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
123.479 RON
Profit
34.528 RON
Angajati
0
GRI ILINCOM S.R.L.
CUI: 43680660CAEN: 4120
Activ
ILFOV, Sat Roşu Com. Chiajna2021-02-05
fara e-Factura
DELCONSTRUCT SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 43216750CAEN: 4100
Activ
ILFOV, Sat Tamaşi Com. Corbeanca2020-10-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
175.671 RON
Profit
4.528 RON
Angajati
2
DIEZCRAFT CREATIVE S.R.L.
CUI: 44097763CAEN: 7311
Activ
ILFOV, Orş. Popeşti-Leordeni2021-04-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
487.017 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
TETHA RESIDENCE SRL
CUI: 38270435CAEN: 4100
Activ
ILFOV, Orş. Popeşti-Leordeni2017-09-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.974.400 RON
Profit
528.230 RON
Angajati
1
GEO SHOP S.R.L.
CUI: 47994755CAEN: 4791
Activ
ILFOV, Sat Dobroeşti Com. Dobroeşti2023-04-12
fara e-Factura

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul CONCEPT PAL BUSINESS S.R.L.?

CUI-ul CONCEPT PAL BUSINESS S.R.L. este 43632361.

Unde este sediul CONCEPT PAL BUSINESS S.R.L.?

CONCEPT PAL BUSINESS S.R.L. are sediul in Romania, ILFOV, Com. Afumaţi, Str LINIA DE CENTURĂ DREAPTA nr. 22, 77010, Com. Afumaţi, judetul ILFOV.

Cand a fost infiintata CONCEPT PAL BUSINESS S.R.L.?

CONCEPT PAL BUSINESS S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a CONCEPT PAL BUSINESS S.R.L. in 2024?

In 2024, CONCEPT PAL BUSINESS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 409.404 RON.

Cati angajati are CONCEPT PAL BUSINESS S.R.L.?

CONCEPT PAL BUSINESS S.R.L. a raportat un numar mediu de 3 salariati in 2024.

Ce activitate are CONCEPT PAL BUSINESS S.R.L.?

CONCEPT PAL BUSINESS S.R.L. are codul CAEN principal 4683 (Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare).

Ce profit a inregistrat CONCEPT PAL BUSINESS S.R.L. in 2024?

CONCEPT PAL BUSINESS S.R.L. a inregistrat un profit net de 172.253 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
2 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.