Activ Plătitor TVAe‑Factură

STAND IMOBS S.R.L.

CUI: 43775051
CIF: RO43775051
Reg. Com.: J2021000518081
CAEN: 6831
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 22 februarie 2021 · 5 ani
Distribuie:

Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 19:19

Despre STAND IMOBS S.R.L.

STAND IMOBS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Braşov, judetul BRAŞOV, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare" (cod CAEN 6831), in sectorul intermedieri financiare si asigurari. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, STAND IMOBS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 79.166 RON, in crestere fata de anul precedent (+10.0%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata).

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din februarie 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
79.166 RON
Venituri totale
83.199 RON
Cheltuieli totale
96.949 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
26.368 RON
Active circulante
37.569 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
1.000 RON
Casa & conturi bănci
36.569 RON
Capital propriu
63.937 RON

Contact

AdresaRomania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Alexandru Ciurcu nr. 2A
Detalii adresaCF 103663-C2. nr. Cad. 103663-C2. camera 2

Adresă sediu social

Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Alexandru Ciurcu nr. 2A
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Alexandru Ciurcu nr. 2A
Detalii
CF 103663-C2. nr. Cad. 103663-C2. camera 2
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 19.02.2021
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 februarie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
79.166 RON
Rezultat net
-13.750 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 79.166 RON 71.963 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 83.199 RON 71.963 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 96.949 RON 56.880 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 15.083 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 14.377 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 13.750 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 13.750 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 26.368 RON 116.838 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 37.569 RON 116.845 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 63.937 RON 233.683 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 1.000 RON 42.947 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 36.569 RON 23.898 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 0 RON 113.470 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 63.937 RON 120.213 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active63.937RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

0,0 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale63.937 RON
Datorii totale0 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
Neraportat Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
100,0 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 79.166 +10,0% față de anul precedent 83.199 96.949 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 13.750 13.750
2023 71.963 71.963 56.880 15.083 -87,4% față de anul precedent 14.377 -86,4% față de anul precedent 0 0
2022 0 672.789 552.877 119.912 +115,6% față de anul precedent 105.636 +113,9% față de anul precedent 0 0
2021 0 207.139 151.530 55.609 49.396 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 26.368 37.569 63.937 0 1.000 36.569
2023 116.838 116.845 233.683 0 42.947 23.898
2022 142.863 76.697 219.560 193 42.983 33.521
2021 141.368 33.945 175.313 30 986 32.929

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 0 -100,0% față de anul precedent 63.937 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2023 113.470 -0,2% față de anul precedent 120.213 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 113.724 -9,5% față de anul precedent 105.836 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 125.717 49.596 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

35din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive10 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 79.166 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 79.166 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
79.166 RON +10.01% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
13.750 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
0 RON -100% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 71.963 RON. Profit: 14.377 RON

Cifra de afaceri: 71.963 RON. Profit: 14.377 RON

Cifra de afaceri
71.963 RON
Profit net
14.377 RON -86.39% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
113.470 RON -0.22% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 105.636 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 105.636 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
105.636 RON +113.86% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
113.724 RON -9.54% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 49.396 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 49.396 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
49.396 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
125.717 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSTAND IMOBS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6831 in Mun. Braşov (BRAŞOV)

STAND IMOBS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6831 in Mun. Braşov (BRAŞOV)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6831, Braşov

LITATILA SALE S.R.L.
CUI: 38967700CAEN: 6831
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2018-03-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
79.682 RON
Profit
20.613 RON
Angajati
0
IADVISE SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 49992815CAEN: 6831
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2024-04-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
77.483 RON
Profit
41.776 RON
Angajati
1
MD RMX ESTATE S.R.L.
CUI: 47567142CAEN: 6831
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2023-02-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
75.906 RON
Profit
36.974 RON
Angajati
0
R.B.D.E. PRIM SRL
CUI: 33503475CAEN: 6831
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2014-08-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
86.366 RON
Profit
58.839 RON
Angajati
0
LADYLACE SRL
CUI: 30712540CAEN: 6831
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2012-09-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
71.006 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6831, Braşov

KENDALHOUSE S.R.L.
CUI: 43756068CAEN: 6831
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2021-02-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
269.471 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
BUN IMOB S.R.L.
CUI: 43812427CAEN: 6831
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2021-02-26
fara e-Factura
ICJ IMOBILIARE EXPERT S.R.L.
CUI: 43721850CAEN: 6831
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2021-02-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
55.906 RON
Profit
7.569 RON
Angajati
0

Alte firme din Braşov

HORCIUANA S.R.L.
CUI: 43775043CAEN: 7410
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2021-02-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
168.322 RON
Profit
129.593 RON
Angajati
0
BOP ENGINEERING S.R.L.
CUI: 43775060CAEN: 4520
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2021-02-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
54.806 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
CARMEL DENTAL CLINIC S.R.L.
CUI: 43762809CAEN: 8623
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2021-02-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
619.596 RON
Profit
375.160 RON
Angajati
2
SHIMACODE S.R.L.
CUI: 43778481CAEN: 6210
Activ
BRAŞOV, Sat Predeluţ Com. Bran2021-02-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
520.303 RON
Profit
440.827 RON
Angajati
1
IL GUFO REALE VISCRI S.R.L.
CUI: 43693261CAEN: 5611
Activ
BRAŞOV, Sat Viscri Com. Buneşti2021-02-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
210.035 RON
Profit
25.698 RON
Angajati
0
CARPOINT TRADE S.R.L.
CUI: 42997998CAEN: 4941
Activ
BRAŞOV, Orş. Ghimbav2020-09-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.787.787 RON
Profit
14.712 RON
Angajati
3
HIGHSCORE S.R.L.
CUI: 44631020CAEN: 7311
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2021-07-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
21.091 RON
Profit
2.373 RON
Angajati
0
BEST KONSTRUCT IDEAS SRL
CUI: 34612209CAEN: 4100
Activ
BRAŞOV, Sat Cristian Com. Cristian2015-06-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.084.974 RON
Profit
77.318 RON
Angajati
7

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul STAND IMOBS S.R.L.?

CUI-ul STAND IMOBS S.R.L. este 43775051.

Unde este sediul STAND IMOBS S.R.L.?

STAND IMOBS S.R.L. are sediul in Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Alexandru Ciurcu nr. 2A, Mun. Braşov, judetul BRAŞOV.

Cand a fost infiintata STAND IMOBS S.R.L.?

STAND IMOBS S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a STAND IMOBS S.R.L. in 2024?

In 2024, STAND IMOBS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 79.166 RON.

Ce activitate are STAND IMOBS S.R.L.?

STAND IMOBS S.R.L. are codul CAEN principal 6831 (Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare).

Ce profit a inregistrat STAND IMOBS S.R.L. in 2024?

STAND IMOBS S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 13.750 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.