Activ Plătitor TVA

GA HCS INVEST S.R.L.

CUI: 43868738
CIF: RO43868738
Reg. Com.: J2021001150129
CAEN: 4712
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 8 martie 2021 · 5 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 15:00

Despre GA HCS INVEST S.R.L.

GA HCS INVEST S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare" (cod CAEN 4712), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, GA HCS INVEST S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 4.770.007 RON, in scadere fata de anul precedent (-8.1%). Profitul net inregistrat a fost de 508.697 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 17, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 2.109.430 RON in 2021 la 4.770.007 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
4.770.007 RON
Venituri totale
4.720.499 RON
Cheltuieli totale
4.100.276 RON
Profit brut
620.223 RON
Profit net
508.697 RON
Marja profit net
10,66%
Active imobilizate
146.795 RON
Active circulante
1.309.937 RON
Stocuri
190.884 RON
Creanțe
1.063.776 RON
Casa & conturi bănci
55.277 RON
Capital propriu
508.937 RON

Contact

AdresaRomania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Regele Ferdinand nr. 22-26
Detalii adresanivel 3
Telefon0722155582

Adresă sediu social

Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Regele Ferdinand nr. 22-26
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Regele Ferdinand nr. 22-26
Detalii
nivel 3
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 08.03.2021
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 septembrie 2021 - 1 martie 2024

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
4.770.007 RON
Rezultat net
508.697 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 4.770.007 RON 5.191.013 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 4.720.499 RON 5.212.848 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 4.100.276 RON 4.819.890 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 620.223 RON 392.958 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 508.697 RON 300.965 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 146.795 RON 213.167 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 1.309.937 RON 1.044.905 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 1.456.732 RON 1.258.072 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 190.884 RON 17.008 RON
CreanțeSume de încasat 1.063.776 RON 591.477 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 55.277 RON 436.420 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 947.795 RON 956.867 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 508.937 RON 301.205 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 17 persoane 21 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active1.456.732RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

65,1 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale1.456.732 RON
Datorii totale947.795 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
34,9 %Profit net / active totale
ROE
100,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,38 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
34,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 4.770.007 -8,1% față de anul precedent 4.720.499 4.100.276 620.223 +57,8% față de anul precedent 508.697 +69,0% față de anul precedent 0 0
2023 5.191.013 +20,2% față de anul precedent 5.212.848 4.819.890 392.958 -63,2% față de anul precedent 300.965 -70,7% față de anul precedent 0 0
2022 4.317.127 +104,7% față de anul precedent 4.348.518 3.280.688 1.067.830 +43,2% față de anul precedent 1.027.080 +41,8% față de anul precedent 0 0
2021 2.109.430 2.146.899 1.401.109 745.790 724.390 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 146.795 1.309.937 1.456.732 190.884 1.063.776 55.277
2023 213.167 1.044.905 1.258.072 17.008 591.477 436.420
2022 284.762 1.464.206 1.748.968 55.490 1.276.348 132.368
2021 0 1.026.126 1.026.126 20.431 516.372 489.323

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 947.795 -1,0% față de anul precedent 508.937 Neraportat 17 -19,1% față de anul precedent
2023 956.867 +32,6% față de anul precedent 301.205 Neraportat 21 +40,0% față de anul precedent
2022 721.648 +139,3% față de anul precedent 1.027.320 Neraportat 15 +200,0% față de anul precedent
2021 301.536 724.590 Neraportat 5

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

29din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare14 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 4.770.007 RON. Profit: 508.697 RON

Cifra de afaceri: 4.770.007 RON. Profit: 508.697 RON

Cifra de afaceri
4.770.007 RON -8.11% față de anul precedent
Profit net
508.697 RON +69.02% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
17 -19.05% față de anul precedent
Datorii
947.795 RON -0.95% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 5.191.013 RON. Profit: 300.965 RON

Cifra de afaceri: 5.191.013 RON. Profit: 300.965 RON

Cifra de afaceri
5.191.013 RON +20.24% față de anul precedent
Profit net
300.965 RON -70.7% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
21 +40% față de anul precedent
Datorii
956.867 RON +32.59% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 4.317.127 RON. Profit: 1.027.080 RON

Cifra de afaceri: 4.317.127 RON. Profit: 1.027.080 RON

Cifra de afaceri
4.317.127 RON +104.66% față de anul precedent
Profit net
1.027.080 RON +41.79% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
15 +200% față de anul precedent
Datorii
721.648 RON +139.32% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 3 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 2.109.430 RON. Profit: 724.390 RON

