Activ Plătitor TVA

CORINA CARGO SPEED S.R.L.

CUI: 44368846
CIF: RO44368846
Reg. Com.: J2021000918265
CAEN: 4941
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 2 iunie 2021 · 5 ani
Distribuie:

Transporturi rutiere de mărfuri

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 16:12

Despre CORINA CARGO SPEED S.R.L.

CORINA CARGO SPEED S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Târgu Mureş, judetul MUREŞ, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, CORINA CARGO SPEED S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 603.875 RON, in crestere fata de anul precedent (+17.1%). Profitul net inregistrat a fost de 1.144 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1, in scadere fata de anul anterior.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
603.875 RON
Venituri totale
667.824 RON
Cheltuieli totale
666.407 RON
Profit brut
1.417 RON
Profit net
1.144 RON
Marja profit net
0,19%
Active imobilizate
67.811 RON
Active circulante
43.792 RON
Stocuri
2.949 RON
Creanțe
21.313 RON
Casa & conturi bănci
19.530 RON
Capital propriu
-97.364 RON

Contact

AdresaRomania, MUREŞ, Mun. Târgu Mureş, Str. Albinei nr. 7, 540245
Telefon0773800387

Adresă sediu social

Romania, MUREŞ, Mun. Târgu Mureş, Str. Albinei nr. 7, 540245
Cod poștal: 540245
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUREŞ, Mun. Târgu Mureş, Str. Albinei nr. 7, 540245
Cod postal
540245
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 02.06.2021
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
603.875 RON
Rezultat net
1.144 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 603.875 RON 515.678 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 667.824 RON 517.254 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 666.407 RON 618.868 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 1.417 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 1.144 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 101.614 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 106.779 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 67.811 RON 15.048 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 43.792 RON 39.208 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 111.603 RON 54.256 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 2.949 RON 6.234 RON
CreanțeSume de încasat 21.313 RON 11.172 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 19.530 RON 21.802 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 214.731 RON 164.042 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -97.364 RON -98.507 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active111.603RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

192,4 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale111.603 RON
Datorii totale214.731 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
1,0 %Profit net / active totale
ROE
-1,2 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,20 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-87,2 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 603.875 +17,1% față de anul precedent 667.824 666.407 1.417 1.144 0 0
2023 515.678 -12,3% față de anul precedent 517.254 618.868 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 101.614 106.779
2022 588.301 592.350 571.011 21.339 15.415 0 0
2021 0 0 7.343 0 0 7.343 7.343

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 67.811 43.792 111.603 2.949 21.313 19.530
2023 15.048 39.208 54.256 6.234 11.172 21.802
2022 15.193 41.383 56.576 1.899 14.668 24.816
2021 7.905 4.800 12.705 0 47 4.753

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 214.731 +30,9% față de anul precedent -97.364 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2023 164.042 +199,1% față de anul precedent -98.507 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2022 54.851 +116,3% față de anul precedent 8.272 Neraportat 2
2021 25.362 -7.143 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

50din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate20 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

5 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
5 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 603.875 RON. Profit: 1.144 RON

Cifra de afaceri: 603.875 RON. Profit: 1.144 RON

Cifra de afaceri
603.875 RON +17.1% față de anul precedent
Profit net
1.144 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
214.731 RON +30.9% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 515.678 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 515.678 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
515.678 RON -12.34% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
106.779 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
164.042 RON +199.07% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 588.301 RON. Profit: 15.415 RON

Cifra de afaceri: 588.301 RON. Profit: 15.415 RON

Cifra de afaceri
588.301 RON
Profit net
15.415 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2
Datorii
54.851 RON +116.27% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
7.343 RON
Angajati
0
Datorii
25.362 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataCORINA CARGO SPEED S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Mun. Târgu Mureş (MUREŞ)

CORINA CARGO SPEED S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Mun. Târgu Mureş (MUREŞ)

