Activ e‑Factură

DR. BONTAŞ SILVIU S.R.L.

CUI: 43661880
CIF: 43661880
Reg. Com.: J22/376/2021
CAEN: 8623
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 3 februarie 2021 · 5 ani
Distribuie:

Activități de asistență stomatologică

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 14:07

Despre DR. BONTAŞ SILVIU S.R.L.

DR. BONTAŞ SILVIU S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Valea Lupului Com. Valea Lupului, judetul IAŞI, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de asistență stomatologică" (cod CAEN 8623), in sectorul invatamant. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, DR. BONTAŞ SILVIU S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 891.240 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+68.5%). Profitul net inregistrat a fost de 270.936 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 3, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 127.684 RON in 2021 la 891.240 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
891.240 RON
Venituri totale
940.345 RON
Cheltuieli totale
645.874 RON
Profit brut
294.471 RON
Profit net
270.936 RON
Marja profit net
30,40%
Active imobilizate
461.579 RON
Active circulante
207.973 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
9.710 RON
Casa & conturi bănci
198.263 RON
Capital propriu
320.203 RON

Contact

AdresaRomania, IAŞI, Sat Valea Lupului Com. Valea Lupului, 707410
Detalii adresatronson 1

Adresă sediu social

Romania, IAŞI, Sat Valea Lupului Com. Valea Lupului, 707410
Cod poștal: 707410
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, IAŞI, Sat Valea Lupului Com. Valea Lupului, 707410
Detalii
tronson 1
Cod postal
707410
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 03.02.2021
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 decembrie 2023)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
891.240 RON
Rezultat net
270.936 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 891.240 RON 528.952 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 940.345 RON 538.191 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 645.874 RON 393.599 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 294.471 RON 144.592 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 270.936 RON 140.715 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 461.579 RON 557.765 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 207.973 RON 155.849 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 669.552 RON 713.614 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 30.763 RON
CreanțeSume de încasat 9.710 RON 8.499 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 198.263 RON 116.587 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 191.146 RON 353.701 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 320.203 RON 153.180 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 3 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active669.552RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

28,5 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale669.552 RON
Datorii totale191.146 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
40,5 %Profit net / active totale
ROE
84,6 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,09 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
47,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 891.240 +68,5% față de anul precedent 940.345 645.874 294.471 +103,7% față de anul precedent 270.936 +92,5% față de anul precedent 0 0
2023 528.952 +155,5% față de anul precedent 538.191 393.599 144.592 +28,6% față de anul precedent 140.715 +32,5% față de anul precedent 0 0
2022 207.056 +62,2% față de anul precedent 207.056 94.623 112.433 +3,4% față de anul precedent 106.221 +1,3% față de anul precedent 0 0
2021 127.684 127.684 18.968 108.716 104.884 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 461.579 207.973 669.552 0 9.710 198.263
2023 557.765 155.849 713.614 30.763 8.499 116.587
2022 9.362 113.483 122.845 467 94.820 18.196
2021 2.962 103.118 106.080 0 0 103.118

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 191.146 -46,0% față de anul precedent 320.203 Neraportat 3 +50,0% față de anul precedent
2023 353.701 +2.059,2% față de anul precedent 153.180 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2022 16.381 +1.544,7% față de anul precedent 106.464 Neraportat 1
2021 996 105.084 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

9din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare4 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 891.240 RON. Profit: 270.936 RON

Cifra de afaceri: 891.240 RON. Profit: 270.936 RON

Cifra de afaceri
891.240 RON +68.49% față de anul precedent
Profit net
270.936 RON +92.54% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 +50% față de anul precedent
Datorii
191.146 RON -45.96% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 528.952 RON. Profit: 140.715 RON

Cifra de afaceri: 528.952 RON. Profit: 140.715 RON

Cifra de afaceri
528.952 RON +155.46% față de anul precedent
Profit net
140.715 RON +32.47% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
353.701 RON +2059.21% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 207.056 RON. Profit: 106.221 RON

Cifra de afaceri: 207.056 RON. Profit: 106.221 RON

Cifra de afaceri
207.056 RON +62.16% față de anul precedent
Profit net
106.221 RON +1.27% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
16.381 RON +1544.68% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 127.684 RON. Profit: 104.884 RON

Cifra de afaceri: 127.684 RON. Profit: 104.884 RON

Cifra de afaceri
127.684 RON
Profit net
104.884 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
996 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataDR. BONTAŞ SILVIU S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8623 in Sat Valea Lupului Com. Valea Lupului (IAŞI)

