Comerţ cu amănuntul al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule
Surse și actualizareActualizat: 12 octombrie 2026 la 21:52
Despre TAB AUTO PARTS S.R.L.
TAB AUTO PARTS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Braşov, judetul BRAŞOV, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule" (cod CAEN 4782), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, TAB AUTO PARTS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.878.938 RON, in crestere fata de anul precedent (+12.6%). Profitul net inregistrat a fost de 107.766 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 846.494 RON in 2021 la 1.878.938 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 1.878.938 RON
- Venituri totale
- 1.921.751 RON
- Cheltuieli totale
- 1.793.948 RON
- Profit brut
- 127.803 RON
- Profit net
- 107.766 RON
- Marja profit net
- 5,74%
- Active imobilizate
- 66.204 RON
- Active circulante
- 340.638 RON
- Stocuri
- 106.791 RON
- Creanțe
- 160.216 RON
- Casa & conturi bănci
- 73.631 RON
- Capital propriu
- 107.966 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Brazilor nr. 66C, 500308
- Cod postal
- 500308
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 03.02.2021
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
- Platitor TVA
- Da
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2021 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 1.878.938 RON
- Rezultat net
- 107.766 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 1.878.938 RON | 1.668.467 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 1.921.751 RON | 1.669.063 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 1.793.948 RON | 1.467.586 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 127.803 RON | 201.477 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 107.766 RON | 186.679 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 66.204 RON | 53.635 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 340.638 RON | 537.653 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 406.842 RON | 591.288 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 106.791 RON | 201.706 RON |
| CreanțeSume de încasat | 160.216 RON | 260.470 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 73.631 RON | 75.477 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 299.103 RON | 220.016 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 107.966 RON | 373.171 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 26,5 %Profit net / active totale
- ROE
- 99,8 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 1,14 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 26,5 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.878.938 +12,6% față de anul precedent | 1.921.751 | 1.793.948 | 127.803 -36,6% față de anul precedent | 107.766 -42,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 1.668.467 +16,4% față de anul precedent | 1.669.063 | 1.467.586 | 201.477 +23,5% față de anul precedent | 186.679 +25,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 1.433.509 +69,4% față de anul precedent | 1.440.742 | 1.277.539 | 163.203 +258,2% față de anul precedent | 149.031 +300,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 846.494 | 848.204 | 802.647 | 45.557 | 37.261 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 66.204 | 340.638 | 406.842 | 106.791 | 160.216 | 73.631 |
| 2023 | 53.635 | 537.653 | 591.288 | 201.706 | 260.470 | 75.477 |
| 2022 | 35.735 | 395.539 | 431.274 | 105.700 | 188.862 | 100.977 |
| 2021 | 0 | 193.484 | 193.484 | 89.820 | 97.817 | 5.847 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 299.103 +36,0% față de anul precedent | 107.966 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 220.016 -10,5% față de anul precedent | 373.171 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 245.905 +57,5% față de anul precedent | 186.492 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 156.089 | 37.461 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| CTCORNEL TĂBĂCARU | fondator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
6 repere. O singură cronologie.
Din 2021 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 22355/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Deschide înregistrarea completă2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.878.938 RON. Profit: 107.766 RON
Cifra de afaceri: 1.878.938 RON. Profit: 107.766 RON
- Cifra de afaceri
- 1.878.938 RON +12.61% față de anul precedent
- Profit net
- 107.766 RON -42.27% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 299.103 RON +35.95% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.668.467 RON. Profit: 186.679 RON
Cifra de afaceri: 1.668.467 RON. Profit: 186.679 RON
- Cifra de afaceri
- 1.668.467 RON +16.39% față de anul precedent
- Profit net
- 186.679 RON +25.26% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 220.016 RON -10.53% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.433.509 RON. Profit: 149.031 RON
Cifra de afaceri: 1.433.509 RON. Profit: 149.031 RON
- Cifra de afaceri
- 1.433.509 RON +69.35% față de anul precedent
- Profit net
- 149.031 RON +299.97% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 245.905 RON +57.54% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 846.494 RON. Profit: 37.261 RON
Cifra de afaceri: 846.494 RON. Profit: 37.261 RON
- Cifra de afaceri
- 846.494 RON
- Profit net
- 37.261 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 156.089 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2021ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataTAB AUTO PARTS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4782 in Mun. Braşov (BRAŞOV)
TAB AUTO PARTS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4782 in Mun. Braşov (BRAŞOV)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
11.062026Mentiune · Buletin 22355/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
- Companie
- TAB AUTO PARTS S.R.L.
- CUI
- 43666771
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 11.06.2026
- Registrul Comerțului
- J8/295/2021
- EUID
- ROONRC.J8/295/2021
- Sediu
- Municipiul Braşov, Jud. Braşov, Strada Brazilor, Nr. 66C, Bl. 9, Ap. 54
- Județ
- Braşov
- Număr încheiere
- 471380
- Data încheierii
- 11.06.2026
- Număr dosar
- 2291629
- Data dosarului
- 08.06.2026
- Tribunal
- Brasov
- Registrator
- Magdalena Amelia Ilinca
Subiecte
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Documente menționate
- Cerere de înregistrare nr. 2291629 din 08.06.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4782, Braşov
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4782, Braşov
Alte firme din Braşov
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul TAB AUTO PARTS S.R.L.?
CUI-ul TAB AUTO PARTS S.R.L. este 43666771.
Unde este sediul TAB AUTO PARTS S.R.L.?
TAB AUTO PARTS S.R.L. are sediul in Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Brazilor nr. 66C, 500308, Mun. Braşov, judetul BRAŞOV.
Cand a fost infiintata TAB AUTO PARTS S.R.L.?
TAB AUTO PARTS S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a TAB AUTO PARTS S.R.L. in 2024?
In 2024, TAB AUTO PARTS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.878.938 RON.
Cati angajati are TAB AUTO PARTS S.R.L.?
TAB AUTO PARTS S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.
Ce activitate are TAB AUTO PARTS S.R.L.?
TAB AUTO PARTS S.R.L. are codul CAEN principal 4782 (Comerţ cu amănuntul al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule).
Ce profit a inregistrat TAB AUTO PARTS S.R.L. in 2024?
TAB AUTO PARTS S.R.L. a inregistrat un profit net de 107.766 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 12 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 12 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.