Activ Plătitor TVA

QUICKBYTE IT SOLUTIONS S.R.L.

CUI: 44386800
CIF: RO44386800
Reg. Com.: J23/3449/2021
CAEN: 6202
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 7 iunie 2021 · 5 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 16:21

Despre QUICKBYTE IT SOLUTIONS S.R.L.

QUICKBYTE IT SOLUTIONS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Com. Dobroeşti, judetul ILFOV, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activeaza in sectorul editare, difuzare programe radio si tv (cod CAEN 6202). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, QUICKBYTE IT SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 238.320 RON, in crestere fata de anul precedent (+9.7%). Profitul net inregistrat a fost de 145.135 RON (relativ stabila). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 75.184 RON in 2021 la 238.320 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
238.320 RON
Venituri totale
252.307 RON
Cheltuieli totale
105.027 RON
Profit brut
147.280 RON
Profit net
145.135 RON
Marja profit net
60,90%
Active imobilizate
38.212 RON
Active circulante
377.285 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
24.218 RON
Casa & conturi bănci
353.067 RON
Capital propriu
382.610 RON

Contact

AdresaRomania, ILFOV, Com. Dobroeşti, Str. DOINEI nr. 76, 77085

Adresă sediu social

Romania, ILFOV, Com. Dobroeşti, Str. DOINEI nr. 76, 77085
Cod poștal: 77085
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, ILFOV, Com. Dobroeşti, Str. DOINEI nr. 76, 77085
Cod postal
77085
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 04.06.2021
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 iulie 2021

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
238.320 RON
Rezultat net
145.135 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 238.320 RON 217.280 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 252.307 RON 222.638 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 105.027 RON 82.266 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 147.280 RON 140.372 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 145.135 RON 138.480 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 38.212 RON 52.946 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 377.285 RON 237.213 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 415.497 RON 290.159 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 24.218 RON 17.136 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 353.067 RON 220.077 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 32.887 RON 52.684 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 382.610 RON 237.475 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active415.497RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

7,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale415.497 RON
Datorii totale32.887 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
34,9 %Profit net / active totale
ROE
37,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
11,47 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
92,1 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 238.320 +9,7% față de anul precedent 252.307 105.027 147.280 +4,9% față de anul precedent 145.135 +4,8% față de anul precedent 0 0
2023 217.280 +25,9% față de anul precedent 222.638 82.266 140.372 -0,4% față de anul precedent 138.480 +1,0% față de anul precedent 0 0
2022 172.656 +129,6% față de anul precedent 174.484 33.525 140.959 +101,1% față de anul precedent 137.093 +101,9% față de anul precedent 0 0
2021 75.184 75.185 5.072 70.113 67.902 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 38.212 377.285 415.497 0 24.218 353.067
2023 52.946 237.213 290.159 0 17.136 220.077
2022 70.429 197.678 268.107 0 121.537 76.141
2021 3.379 73.449 76.828 0 11.272 62.177

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 32.887 -37,6% față de anul precedent 382.610 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 52.684 -16,5% față de anul precedent 237.475 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 63.111 +607,1% față de anul precedent 204.996 Neraportat 1
2021 8.925 67.903 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

5din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 238.320 RON. Profit: 145.135 RON

Cifra de afaceri: 238.320 RON. Profit: 145.135 RON

Cifra de afaceri
238.320 RON +9.68% față de anul precedent
Profit net
145.135 RON +4.81% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
32.887 RON -37.58% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 217.280 RON. Profit: 138.480 RON

Cifra de afaceri: 217.280 RON. Profit: 138.480 RON

Cifra de afaceri
217.280 RON +25.85% față de anul precedent
Profit net
138.480 RON +1.01% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
52.684 RON -16.52% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 172.656 RON. Profit: 137.093 RON

Cifra de afaceri: 172.656 RON. Profit: 137.093 RON

Cifra de afaceri
172.656 RON +129.64% față de anul precedent
Profit net
137.093 RON +101.9% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
63.111 RON +607.13% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 3 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 75.184 RON. Profit: 67.902 RON

Cifra de afaceri: 75.184 RON. Profit: 67.902 RON

Cifra de afaceri
75.184 RON
Profit net
67.902 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
8.925 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataQUICKBYTE IT SOLUTIONS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6202 in Com. Dobroeşti (ILFOV)

QUICKBYTE IT SOLUTIONS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6202 in Com. Dobroeşti (ILFOV)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6202, Ilfov

