Activ e‑Factură

ARACOM FORESTIER S.R.L.

CUI: 43808329
CIF: 43808329
Reg. Com.: J09/188/2021
CAEN: 4941
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 25 februarie 2021 · 5 ani
Distribuie:

Transporturi rutiere de mărfuri

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 14:12

Despre ARACOM FORESTIER S.R.L.

ARACOM FORESTIER S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Însurăţei, judetul BRĂILA, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ARACOM FORESTIER S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 124.981 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-58.3%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 17.700 RON in 2021 la 124.981 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
124.981 RON
Venituri totale
124.981 RON
Cheltuieli totale
144.826 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
58.333 RON
Active circulante
127.683 RON
Stocuri
76.180 RON
Creanțe
29.450 RON
Casa & conturi bănci
22.053 RON
Capital propriu
159.652 RON

Contact

AdresaRomania, BRĂILA, Orş. Însurăţei, Str. Independenţei nr. 8, 815300

Adresă sediu social

Romania, BRĂILA, Orş. Însurăţei, Str. Independenţei nr. 8, 815300
Cod poștal: 815300
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BRĂILA, Orş. Însurăţei, Str. Independenţei nr. 8, 815300
Cod postal
815300
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 25.02.2021
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Însurăţei
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 ianuarie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
124.981 RON
Rezultat net
-20.907 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 124.981 RON 299.670 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 124.981 RON 299.670 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 144.826 RON 247.269 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 52.401 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 49.854 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 19.845 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 20.907 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 58.333 RON 86.333 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 127.683 RON 108.883 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 186.016 RON 195.216 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 76.180 RON 92.616 RON
CreanțeSume de încasat 29.450 RON 6.349 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 22.053 RON 9.918 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 26.364 RON 14.657 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 159.652 RON 180.559 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active186.016RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

14,2 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale186.016 RON
Datorii totale26.364 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
4,84 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
85,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 124.981 -58,3% față de anul precedent 124.981 144.826 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 19.845 20.907
2023 299.670 +4,8% față de anul precedent 299.670 247.269 52.401 -59,5% față de anul precedent 49.854 -60,7% față de anul precedent 0 0
2022 286.021 +1.515,9% față de anul precedent 286.021 156.526 129.495 +3.099,8% față de anul precedent 126.978 +3.500,2% față de anul precedent 0 0
2021 17.700 17.700 13.653 4.047 3.527 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 58.333 127.683 186.016 76.180 29.450 22.053
2023 86.333 108.883 195.216 92.616 6.349 9.918
2022 0 283.516 283.516 76.273 200 207.043
2021 20 81.112 81.132 74.287 200 6.625

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 26.364 +79,9% față de anul precedent 159.652 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 14.657 -90,4% față de anul precedent 180.559 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 152.811 +97,4% față de anul precedent 130.705 Neraportat 1
2021 77.405 3.727 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

45din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive10 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 124.981 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 124.981 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
124.981 RON -58.29% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
20.907 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
26.364 RON +79.87% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 299.670 RON. Profit: 49.854 RON

Cifra de afaceri: 299.670 RON. Profit: 49.854 RON

Cifra de afaceri
299.670 RON +4.77% față de anul precedent
Profit net
49.854 RON -60.74% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
14.657 RON -90.41% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 286.021 RON. Profit: 126.978 RON

Cifra de afaceri: 286.021 RON. Profit: 126.978 RON

Cifra de afaceri
286.021 RON +1515.94% față de anul precedent
Profit net
126.978 RON +3500.17% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
152.811 RON +97.42% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 17.700 RON. Profit: 3.527 RON

Cifra de afaceri: 17.700 RON. Profit: 3.527 RON

Cifra de afaceri
17.700 RON
Profit net
3.527 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
77.405 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataARACOM FORESTIER S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Orş. Însurăţei (BRĂILA)

ARACOM FORESTIER S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Orş. Însurăţei (BRĂILA)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Brăila

