Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 16:10
Despre FAMOUS WAFFLES FACTORY S.R.L.
FAMOUS WAFFLES FACTORY S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Otopeni, judetul ILFOV, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie" (cod CAEN 1071), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, FAMOUS WAFFLES FACTORY S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 6.485.362 RON, in crestere fata de anul precedent (+19.9%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 37, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 691.953 RON in 2021 la 6.485.362 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 2 persoane (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 6.485.362 RON
- Venituri totale
- 6.574.932 RON
- Cheltuieli totale
- 6.937.404 RON
- Profit brut
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Marja profit net
- 0,00%
- Active imobilizate
- 976.156 RON
- Active circulante
- 843.610 RON
- Stocuri
- 119.797 RON
- Creanțe
- 593.908 RON
- Casa & conturi bănci
- 129.905 RON
- Capital propriu
- -329.917 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, ILFOV, Orş. Otopeni, Str. Constantin Brâncoveanu nr. 4I
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Transfer sediu fiscal (sosire) din 15.03.2023
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
- Platitor TVA
- Da
Stare inactivitate
- Data inactivare
- 8 martie 2023
- Data reactivare
- 18 aprilie 2023
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2021 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 6.485.362 RON
- Rezultat net
- -362.472 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 6.485.362 RON | 5.406.524 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 6.574.932 RON | 5.429.285 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 6.937.404 RON | 5.326.655 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 0 RON | 102.630 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 0 RON | 89.375 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 362.472 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 362.472 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 976.156 RON | 763.753 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 843.610 RON | 899.728 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 1.819.766 RON | 1.663.481 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 119.797 RON | 190.396 RON |
| CreanțeSume de încasat | 593.908 RON | 642.310 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 129.905 RON | 67.022 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 2.204.463 RON | 1.408.316 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | -329.917 RON | 255.165 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 37 persoane | 12 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 0,0 %Profit net / active totale
- ROE
- -0,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,38 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- -18,1 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 6.485.362 +20,0% față de anul precedent | 6.574.932 | 6.937.404 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 362.472 | 362.472 |
| 2023 | 5.406.524 +33,8% față de anul precedent | 5.429.285 | 5.326.655 | 102.630 -75,3% față de anul precedent | 89.375 -76,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 4.041.836 +484,1% față de anul precedent | 4.041.950 | 3.626.655 | 415.295 +696,5% față de anul precedent | 378.461 +670,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 691.953 | 692.963 | 640.825 | 52.138 | 49.129 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 976.156 | 843.610 | 1.819.766 | 119.797 | 593.908 | 129.905 |
| 2023 | 763.753 | 899.728 | 1.663.481 | 190.396 | 642.310 | 67.022 |
| 2022 | 882.195 | 650.131 | 1.532.326 | 135.962 | 454.519 | 59.650 |
| 2021 | 270.947 | 229.837 | 500.784 | 37.740 | 177.904 | 14.193 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.204.463 +56,5% față de anul precedent | -329.917 | Neraportat | 37 +208,3% față de anul precedent |
| 2023 | 1.408.316 +16,5% față de anul precedent | 255.165 | Neraportat | 12 -52,0% față de anul precedent |
| 2022 | 1.209.273 +129,0% față de anul precedent | 378.701 | Neraportat | 25 +316,7% față de anul precedent |
| 2021 | 528.074 | 49.329 | Neraportat | 6 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
2 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| IDIONUŢ DINESCU | fondator | Neraportată | Neraportată |
| IDIONUT DINESCU | fondator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
9 repere. O singură cronologie.
Din 2021 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 3296/2026sedii secundare
sedii secundare
Deschide înregistrarea completă2025 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 8298/2025cod obiect de activitate
cod obiect de activitate
Deschide înregistrarea completă2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 6.485.362 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 6.485.362 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 6.485.362 RON +19.95% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 362.472 RON
- Angajati
- 37 +208.33% față de anul precedent
- Datorii
- 2.204.463 RON +56.53% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 3 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 5.406.524 RON. Profit: 89.375 RON
Cifra de afaceri: 5.406.524 RON. Profit: 89.375 RON
- Cifra de afaceri
- 5.406.524 RON +33.76% față de anul precedent
- Profit net
- 89.375 RON -76.38% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 12 -52% față de anul precedent
- Datorii
- 1.408.316 RON +16.46% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2023Stare companieStare companieFirma a fost reactivataCompania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.