FINTOOLS SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 44006820CAEN: 6202
Activ
ILFOV, Sat Glina Com. Glina2021-03-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
239.568 RON
Profit
73.829 RON
Angajati
0
CENSURA S.R.L.
CUI: 48056057CAEN: 6202
Activ
ILFOV, Orş. Pantelimon2023-04-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
233.047 RON
Profit
196.364 RON
Angajati
1
TSD STEM SERVICES S.R.L.
CUI: 41896405CAEN: 6202
Activ
ILFOV, Orş. Popeşti-Leordeni2019-11-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
249.993 RON
Profit
154.100 RON
Angajati
1
EAX LEX S.R.L.
CUI: 46477629CAEN: 6202
Activ
ILFOV, Orş. Bragadiru2022-07-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
227.797 RON
Profit
3.868 RON
Angajati
2
MOLCOM CONCEPT S.R.L.
CUI: 49802473CAEN: 6202
Activ
ILFOV, Sat Moara Vlăsiei Com. Moara Vlăsiei2024-03-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
314.119 RON
Profit
175.074 RON
Angajati
1
CALAGREENCODE S.R.L.
CUI: 39756701CAEN: 6202
Activ
ILFOV, Sat Otopeni Orş. Otopeni2018-08-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
144.500 RON
Profit
81.030 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6202, Ilfov

INNOVER DIGITAL S.R.L.
CUI: 44356094CAEN: 6202
Activ
ILFOV, Orş. Voluntari2021-05-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
83.659 RON
Profit
27.438 RON
Angajati
0
NEDSOFT S.R.L.
CUI: 44421281CAEN: 6202
Activ
ILFOV, Orş. Otopeni2021-06-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
310.388 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
PYTECH CONSULTING S.R.L.
CUI: 44545409CAEN: 6202
Activ
ILFOV, Orş. Otopeni2021-07-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.050.428 RON
Profit
619.249 RON
Angajati
1

Alte firme din Ilfov

DRAMAAN TRANS S.R.L.
CUI: 44386761CAEN: 3700
Activ
ILFOV, Sat Snagov Com. Snagov2021-06-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
86.838 RON
Profit
6.978 RON
Angajati
0
QUEEN SERV MANAGEMENT S.R.L.
CUI: 44386826CAEN: 8299
Activ
ILFOV, Com. 1 Decembrie2021-06-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
26.400 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ICG SMART HOME S.R.L.
CUI: 44379071CAEN: 6831
Activ
ILFOV, Sat Dudu Com. Chiajna2021-06-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
75.797 RON
Profit
53.762 RON
Angajati
0
NAVARO RESIDENCE ESTATE S.R.L.
CUI: 44394640CAEN: 5611
Activ
ILFOV, Sat 1 Decembrie Com. 1 Decembrie2021-06-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
HOME FILM 1972 S.R.L.
CUI: 44426513CAEN: 5911
Activ
ILFOV, Orş. Buftea2021-06-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.568 RON
Profit
583 RON
Angajati
0
LEMN METAL MOB S.R.L.
CUI: 44863020CAEN: 3109
Activ
ILFOV, Orş. Voluntari2021-09-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
174.851 RON
Profit
7.413 RON
Angajati
2
ADANA IMOBILIARE S.R.L.
CUI: 39230978CAEN: 6831
Activ
ILFOV, Sat Ştefăneştii de Jos Com. Ştefăneştii de Jos2018-04-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
269.494 RON
Profit
138.993 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul QUICKBYTE IT SOLUTIONS S.R.L.?

CUI-ul QUICKBYTE IT SOLUTIONS S.R.L. este 44386800.

Unde este sediul QUICKBYTE IT SOLUTIONS S.R.L.?

QUICKBYTE IT SOLUTIONS S.R.L. are sediul in Romania, ILFOV, Com. Dobroeşti, Str. DOINEI nr. 76, 77085, Com. Dobroeşti, judetul ILFOV.

Cand a fost infiintata QUICKBYTE IT SOLUTIONS S.R.L.?

QUICKBYTE IT SOLUTIONS S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a QUICKBYTE IT SOLUTIONS S.R.L. in 2024?

In 2024, QUICKBYTE IT SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 238.320 RON.

Cati angajati are QUICKBYTE IT SOLUTIONS S.R.L.?

QUICKBYTE IT SOLUTIONS S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are QUICKBYTE IT SOLUTIONS S.R.L.?

QUICKBYTE IT SOLUTIONS S.R.L. are codul CAEN principal 6202.

Ce profit a inregistrat QUICKBYTE IT SOLUTIONS S.R.L. in 2024?

QUICKBYTE IT SOLUTIONS S.R.L. a inregistrat un profit net de 145.135 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.