CNA LOGISTIC S.R.L.
CUI: 39926709CAEN: 4941
Activ
BRĂILA, Sat Jugureanu Com. Ulmu2018-09-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
126.931 RON
Profit
9.220 RON
Angajati
0
ESYSSERVICES SRL
CUI: 33466016CAEN: 4941
Activ
BRĂILA, Mun. Brăila2014-08-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
117.702 RON
Profit
70.933 RON
Angajati
1
ALVIMY TRANS S.R.L.
CUI: 49123790CAEN: 4941
Activ
BRĂILA, Mun. Brăila2023-11-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
127.576 RON
Profit
62.031 RON
Angajati
1
OPGET TRANS SRL
CUI: 31387188CAEN: 4941
Activ
BRĂILA, Sat Vărsătura Com. Chiscani2013-03-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
117.308 RON
Profit
6.895 RON
Angajati
0
ISTRAND SRL
CUI: 29437764CAEN: 4941
Activ
BRĂILA, Mun. Brăila2011-12-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
141.980 RON
Profit
19.695 RON
Angajati
1
DUMADINIC TRANS SRL
CUI: 17742942CAEN: 4941
Activ
BRĂILA, Mun. Brăila2005-06-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
109.765 RON
Profit
6.520 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Brăila

TRIDAVDAR LOGISTIC S.R.L.
CUI: 43723494CAEN: 4941
Activ
BRĂILA, Mun. Brăila2021-02-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
49.749 RON
Profit
5.640 RON
Angajati
0
MADINI TRANSCOM S.R.L.
CUI: 43823930CAEN: 4941
Activ
BRĂILA, Mun. Brăila2021-03-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
252.368 RON
Profit
1.985 RON
Angajati
1
DOMREAL TRANS S.R.L.
CUI: 43715165CAEN: 4941
Activ
BRĂILA, Mun. Brăila2021-02-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.569.283 RON
Profit
42.789 RON
Angajati
3
GEORGE MEGA CARGO S.R.L.
CUI: 43841635CAEN: 4941
Activ
BRĂILA, Mun. Brăila2021-03-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Brăila

ADYS BET STEF S.R.L.
CUI: 43808353CAEN: 8299
Activ
BRĂILA, Mun. Brăila2021-02-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
520.890 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
TGMAND CLIMA SERV S.R.L.
CUI: 43787668CAEN: 3312
Activ
BRĂILA, Sat Silistraru Com. Traian2021-02-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
104.415 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
CONS VIA ARMIRO S.R.L.
CUI: 43525624CAEN: 4211
Activ
BRĂILA, Sat Vădeni Com. Vădeni2021-01-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
209.600 RON
Profit
66.438 RON
Angajati
2
RIXFIELD S.R.L.
CUI: 44123455CAEN: 0111
Activ
BRĂILA, Sat Unirea Com. Unirea2021-04-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
86.513 RON
Profit
19.415 RON
Angajati
1
MILENIAL WASH S.R.L.
CUI: 40616949CAEN: 9531
Activ
BRĂILA, Mun. Brăila2019-02-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
248.240 RON
Profit
1.931 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ARACOM FORESTIER S.R.L.?

CUI-ul ARACOM FORESTIER S.R.L. este 43808329.

Unde este sediul ARACOM FORESTIER S.R.L.?

ARACOM FORESTIER S.R.L. are sediul in Romania, BRĂILA, Orş. Însurăţei, Str. Independenţei nr. 8, 815300, Orş. Însurăţei, judetul BRĂILA.

Cand a fost infiintata ARACOM FORESTIER S.R.L.?

ARACOM FORESTIER S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ARACOM FORESTIER S.R.L. in 2024?

In 2024, ARACOM FORESTIER S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 124.981 RON.

Cati angajati are ARACOM FORESTIER S.R.L.?

ARACOM FORESTIER S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are ARACOM FORESTIER S.R.L.?

ARACOM FORESTIER S.R.L. are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).

Ce profit a inregistrat ARACOM FORESTIER S.R.L. in 2024?

ARACOM FORESTIER S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 20.907 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.