Compania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.
Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
2022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 4.041.836 RON. Profit: 378.461 RON
Cifra de afaceri: 4.041.836 RON. Profit: 378.461 RON
- Cifra de afaceri
- 4.041.836 RON +484.12% față de anul precedent
- Profit net
- 378.461 RON +670.34% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 25 +316.67% față de anul precedent
- Datorii
- 1.209.273 RON +129% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 691.953 RON. Profit: 49.129 RON
Cifra de afaceri: 691.953 RON. Profit: 49.129 RON
- Cifra de afaceri
- 691.953 RON
- Profit net
- 49.129 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 6
- Datorii
- 528.074 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2021ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataFAMOUS WAFFLES FACTORY S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1071 in Orş. Otopeni (ILFOV)
FAMOUS WAFFLES FACTORY S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1071 in Orş. Otopeni (ILFOV)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
2 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
29.012026Mentiune · Buletin 3296/2026sedii secundare
sedii secundare, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
- Companie
- FAMOUS WAFFLES FACTORY S.R.L.
- CUI
- 43693717
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 29.01.2026
- Registrul Comerțului
- J2023001754233
- EUID
- ROONRC.J2023001754233
- Sediu
- Jud. Ilfov, Oraş Otopeni, Strada CONSTANTIN BRÂNCOVEANU, Nr. 4I
- Județ
- Ilfov
- Număr încheiere
- 69053
- Data încheierii
- 28.01.2026
- Număr dosar
- 367012
- Data dosarului
- 27.01.2026
- Tribunal
- Ilfov
- Registrator
- Florentina Tanasescu
Subiecte
sedii secundare
Documente menționate
- Hotărârea adunării generale a asociaţilor din 26.01.2026
- Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 367012 din 27.01.2026
03.032025Mentiune · Buletin 8298/2025cod obiect de activitate
cod obiect de activitate; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 31.01.2025,înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
- Companie
- FAMOUS WAFFLES FACTORY S.R.L.
- CUI
- 43693717
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 03.03.2025
- Registrul Comerțului
- J2023001754233
- EUID
- ROONRC.J2023001754233
- Sediu
- Jud. Ilfov, Oraş Otopeni, Strada CONSTANTIN BRÂNCOVEANU, Nr. 4I
- Județ
- Ilfov
- Număr încheiere
- 183088
- Data încheierii
- 03.03.2025
- Număr dosar
- 429804
- Data dosarului
- 05.02.2025
- Tribunal
- Ilfov
- Registrator
- Florentina Tanasescu
Subiecte
cod obiect de activitate
Vezi Buletinul ONRC nr. 8298/2025 (PDF)Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 1071, Ilfov
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 1071, Ilfov
Alte firme din Ilfov
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul FAMOUS WAFFLES FACTORY S.R.L.?
CUI-ul FAMOUS WAFFLES FACTORY S.R.L. este 43693717.
Unde este sediul FAMOUS WAFFLES FACTORY S.R.L.?
FAMOUS WAFFLES FACTORY S.R.L. are sediul in Romania, ILFOV, Orş. Otopeni, Str. Constantin Brâncoveanu nr. 4I, Orş. Otopeni, judetul ILFOV.
Cand a fost infiintata FAMOUS WAFFLES FACTORY S.R.L.?
FAMOUS WAFFLES FACTORY S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a FAMOUS WAFFLES FACTORY S.R.L. in 2024?
In 2024, FAMOUS WAFFLES FACTORY S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 6.485.362 RON.
Cati angajati are FAMOUS WAFFLES FACTORY S.R.L.?
FAMOUS WAFFLES FACTORY S.R.L. a raportat un numar mediu de 37 salariati in 2024.
Ce activitate are FAMOUS WAFFLES FACTORY S.R.L.?
FAMOUS WAFFLES FACTORY S.R.L. are codul CAEN principal 1071 (Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie).
Ce profit a inregistrat FAMOUS WAFFLES FACTORY S.R.L. in 2024?
FAMOUS WAFFLES FACTORY S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 362.472 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 2 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.