Cifra de afaceri: 2.109.430 RON. Profit: 724.390 RON

Cifra de afaceri
2.109.430 RON
Profit net
724.390 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5
Datorii
301.536 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataGA HCS INVEST S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4712 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

GA HCS INVEST S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4712 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4712, Cluj

ORDINO HOME S.R.L.
CUI: 43113844CAEN: 4712
Activ
CLUJ, Sat Bonţida Com. Bonţida2020-09-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.823.376 RON
Profit
0 RON
Angajati
5
YAN JING SRL
CUI: 27211654CAEN: 4712
Activ
CLUJ, Sat Baciu Com. Baciu2010-07-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.690.909 RON
Profit
913 RON
Angajati
13
SUPORT ORTOPEDIC S.R.L.
CUI: 39496857CAEN: 4712
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2018-06-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.277.540 RON
Profit
903.974 RON
Angajati
5
RALSTAR DISTRIBUTION S.R.L.
CUI: 40472568CAEN: 4712
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2019-01-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.629.793 RON
Profit
1.930.247 RON
Angajati
6
SERSIMO MARKET S.R.L.
CUI: 33288032CAEN: 4712
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2014-06-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
30.483.282 RON
Profit
4.569.700 RON
Angajati
11
BIO CAR SRL
CUI: 19105881CAEN: 4712
Activ
CLUJ, Sat Ceanu Mare Com. Ceanu Mare2006-10-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.830.099 RON
Profit
0 RON
Angajati
9

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4712, Cluj

REUSE PROJECT S.R.L.
CUI: 43667726CAEN: 4712
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2021-02-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
481.895 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
NURR PARFUM S.R.L.
CUI: 44008090CAEN: 4712
Activ
CLUJ, Sat Bonţida Com. Bonţida2021-03-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
10 RON
Profit
498 RON
Angajati
0
EMAJU STYLE S.R.L.
CUI: 44070199CAEN: 4712
Activ
CLUJ, Sat Căpuşu Mare Com. Căpuşu Mare2021-04-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
345.952 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Cluj

MID DANANA CONCEPT S.R.L.
CUI: 43863080CAEN: 4791
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2021-03-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
28.780 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
FITNESS BY HENRIETTA S.R.L.
CUI: 43868789CAEN: 8559
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2021-03-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
651.947 RON
Profit
474.454 RON
Angajati
1
FEF CONCEPT S.R.L.
CUI: 43860955CAEN: 8122
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2021-03-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.197 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
FUSION INTEGRATION S.R.L.
CUI: 43811855CAEN: 8009
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2021-02-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
205.121 RON
Profit
17.274 RON
Angajati
0
WIZLAND SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 43915074CAEN: 4211
Activ
CLUJ, Sat Dezmir Com. Apahida2021-03-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.274.830 RON
Profit
0 RON
Angajati
25
LEIER IMMO S.R.L.
CUI: 43413132CAEN: 6831
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2020-12-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
283.566 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
TEODERM MEDICAL S.R.L.
CUI: 38461699CAEN: 8622
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2017-11-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
10.842.870 RON
Profit
2.773.749 RON
Angajati
0
BIRAMA EXPERT S.R.L.
CUI: 48281458CAEN: 6920
Activ
CLUJ, Mun. Turda2023-06-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
92.912 RON
Profit
27.513 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul GA HCS INVEST S.R.L.?

CUI-ul GA HCS INVEST S.R.L. este 43868738.

Unde este sediul GA HCS INVEST S.R.L.?

GA HCS INVEST S.R.L. are sediul in Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Regele Ferdinand nr. 22-26, Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ.

Cand a fost infiintata GA HCS INVEST S.R.L.?

GA HCS INVEST S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a GA HCS INVEST S.R.L. in 2024?

In 2024, GA HCS INVEST S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 4.770.007 RON.

Cati angajati are GA HCS INVEST S.R.L.?

GA HCS INVEST S.R.L. a raportat un numar mediu de 17 salariati in 2024.

Ce activitate are GA HCS INVEST S.R.L.?

GA HCS INVEST S.R.L. are codul CAEN principal 4712 (Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare).

Ce profit a inregistrat GA HCS INVEST S.R.L. in 2024?

GA HCS INVEST S.R.L. a inregistrat un profit net de 508.697 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.