DR. BONTAŞ SILVIU S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8623 in Sat Valea Lupului Com. Valea Lupului (IAŞI)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 8623, Iaşi

DENT.ED. SRL
CUI: 17482001CAEN: 8623
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2005-04-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
895.309 RON
Profit
5.563 RON
Angajati
4
JUNIOR ORTHODONTICS SRL
CUI: 37747146CAEN: 8623
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2017-06-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
904.023 RON
Profit
215.387 RON
Angajati
3
WHITE DENT IMPLANTOLOGY SRL
CUI: 37699685CAEN: 8623
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2017-06-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
885.296 RON
Profit
18.240 RON
Angajati
2
DELDENTIS CONCEPT SRL
CUI: 37118774CAEN: 8623
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2017-02-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.021.601 RON
Profit
10.625 RON
Angajati
4
ESTETIC ART SMILE SRL
CUI: 30883655CAEN: 8623
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2012-11-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
792.628 RON
Profit
81.176 RON
Angajati
2

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 8623, Iaşi

HEALTHYDENT S.R.L.
CUI: 43646448CAEN: 8623
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2021-02-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
199.970 RON
Profit
91.663 RON
Angajati
1
CLINICA DENTIKA S.R.L.
CUI: 43680067CAEN: 8623
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2021-02-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
268.567 RON
Profit
3.110 RON
Angajati
1
DRGHETIU S.R.L.
CUI: 43623657CAEN: 8623
Activ
IAŞI, Sat Valea Lupului Com. Valea Lupului2021-01-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
260.062 RON
Profit
41.960 RON
Angajati
1
EXIMO HEALTH S.R.L.
CUI: 43694720CAEN: 8623
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2021-02-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
399.391 RON
Profit
268.539 RON
Angajati
1

Alte firme din Iaşi

DUMIFIX S.R.L.
CUI: 43661863CAEN: 9510
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2021-02-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
337.344 RON
Profit
52.876 RON
Angajati
0
ALMAX EDIL S.R.L.
CUI: 43663171CAEN: 4120
Activ
IAŞI, Orş. Târgu Frumos2021-02-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
150.000 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
SKYWAY S.R.L.
CUI: 43646600CAEN: 7020
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2021-02-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
127.500 RON
Profit
4.405 RON
Angajati
1
FUZIUNE VLA S.R.L.
CUI: 43672676CAEN: 9602
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2021-02-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
159.955 RON
Profit
23.953 RON
Angajati
3
GEOTUD-SERV S.R.L.
CUI: 43585537CAEN: 6622
Activ
IAŞI, Sat Şorogari Com. Aroneanu2021-01-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
107.019 RON
Profit
8.018 RON
Angajati
1
EDIL VALERIU S.R.L.
CUI: 42888206CAEN: 4100
Activ
IAŞI, Sat Valea Lungă Com. Holboca2020-08-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
27.686 RON
Profit
6.500 RON
Angajati
0
EMORA LOGISTIC RO S.R.L.
CUI: 44545476CAEN: 4941
Activ
IAŞI, Sat Valea Adâncă Com. Miroslava2021-07-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
21.158 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
EXPERT PROJECT TEAM S.R.L.
CUI: 33658747CAEN: 7112
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2014-10-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
671.490 RON
Profit
0 RON
Angajati
18

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul DR. BONTAŞ SILVIU S.R.L.?

CUI-ul DR. BONTAŞ SILVIU S.R.L. este 43661880.

Unde este sediul DR. BONTAŞ SILVIU S.R.L.?

DR. BONTAŞ SILVIU S.R.L. are sediul in Romania, IAŞI, Sat Valea Lupului Com. Valea Lupului, 707410, Sat Valea Lupului Com. Valea Lupului, judetul IAŞI.

Cand a fost infiintata DR. BONTAŞ SILVIU S.R.L.?

DR. BONTAŞ SILVIU S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a DR. BONTAŞ SILVIU S.R.L. in 2024?

In 2024, DR. BONTAŞ SILVIU S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 891.240 RON.

Cati angajati are DR. BONTAŞ SILVIU S.R.L.?

DR. BONTAŞ SILVIU S.R.L. a raportat un numar mediu de 3 salariati in 2024.

Ce activitate are DR. BONTAŞ SILVIU S.R.L.?

DR. BONTAŞ SILVIU S.R.L. are codul CAEN principal 8623 (Activități de asistență stomatologică).

Ce profit a inregistrat DR. BONTAŞ SILVIU S.R.L. in 2024?

DR. BONTAŞ SILVIU S.R.L. a inregistrat un profit net de 270.936 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.