Activ Plătitor TVA

ENDUROPARTS S.R.L.

CUI: 43902678
CIF: RO43902678
Reg. Com.: J2021000126143
CAEN: 4673
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 12 martie 2021 · 5 ani
Distribuie:

Comerţ cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru motociclete

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 15:03

Despre ENDUROPARTS S.R.L.

ENDUROPARTS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Fotoş Com. Ghidfalău, judetul COVASNA, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru motociclete" (cod CAEN 4673), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ENDUROPARTS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 258.840 RON, in crestere fata de anul precedent (+22.7%). Profitul net inregistrat a fost de 1.123 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 25.229 RON in 2021 la 258.840 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
258.840 RON
Venituri totale
284.850 RON
Cheltuieli totale
281.220 RON
Profit brut
3.630 RON
Profit net
1.123 RON
Marja profit net
0,43%
Active imobilizate
2.242 RON
Active circulante
165.987 RON
Stocuri
148.083 RON
Creanțe
5.108 RON
Casa & conturi bănci
12.796 RON
Capital propriu
13.230 RON

Contact

AdresaRomania, COVASNA, Sat Fotoş Com. Ghidfalău, FOTOŞ nr. 43A, 527097
Telefon0742244761

Adresă sediu social

Romania, COVASNA, Sat Fotoş Com. Ghidfalău, FOTOŞ nr. 43A, 527097
Cod poștal: 527097
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, COVASNA, Sat Fotoş Com. Ghidfalău, FOTOŞ nr. 43A, 527097
Cod postal
527097
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 12.03.2021
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 aprilie 2021

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
258.840 RON
Rezultat net
1.123 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 258.840 RON 211.004 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 284.850 RON 246.060 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 281.220 RON 238.537 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 3.630 RON 7.523 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 1.123 RON 5.429 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 2.242 RON 5.590 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 165.987 RON 169.826 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 168.229 RON 175.416 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 148.083 RON 164.966 RON
CreanțeSume de încasat 5.108 RON 153 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 12.796 RON 4.707 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 155.199 RON 163.309 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 13.230 RON 12.107 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active168.229RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

92,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale168.229 RON
Datorii totale155.199 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,7 %Profit net / active totale
ROE
8,5 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,07 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
7,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 258.840 +22,7% față de anul precedent 284.850 281.220 3.630 -51,8% față de anul precedent 1.123 -79,3% față de anul precedent 0 0
2023 211.004 +76,9% față de anul precedent 246.060 238.537 7.523 +18,3% față de anul precedent 5.429 +3,8% față de anul precedent 0 0
2022 119.305 +372,9% față de anul precedent 164.345 157.983 6.362 +409,8% față de anul precedent 5.230 +319,1% față de anul precedent 0 0
2021 25.229 50.250 49.002 1.248 1.248 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 2.242 165.987 168.229 148.083 5.108 12.796
2023 5.590 169.826 175.416 164.966 153 4.707
2022 9.508 170.978 180.486 166.430 955 3.593
2021 5.159 161.321 166.480 152.179 7.270 1.872

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 155.199 -5,0% față de anul precedent 13.230 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 163.309 -6,0% față de anul precedent 12.107 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 173.808 +5,3% față de anul precedent 6.678 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 165.032 1.448 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

34din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare19 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
EDEMŐKE DÁLNOKIadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 33721/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 258.840 RON. Profit: 1.123 RON

Cifra de afaceri: 258.840 RON. Profit: 1.123 RON

Cifra de afaceri
258.840 RON +22.67% față de anul precedent
Profit net
1.123 RON -79.31% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
155.199 RON -4.97% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 211.004 RON. Profit: 5.429 RON

Cifra de afaceri: 211.004 RON. Profit: 5.429 RON

Cifra de afaceri
211.004 RON +76.86% față de anul precedent
Profit net
5.429 RON +3.8% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
163.309 RON -6.04% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 119.305 RON. Profit: 5.230 RON

Cifra de afaceri: 119.305 RON. Profit: 5.230 RON

Cifra de afaceri
119.305 RON +372.89% față de anul precedent
Profit net
5.230 RON +319.07% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
173.808 RON +5.32% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 3 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 25.229 RON. Profit: 1.248 RON

Cifra de afaceri: 25.229 RON. Profit: 1.248 RON

Cifra de afaceri
25.229 RON
Profit net
1.248 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
165.032 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataENDUROPARTS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4673 in Sat Fotoş Com. Ghidfalău (COVASNA)

