Activ Plătitor TVA

HPS TECHNIC S.R.L.

CUI: 43988300
CIF: RO43988300
Reg. Com.: J40/5492/2021
CAEN: 2812
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 25 martie 2021 · 5 ani
Distribuie:

Fabricarea de motoare hidraulice

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 14:41

Despre HPS TECHNIC S.R.L.

HPS TECHNIC S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Fabricarea de motoare hidraulice" (cod CAEN 2812), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, HPS TECHNIC S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.401.263 RON, in scadere fata de anul precedent (-40.2%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 757.201 RON in 2021 la 1.401.263 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
1.401.263 RON
Venituri totale
1.402.423 RON
Cheltuieli totale
1.447.714 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
616.090 RON
Stocuri
290.295 RON
Creanțe
315.978 RON
Casa & conturi bănci
9.817 RON
Capital propriu
-211.480 RON

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. Dr. Iacob Felix nr. 87
Detalii adresaFELIX OFFICE BUILDING, BIROU 5, SECTIUNEA 1.5.1

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. Dr. Iacob Felix nr. 87
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. Dr. Iacob Felix nr. 87
Detalii
FELIX OFFICE BUILDING, BIROU 5, SECTIUNEA 1.5.1
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Strain
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 25.03.2021
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
1.401.263 RON
Rezultat net
-45.291 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 1.401.263 RON 2.342.470 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 1.402.423 RON 2.351.759 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 1.447.714 RON 2.378.781 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 45.291 RON 27.022 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 45.291 RON 27.022 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 616.090 RON 888.108 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 616.090 RON 888.108 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 290.295 RON 290.295 RON
CreanțeSume de încasat 315.978 RON 209.650 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 9.817 RON 388.163 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 827.570 RON 1.054.297 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -211.480 RON -166.189 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active616.090RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

134,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale616.090 RON
Datorii totale827.570 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,74 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-34,3 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 1.401.263 -40,2% față de anul precedent 1.402.423 1.447.714 0 0 45.291 45.291
2023 2.342.470 +53,9% față de anul precedent 2.351.759 2.378.781 0 0 27.022 27.022
2022 1.522.280 +101,0% față de anul precedent 1.577.816 1.635.520 0 0 57.704 103.993
2021 757.201 763.847 781.105 0 0 17.258 39.974

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 616.090 616.090 290.295 315.978 9.817
2023 0 888.108 888.108 290.295 209.650 388.163
2022 0 547.424 547.424 290.295 197.665 59.464
2021 0 683.387 683.387 0 683.345 42

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 827.570 -21,5% față de anul precedent -211.480 Neraportat 0
2023 1.054.297 +53,1% față de anul precedent -166.189 Neraportat 0
2022 688.818 -4,1% față de anul precedent -139.167 Neraportat 0
2021 718.561 -35.174 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

85din 100 de puncte
Risc crescut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

5 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
5 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.401.263 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 1.401.263 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
1.401.263 RON -40.18% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
45.291 RON
Angajati
0
Datorii
827.570 RON -21.51% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 2.342.470 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 2.342.470 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
2.342.470 RON +53.88% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
27.022 RON
Angajati
0
Datorii
1.054.297 RON +53.06% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.522.280 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 1.522.280 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
1.522.280 RON +101.04% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
103.993 RON
Angajati
0
Datorii
688.818 RON -4.14% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 757.201 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 757.201 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
757.201 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
39.974 RON
Angajati
0
Datorii
718.561 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataHPS TECHNIC S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 2812 in Sector 1 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

HPS TECHNIC S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 2812 in Sector 1 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

5 din 5 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 2812, Municipiul Bucureşti

HESPER SA
CUI: 385527CAEN: 2812
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti1992-12-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
16.280.527 RON
Profit
126.185 RON
Angajati
132

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 2812, Municipiul Bucureşti

CALINA & ANDEN SRL
CUI: 12756009CAEN: 2812
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2000-03-09
fara e-Factura
VLADUCOM 95 S.R.L.
CUI: 7299849CAEN: 2812
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti1995-05-15
fara e-Factura

Alte firme din Municipiul Bucureşti

GRAND MASTERS SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 43986792CAEN: 7020
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2021-03-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
464.531 RON
Profit
147.320 RON
Angajati
2
BUSINESS WORK FAMILY S.R.L.
CUI: 43988319CAEN: 4939
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2021-03-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
149.575 RON
Profit
5.545 RON
Angajati
1
SALE MEDICALE S.R.L.
CUI: 43985835CAEN: 4774
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2021-03-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
49.849 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
REAKTIC S.R.L.
CUI: 43989446CAEN: 7311
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2021-03-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
323.640 RON
Profit
260.302 RON
Angajati
1
CARDLINKS S.R.L.
CUI: 44005484CAEN: 6312
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2021-03-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.000 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
MITM SERVICES S.R.L.
CUI: 43812290CAEN: 6220
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2021-02-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
353.665 RON
Profit
234.418 RON
Angajati
1
A & C HARP CONSULTING S.R.L.
CUI: 44183716CAEN: 8299
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2021-04-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
230.228 RON
Profit
132.108 RON
Angajati
0
VENTSYS ENGINEERING S.R.L.
CUI: 42343926CAEN: 4322
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2020-03-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
969.815 RON
Profit
72.492 RON
Angajati
8

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul HPS TECHNIC S.R.L.?

CUI-ul HPS TECHNIC S.R.L. este 43988300.

Unde este sediul HPS TECHNIC S.R.L.?

HPS TECHNIC S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. Dr. Iacob Felix nr. 87, Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata HPS TECHNIC S.R.L.?

HPS TECHNIC S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a HPS TECHNIC S.R.L. in 2024?

In 2024, HPS TECHNIC S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.401.263 RON.

Ce activitate are HPS TECHNIC S.R.L.?

HPS TECHNIC S.R.L. are codul CAEN principal 2812 (Fabricarea de motoare hidraulice).

Ce profit a inregistrat HPS TECHNIC S.R.L. in 2024?

HPS TECHNIC S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 45.291 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.