Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 14:26
Despre COMNIC ALIN AGRO S.R.L.
COMNIC ALIN AGRO S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Teiu Com. Teiu, judetul ARGEŞ, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase" (cod CAEN 0111), in sectorul agricultura, silvicultura si pescuit. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, COMNIC ALIN AGRO S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 426.886 RON, relativ stabila fata de anul precedent (-4.4%). Profitul net inregistrat a fost de 75.521 RON (in crestere puternica). Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 138.182 RON in 2021 la 426.886 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din aprilie 2024.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 426.886 RON
- Venituri totale
- 547.077 RON
- Cheltuieli totale
- 457.171 RON
- Profit brut
- 89.906 RON
- Profit net
- 75.521 RON
- Marja profit net
- 17,69%
- Active imobilizate
- 815.037 RON
- Active circulante
- 212.808 RON
- Stocuri
- 39.222 RON
- Creanțe
- 8.687 RON
- Casa & conturi bănci
- 164.899 RON
- Capital propriu
- 302.808 RON
Contact
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, ARGEŞ, Sat Teiu Com. Teiu
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 12.02.2021
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Orăşenească Topoloveni
- Platitor TVA
- Da
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 aprilie 2024)
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2021 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 426.886 RON
- Rezultat net
- 75.521 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 426.886 RON | 446.375 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 547.077 RON | 491.092 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 457.171 RON | 480.060 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 89.906 RON | 11.032 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 75.521 RON | 9.267 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 815.037 RON | 1.074.598 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 212.808 RON | 239.455 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 1.027.845 RON | 1.314.053 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 39.222 RON | 31.570 RON |
| CreanțeSume de încasat | 8.687 RON | 8.754 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 164.899 RON | 199.131 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 303.229 RON | 384.875 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 302.808 RON | 227.286 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 0 persoane | 0 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 7,3 %Profit net / active totale
- ROE
- 24,9 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,70 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 29,5 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 426.886 -4,4% față de anul precedent | 547.077 | 457.171 | 89.906 +715,0% față de anul precedent | 75.521 +715,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 446.375 +68,3% față de anul precedent | 491.092 | 480.060 | 11.032 -91,8% față de anul precedent | 9.267 -92,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 265.192 +91,9% față de anul precedent | 363.895 | 229.723 | 134.172 +40,1% față de anul precedent | 126.216 +37,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 138.182 | 184.876 | 89.128 | 95.748 | 91.603 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 815.037 | 212.808 | 1.027.845 | 39.222 | 8.687 | 164.899 |
| 2023 | 1.074.598 | 239.455 | 1.314.053 | 31.570 | 8.754 | 199.131 |
| 2022 | 4.185 | 250.934 | 255.119 | 45.687 | 973 | 204.274 |
| 2021 | 2.295 | 124.937 | 127.232 | 12.923 | 2.022 | 109.992 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 303.229 -21,2% față de anul precedent | 302.808 | Neraportat | 0 |
| 2023 | 384.875 +937,4% față de anul precedent | 227.286 | Neraportat | 0 |
| 2022 | 37.100 +4,7% față de anul precedent | 218.019 | Neraportat | 0 |
| 2021 | 35.429 | 91.803 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
6 repere. O singură cronologie.
Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 426.886 RON. Profit: 75.521 RON
Cifra de afaceri: 426.886 RON. Profit: 75.521 RON
- Cifra de afaceri
- 426.886 RON -4.37% față de anul precedent
- Profit net
- 75.521 RON +714.95% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 303.229 RON -21.21% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
2023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 446.375 RON. Profit: 9.267 RON
Cifra de afaceri: 446.375 RON. Profit: 9.267 RON
- Cifra de afaceri
- 446.375 RON +68.32% față de anul precedent
- Profit net
- 9.267 RON -92.66% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 384.875 RON +937.4% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 265.192 RON. Profit: 126.216 RON
Cifra de afaceri: 265.192 RON. Profit: 126.216 RON
- Cifra de afaceri
- 265.192 RON +91.92% față de anul precedent
- Profit net
- 126.216 RON +37.79% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 37.100 RON +4.72% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 138.182 RON. Profit: 91.603 RON
Cifra de afaceri: 138.182 RON. Profit: 91.603 RON
- Cifra de afaceri
- 138.182 RON
- Profit net
- 91.603 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 35.429 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2021ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataCOMNIC ALIN AGRO S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 0111 in Sat Teiu Com. Teiu (ARGEŞ)
COMNIC ALIN AGRO S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 0111 in Sat Teiu Com. Teiu (ARGEŞ)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 0111, Argeş
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 0111, Argeş
Alte firme din Argeş
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul COMNIC ALIN AGRO S.R.L.?
CUI-ul COMNIC ALIN AGRO S.R.L. este 43726377.
Unde este sediul COMNIC ALIN AGRO S.R.L.?
COMNIC ALIN AGRO S.R.L. are sediul in Romania, ARGEŞ, Sat Teiu Com. Teiu, Sat Teiu Com. Teiu, judetul ARGEŞ.
Cand a fost infiintata COMNIC ALIN AGRO S.R.L.?
COMNIC ALIN AGRO S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a COMNIC ALIN AGRO S.R.L. in 2024?
In 2024, COMNIC ALIN AGRO S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 426.886 RON.
Ce activitate are COMNIC ALIN AGRO S.R.L.?
COMNIC ALIN AGRO S.R.L. are codul CAEN principal 0111 (Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase).
Ce profit a inregistrat COMNIC ALIN AGRO S.R.L. in 2024?
COMNIC ALIN AGRO S.R.L. a inregistrat un profit net de 75.521 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.