Activ Plătitor TVAe‑Factură

SOLTRAK S.R.L.

CUI: 44259792
CIF: RO44259792
Reg. Com.: J2021000919334
CAEN: 4312
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 12 mai 2021 · 5 ani
Distribuie:

Lucrări de pregătire a terenului

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 00:12

Despre SOLTRAK S.R.L.

SOLTRAK S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Salcea, judetul SUCEAVA, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de pregătire a terenului" (cod CAEN 4312), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, SOLTRAK S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 200.808 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+54.5%). Profitul net inregistrat a fost de 32.025 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 3, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut de la 167.017 RON in 2021 la 200.808 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din august 2022. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
200.808 RON
Venituri totale
200.966 RON
Cheltuieli totale
167.818 RON
Profit brut
33.148 RON
Profit net
32.025 RON
Marja profit net
15,95%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
249.413 RON
Stocuri
57 RON
Creanțe
231.629 RON
Casa & conturi bănci
17.727 RON
Capital propriu
212.182 RON

Contact

AdresaRomania, SUCEAVA, Orş. Salcea, Str. Victoriei nr. 3, 727475
Telefon0752950299

Adresă sediu social

Romania, SUCEAVA, Orş. Salcea, Str. Victoriei nr. 3, 727475
Cod poștal: 727475
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, SUCEAVA, Orş. Salcea, Str. Victoriei nr. 3, 727475
Cod postal
727475
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 12.05.2021
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 august 2022)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
200.808 RON
Rezultat net
32.025 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 200.808 RON 129.966 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 200.966 RON 130.040 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 167.818 RON 186.279 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 33.148 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 32.025 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 56.239 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 57.539 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 249.413 RON 219.965 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 249.413 RON 219.965 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 57 RON 118 RON
CreanțeSume de încasat 231.629 RON 171.097 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 17.727 RON 48.750 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 37.231 RON 39.808 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 212.182 RON 180.157 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 3 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active249.413RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

14,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale249.413 RON
Datorii totale37.231 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
12,8 %Profit net / active totale
ROE
15,1 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
6,70 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
85,1 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 200.808 +54,5% față de anul precedent 200.966 167.818 33.148 32.025 0 0
2023 129.966 -65,3% față de anul precedent 130.040 186.279 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 56.239 57.539
2022 374.509 +124,2% față de anul precedent 374.637 223.429 151.208 +61,2% față de anul precedent 147.467 +63,8% față de anul precedent 0 0
2021 167.017 167.083 73.286 93.797 90.029 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 249.413 249.413 57 231.629 17.727
2023 0 219.965 219.965 118 171.097 48.750
2022 0 275.146 275.146 397 84.452 190.297
2021 0 101.954 101.954 0 10.445 91.509

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 37.231 -6,5% față de anul precedent 212.182 Neraportat 3 +50,0% față de anul precedent
2023 39.808 +6,3% față de anul precedent 180.157 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2022 37.450 +219,4% față de anul precedent 237.696 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2021 11.725 90.229 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
SHSORIN-OVIDIU HOJDAexecutor judecătorescNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 25809/2026se instituie sechestru asupra părţilor sociale

se instituie sechestru asupra părţilor sociale

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 200.808 RON. Profit: 32.025 RON

Cifra de afaceri: 200.808 RON. Profit: 32.025 RON

Cifra de afaceri
200.808 RON +54.51% față de anul precedent
Profit net
32.025 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 +50% față de anul precedent
Datorii
37.231 RON -6.47% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 129.966 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 129.966 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
129.966 RON -65.3% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
57.539 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
39.808 RON +6.3% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 374.509 RON. Profit: 147.467 RON

Cifra de afaceri: 374.509 RON. Profit: 147.467 RON

Cifra de afaceri
374.509 RON +124.23% față de anul precedent
Profit net
147.467 RON +63.8% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
37.450 RON +219.4% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 167.017 RON. Profit: 90.029 RON

Cifra de afaceri: 167.017 RON. Profit: 90.029 RON

Cifra de afaceri
167.017 RON
Profit net
90.029 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
11.725 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSOLTRAK S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4312 in Orş. Salcea (SUCEAVA)

SOLTRAK S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4312 in Orş. Salcea (SUCEAVA)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

08.072026Mentiune · Buletin 25809/2026se instituie sechestru asupra părţilor sociale

se instituie sechestru asupra părţilor sociale;

Companie
SOLTRAK S.R.L.
CUI
44259792
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
08.07.2026
Registrul Comerțului
J2021000919334
EUID
ROONRC.J2021000919334
Sediu
Oraş Salcea, Jud. Suceava, Strada VICTORIEI, Nr. 3
Județ
Suceava
Număr încheiere
543412
Data încheierii
07.07.2026
Număr dosar
2628117
Data dosarului
01.07.2026
Tribunal
Suceava
Registrator
Laura-Teodora Mitariu

Subiecte

se instituie sechestru asupra părţilor sociale

Vezi Buletinul ONRC nr. 25809/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4312, Suceava