5 din 5 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Mureş

BZB CARGO SCAN TRANS S.R.L.
CUI: 41421007CAEN: 4941
Activ
MUREŞ, Sat Ihod Com. Hodoşa2019-07-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
607.406 RON
Profit
14.605 RON
Angajati
2
TRANS VLAD SRL
CUI: 18903478CAEN: 4941
Activ
MUREŞ, Sat Nazna Com. Sâncraiu de Mureş2006-08-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
594.380 RON
Profit
28.920 RON
Angajati
2
SSV77 TRANS SRL
CUI: 32337900CAEN: 4941
Activ
MUREŞ, Sat Voiniceni Com. Ceuaşu de Câmpie2013-10-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
610.397 RON
Profit
49.745 RON
Angajati
1
OVITRANS SRL
CUI: 1248501CAEN: 4941
Activ
MUREŞ, Mun. Târnăveni1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
593.959 RON
Profit
60.295 RON
Angajati
2
FTZ LION TRANS SRL
CUI: 34315445CAEN: 4941
Activ
MUREŞ, Mun. Târnăveni2015-04-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
623.903 RON
Profit
56.881 RON
Angajati
3
ANYKLAUS TRANS SRL
CUI: 28334353CAEN: 4941
Activ
MUREŞ, Mun. Reghin2011-04-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
573.789 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Mureş

IMOADI S.R.L.
CUI: 44304290CAEN: 4941
Activ
MUREŞ, Sat Ideciu de Jos Com. Ideciu de Jos2021-05-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
25.000 RON
Profit
4.975 RON
Angajati
1
BLAGA TRANSEXPLOR S.R.L.
CUI: 44254523CAEN: 4941
Activ
MUREŞ, Mun. Reghin2021-05-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.025.371 RON
Profit
4.178 RON
Angajati
3
AUGU RBN TRANS S.R.L.
CUI: 44411636CAEN: 4941
Activ
MUREŞ, Sat Băgaciu Com. Băgaciu2021-06-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
364.738 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Mureş

ZENALINA TRAVEL S.R.L.
CUI: 44368862CAEN: 7912
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2021-06-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.801.175 RON
Profit
247.286 RON
Angajati
4
SMARTIGO S.R.L.
CUI: 44354727CAEN: 7830
Activ
MUREŞ, Sat Bogata Com. Bogata2021-05-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
53.516 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
TODEA ROMEXPRES S.R.L.
CUI: 44228184CAEN: 4941
Activ
MUREŞ, Sat Nazna Com. Sâncraiu de Mureş2021-05-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.173.048 RON
Profit
15.762 RON
Angajati
2
DR TOTH MED S.R.L.
CUI: 44521213CAEN: 8622
Activ
MUREŞ, Orş. Miercurea Nirajului2021-06-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.291.423 RON
Profit
335.935 RON
Angajati
4
IMA CONCEPT FOCUS S.R.L.
CUI: 42933811CAEN: 4619
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2020-08-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
295.290 RON
Profit
97.239 RON
Angajati
0
WOLF SRL
CUI: 24756517CAEN: 4686
Activ
MUREŞ, Mun. Reghin2008-11-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.498.047 RON
Profit
141.630 RON
Angajati
5

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul CORINA CARGO SPEED S.R.L.?

CUI-ul CORINA CARGO SPEED S.R.L. este 44368846.

Unde este sediul CORINA CARGO SPEED S.R.L.?

CORINA CARGO SPEED S.R.L. are sediul in Romania, MUREŞ, Mun. Târgu Mureş, Str. Albinei nr. 7, 540245, Mun. Târgu Mureş, judetul MUREŞ.

Cand a fost infiintata CORINA CARGO SPEED S.R.L.?

CORINA CARGO SPEED S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a CORINA CARGO SPEED S.R.L. in 2024?

In 2024, CORINA CARGO SPEED S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 603.875 RON.

Cati angajati are CORINA CARGO SPEED S.R.L.?

CORINA CARGO SPEED S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are CORINA CARGO SPEED S.R.L.?

CORINA CARGO SPEED S.R.L. are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).

Ce profit a inregistrat CORINA CARGO SPEED S.R.L. in 2024?

CORINA CARGO SPEED S.R.L. a inregistrat un profit net de 1.144 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.