Activ

LEX VASILE MAG S.R.L.

CUI: 44125677
CIF: 44125677
Reg. Com.: J38/498/2021
CAEN: 5630
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 15 aprilie 2021 · 5 ani
Distribuie:

Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 01:15

Despre LEX VASILE MAG S.R.L.

LEX VASILE MAG S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Racoviţa Com. Budeşti, judetul VÂLCEA, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor" (cod CAEN 5630), in sectorul hoteluri si restaurante. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, LEX VASILE MAG S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 226.999 RON, in scadere fata de anul precedent (-20.9%). Profitul net inregistrat a fost de 2.933 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 123.963 RON in 2021 la 226.999 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
226.999 RON
Venituri totale
272.025 RON
Cheltuieli totale
265.691 RON
Profit brut
6.334 RON
Profit net
2.933 RON
Marja profit net
1,29%
Active imobilizate
47.091 RON
Active circulante
35.161 RON
Stocuri
21.973 RON
Creanțe
837 RON
Casa & conturi bănci
12.351 RON
Capital propriu
1.581 RON

Contact

AdresaRomania, VÂLCEA, Sat Racoviţa Com. Budeşti, Str. Gutuiului nr. 2A, 247062

Adresă sediu social

Romania, VÂLCEA, Sat Racoviţa Com. Budeşti, Str. Gutuiului nr. 2A, 247062
Cod poștal: 247062
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, VÂLCEA, Sat Racoviţa Com. Budeşti, Str. Gutuiului nr. 2A, 247062
Cod postal
247062
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 15.04.2021
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
226.999 RON
Rezultat net
2.933 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 226.999 RON 286.920 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 272.025 RON 287.070 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 265.691 RON 286.646 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 6.334 RON 424 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 2.933 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 1.902 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 47.091 RON 47.623 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 35.161 RON 59.111 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 82.252 RON 106.734 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 21.973 RON 11.973 RON
CreanțeSume de încasat 837 RON 1.935 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 12.351 RON 45.203 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 80.671 RON 109.305 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 1.581 RON -1.352 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active82.252RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

98,1 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale82.252 RON
Datorii totale80.671 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
3,6 %Profit net / active totale
ROE
185,5 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,44 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
1,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 226.999 -20,9% față de anul precedent 272.025 265.691 6.334 +1.393,9% față de anul precedent 2.933 0 0
2023 286.920 +59,7% față de anul precedent 287.070 286.646 424 0 0 1.902
2022 179.639 +44,9% față de anul precedent 199.639 214.619 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 14.980 15.164
2021 123.963 123.963 80.854 43.109 41.888 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 47.091 35.161 82.252 21.973 837 12.351
2023 47.623 59.111 106.734 11.973 1.935 45.203
2022 65.964 32.344 98.308 29.476 2.355 513
2021 85.664 25.203 110.867 6.047 3.755 15.401

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 80.671 -26,2% față de anul precedent 1.581 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2023 109.305 +51,0% față de anul precedent -1.352 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 72.403 +3,4% față de anul precedent 27.274 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 70.049 42.088 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

60din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate15 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

5 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
5 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 226.999 RON. Profit: 2.933 RON

Cifra de afaceri: 226.999 RON. Profit: 2.933 RON

Cifra de afaceri
226.999 RON -20.88% față de anul precedent
Profit net
2.933 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
80.671 RON -26.2% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 286.920 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 286.920 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
286.920 RON +59.72% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
1.902 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
109.305 RON +50.97% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 179.639 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 179.639 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
179.639 RON +44.91% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
15.164 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
72.403 RON +3.36% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 123.963 RON. Profit: 41.888 RON

Cifra de afaceri: 123.963 RON. Profit: 41.888 RON

Cifra de afaceri
123.963 RON
Profit net
41.888 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
70.049 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataLEX VASILE MAG S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5630 in Sat Racoviţa Com. Budeşti (VÂLCEA)

LEX VASILE MAG S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5630 in Sat Racoviţa Com. Budeşti (VÂLCEA)