MAREXCAVATI S.R.L.
CUI: 46567322CAEN: 4312
Activ
SUCEAVA, Sat Gemenea Com. Stulpicani2022-07-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
210.800 RON
Profit
21.080 RON
Angajati
2
Activ
SUCEAVA, Sat Ipoteşti Com. Ipoteşti2011-11-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
192.116 RON
Profit
75.464 RON
Angajati
1
AB DIACLASS S.R.L.
CUI: 43416775CAEN: 4312
Activ
SUCEAVA, Sat Mănăstirea Humorului Com. Mănăstirea Humorului2020-12-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
226.419 RON
Profit
47.649 RON
Angajati
1
FASTCAT S.R.L.
CUI: 49911241CAEN: 4312
Activ
SUCEAVA, Mun. Suceava2024-04-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
181.638 RON
Profit
79.740 RON
Angajati
1
MARCO TOP CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 41110850CAEN: 4312
Activ
SUCEAVA, Mun. Rădăuţi2019-05-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
310.592 RON
Profit
63.579 RON
Angajati
3
AUTO BIRIIAC S.R.L.
CUI: 37120154CAEN: 4312
Activ
SUCEAVA, Sat Ipoteşti Com. Ipoteşti2017-02-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
105.178 RON
Profit
6.553 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4312, Suceava

NOVGRIG LIDER S.R.L.
CUI: 44210411CAEN: 4312
Activ
SUCEAVA, Mun. Suceava2021-04-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
467.470 RON
Profit
260.607 RON
Angajati
2
MANEDORPREST CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 44344758CAEN: 4312
Activ
SUCEAVA, Sat Poieni-Solca Com. Poieni-Solca2021-05-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
54.000 RON
Profit
36.295 RON
Angajati
0
EVRONIC UTIL S.R.L.
CUI: 43728904CAEN: 4312
Activ
SUCEAVA, Sat Colacu Com. Fundu Moldovei2021-02-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
287.850 RON
Profit
77.929 RON
Angajati
1
DRAV SERVICII S.R.L.
CUI: 44698666CAEN: 4312
Activ
SUCEAVA, Sat Bosanci Com. Bosanci2021-08-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
116.240 RON
Profit
3.190 RON
Angajati
1

Alte firme din Suceava

SENABU S.R.L.
CUI: 44259784CAEN: 9602
Activ
SUCEAVA, Sat Moara Nica Com. Moara2021-05-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
136.519 RON
Profit
38.908 RON
Angajati
1
EVIMERIA COS S.R.L.
CUI: 44259806CAEN: 5611
Activ
SUCEAVA, Sat Păltinoasa Com. Păltinoasa2021-05-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.680.137 RON
Profit
584.083 RON
Angajati
14
VERDEDEG GARDEN S.R.L.
CUI: 44243567CAEN: 8130
Activ
SUCEAVA, Sat Fundu Moldovei Com. Fundu Moldovei2021-05-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
40.700 RON
Profit
37.770 RON
Angajati
0
DUOELEMENT S.R.L.
CUI: 44278786CAEN: 4690
Activ
SUCEAVA, Orş. Gura Humorului2021-05-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
192.187 RON
Profit
1.964 RON
Angajati
1
MNEŞALCOBIA S.R.L.
CUI: 44382956CAEN: 4932
Activ
SUCEAVA, Sat Demacusa Com. Moldoviţa2021-06-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
50.005 RON
Profit
1.669 RON
Angajati
0
Activ
SUCEAVA, Mun. Fălticeni2020-09-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
318.279 RON
Profit
86.059 RON
Angajati
1
NORD TRUCK SPEDITION S.R.L.
CUI: 45461373CAEN: 4941
Activ
SUCEAVA, Orş. Cajvana2022-01-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.377.193 RON
Profit
231.283 RON
Angajati
3
SONO-EX TATARANU SRL
CUI: 22548153CAEN: 8622
Activ
SUCEAVA, Mun. Suceava2007-10-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
850.395 RON
Profit
600.838 RON
Angajati
3

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul SOLTRAK S.R.L.?

CUI-ul SOLTRAK S.R.L. este 44259792.

Unde este sediul SOLTRAK S.R.L.?

SOLTRAK S.R.L. are sediul in Romania, SUCEAVA, Orş. Salcea, Str. Victoriei nr. 3, 727475, Orş. Salcea, judetul SUCEAVA.

Cand a fost infiintata SOLTRAK S.R.L.?

SOLTRAK S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a SOLTRAK S.R.L. in 2024?

In 2024, SOLTRAK S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 200.808 RON.

Cati angajati are SOLTRAK S.R.L.?

SOLTRAK S.R.L. a raportat un numar mediu de 3 salariati in 2024.

Ce activitate are SOLTRAK S.R.L.?

SOLTRAK S.R.L. are codul CAEN principal 4312 (Lucrări de pregătire a terenului).

Ce profit a inregistrat SOLTRAK S.R.L. in 2024?

SOLTRAK S.R.L. a inregistrat un profit net de 32.025 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.