ENDUROPARTS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4673 in Sat Fotoş Com. Ghidfalău (COVASNA)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

11.092026Mentiune · Buletin 33721/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Companie
ENDUROPARTS S.R.L.
CUI
43902678
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
11.09.2026
Registrul Comerțului
J14/126/2021
EUID
ROONRC.J14/126/2021
Sediu
Sat Fotoş, Comuna Ghidfalău, Jud. Covasna, Nr. 43A
Județ
Covasna
Număr încheiere
712559
Data încheierii
10.09.2026
Număr dosar
3317835
Data dosarului
21.08.2026
Tribunal
Covasna
Registrator
Irina Cristina Dragusin

Subiecte

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Documente menționate

  • Cerere de înregistrare nr. 3317835 din 21.08.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 33721/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4673, Covasna

ARNOLD DISTRIBUTION S.R.L.
CUI: 45592190CAEN: 4673
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2022-02-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
265.735 RON
Profit
72.303 RON
Angajati
1
BIMBI INVEST S.R.L.
CUI: 47135896CAEN: 4673
Activ
COVASNA, Sat Ojdula Com. Ojdula2022-11-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
245.021 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
PRESTARI SERVICII WEST CLUB SRL
CUI: 2970853CAEN: 4673
Activ
COVASNA, Sat Breţcu Com. Breţcu1993-02-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
440.000 RON
Profit
211.390 RON
Angajati
0
Activ
COVASNA, Sat Zăbrătău Com. Sita Buzăului2023-05-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
221.796 RON
Profit
59.001 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4673, Covasna

BALMADOR FOREST S.R.L.
CUI: 45021267CAEN: 4673
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2021-10-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
45.929 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
NORDMANN STAR S.R.L.
CUI: 41810004CAEN: 4673
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2019-10-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
3 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Alte firme din Covasna

BISZ NOR&KAR S.R.L.
CUI: 43894826CAEN: 7120
Activ
COVASNA, Sat Zăbala Com. Zăbala2021-03-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
49.166 RON
Profit
5.050 RON
Angajati
1
MABO ELECTRO INSTAL S.R.L.
CUI: 43867597CAEN: 4321
Activ
COVASNA, Orş. Întorsura Buzăului2021-03-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
480.481 RON
Profit
13.339 RON
Angajati
4
BR MARIENBURG S.R.L.
CUI: 43964794CAEN: 2361
Activ
COVASNA, Sat Aita Mare Com. Aita Mare2021-03-23
fara e-Factura
TRANSAUTO EKA S.R.L.
CUI: 43440307CAEN: 4781
Activ
COVASNA, Sat Floroaia Orş. Întorsura Buzăului2020-12-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
524.375 RON
Profit
204.406 RON
Angajati
3
HERVET ALT S.R.L.
CUI: 44580546CAEN: 7500
Activ
COVASNA, Sat Barcani Com. Barcani2021-07-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
354.173 RON
Profit
13.167 RON
Angajati
4
SEPSI MÉZES S.R.L.
CUI: 38892306CAEN: 1072
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2018-02-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
20.942 RON
Profit
180 RON
Angajati
0
TELEX S.R.L.
CUI: 49788247CAEN: 3831
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2024-03-19
fara e-Factura

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ENDUROPARTS S.R.L.?

CUI-ul ENDUROPARTS S.R.L. este 43902678.

Unde este sediul ENDUROPARTS S.R.L.?

ENDUROPARTS S.R.L. are sediul in Romania, COVASNA, Sat Fotoş Com. Ghidfalău, FOTOŞ nr. 43A, 527097, Sat Fotoş Com. Ghidfalău, judetul COVASNA.

Cand a fost infiintata ENDUROPARTS S.R.L.?

ENDUROPARTS S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ENDUROPARTS S.R.L. in 2024?

In 2024, ENDUROPARTS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 258.840 RON.

Cati angajati are ENDUROPARTS S.R.L.?

ENDUROPARTS S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are ENDUROPARTS S.R.L.?

ENDUROPARTS S.R.L. are codul CAEN principal 4673 (Comerţ cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru motociclete).

Ce profit a inregistrat ENDUROPARTS S.R.L. in 2024?

ENDUROPARTS S.R.L. a inregistrat un profit net de 1.123 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.