5 din 5 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 5630, Vâlcea

ANGELS PLACE S.R.L.
CUI: 49545183CAEN: 5630
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2024-02-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
228.409 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
IONMAR DAMION S.R.L.
CUI: 47911539CAEN: 5630
Activ
VÂLCEA, Sat Valea Mare Orş. Băbeni2023-03-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
226.967 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ERIC & NICHOLAS BAR S.R.L.
CUI: 38205585CAEN: 5630
Activ
VÂLCEA, Sat Pârâienii de Sus Com. Livezi2017-09-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
229.096 RON
Profit
4.270 RON
Angajati
1
CAVE CAFE SRL
CUI: 23630994CAEN: 5630
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2008-04-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
225.681 RON
Profit
8.939 RON
Angajati
1
ARVINEX SPECIAL S.R.L.
CUI: 43499339CAEN: 5630
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2020-12-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
256.667 RON
Profit
40.199 RON
Angajati
1
LETZ FUN S.R.L.
CUI: 45320617CAEN: 5630
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2021-12-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
195.193 RON
Profit
44.475 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 5630, Vâlcea

NARADE CLUB S.R.L.
CUI: 44134799CAEN: 5630
Activ
VÂLCEA, Sat Vulpueşti Com. Mihăeşti2021-04-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
69.287 RON
Profit
19.450 RON
Angajati
1
DYANA-KRISTALIN S.R.L.
CUI: 43756963CAEN: 5630
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2021-02-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
128.533 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
INSIDE THE BAR S.R.L.
CUI: 44197762CAEN: 5630
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2021-04-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
421.050 RON
Profit
301.135 RON
Angajati
1

Alte firme din Vâlcea

DENTALINK PRAXIS S.R.L.
CUI: 44125669CAEN: 8623
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2021-04-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
215.800 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
SBY FINISH CONSTRUCTION S.R.L.
CUI: 44153081CAEN: 4120
Activ
VÂLCEA, Sat Dozeşti Com. Fârtăţeşti2021-04-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
613.787 RON
Profit
427.146 RON
Angajati
3
MARVANDI S.R.L.
CUI: 43934297CAEN: 4712
Activ
VÂLCEA, Mun. Drăgăşani2021-03-18
fara e-Factura
TEMPLE OF CHANCE S.R.L.
CUI: 44408665CAEN: 8123
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2021-06-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
203.991 RON
Profit
65.919 RON
Angajati
0
GROSEN GER S.R.L.
CUI: 42065803CAEN: 4120
Activ
VÂLCEA, Sat Pădureţu Orş. Băbeni2019-12-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
288.134 RON
Profit
91.184 RON
Angajati
1
UNGUREANU PROPERTY S.R.L.
CUI: 46385460CAEN: 6820
Activ
VÂLCEA, Orş. Călimăneşti2022-06-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
9.600 RON
Profit
4.917 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul LEX VASILE MAG S.R.L.?

CUI-ul LEX VASILE MAG S.R.L. este 44125677.

Unde este sediul LEX VASILE MAG S.R.L.?

LEX VASILE MAG S.R.L. are sediul in Romania, VÂLCEA, Sat Racoviţa Com. Budeşti, Str. Gutuiului nr. 2A, 247062, Sat Racoviţa Com. Budeşti, judetul VÂLCEA.

Cand a fost infiintata LEX VASILE MAG S.R.L.?

LEX VASILE MAG S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a LEX VASILE MAG S.R.L. in 2024?

In 2024, LEX VASILE MAG S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 226.999 RON.

Cati angajati are LEX VASILE MAG S.R.L.?

LEX VASILE MAG S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.

Ce activitate are LEX VASILE MAG S.R.L.?

LEX VASILE MAG S.R.L. are codul CAEN principal 5630 (Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor).

Ce profit a inregistrat LEX VASILE MAG S.R.L. in 2024?

LEX VASILE MAG S.R.L. a inregistrat un profit net de 2.933 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.