Design grafic și activități de comunicare vizuală
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 17:13
Despre CARMEN CHERECHES S.R.L.
CARMEN CHERECHES S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Târgu Mureş, judetul MUREŞ, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Design grafic și activități de comunicare vizuală" (cod CAEN 7412), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, CARMEN CHERECHES S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 9.476 RON, in scadere fata de anul precedent (-49.6%). Profitul net inregistrat a fost de 5.092 RON (in scadere). Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a scazut de la 17.450 RON in 2021 la 9.476 RON in 2024.
Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 9.476 RON
- Venituri totale
- 9.476 RON
- Cheltuieli totale
- 3.425 RON
- Profit brut
- 6.051 RON
- Profit net
- 5.092 RON
- Marja profit net
- 53,74%
- Active imobilizate
- 0 RON
- Active circulante
- 29.452 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 0 RON
- Casa & conturi bănci
- 29.452 RON
- Capital propriu
- 25.398 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, MUREŞ, Mun. Târgu Mureş, Bld. 1 Decembrie 1918 nr. 210, 540509
- Cod postal
- 540509
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 18.06.2021
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
- Platitor TVA
- Nu
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2021 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 9.476 RON
- Rezultat net
- 5.092 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 9.476 RON | 18.806 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 9.476 RON | 18.806 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 3.425 RON | 9.917 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 6.051 RON | 8.889 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 5.092 RON | 7.504 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 0 RON | 0 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 29.452 RON | 24.382 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 29.452 RON | 24.382 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 0 RON | 504 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 29.452 RON | 23.878 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 4.124 RON | 4.076 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 25.398 RON | 20.306 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 0 persoane | 0 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 17,3 %Profit net / active totale
- ROE
- 20,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 7,14 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 86,2 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 9.476 -49,6% față de anul precedent | 9.476 | 3.425 | 6.051 -31,9% față de anul precedent | 5.092 -32,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 18.806 -66,3% față de anul precedent | 18.806 | 9.917 | 8.889 -81,7% față de anul precedent | 7.504 -84,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 55.871 +220,2% față de anul precedent | 55.871 | 7.367 | 48.504 +201,3% față de anul precedent | 47.029 +202,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 17.450 | 17.450 | 1.354 | 16.096 | 15.572 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 | 29.452 | 29.452 | 0 | 0 | 29.452 |
| 2023 | 0 | 24.382 | 24.382 | 0 | 504 | 23.878 |
| 2022 | 0 | 50.997 | 50.997 | 0 | 39.640 | 11.357 |
| 2021 | 0 | 17.270 | 17.270 | 4 | 4.200 | 13.066 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 4.124 +1,2% față de anul precedent | 25.398 | Neraportat | 0 |
| 2023 | 4.076 +27,5% față de anul precedent | 20.306 | Neraportat | 0 |
| 2022 | 3.196 +88,2% față de anul precedent | 47.801 | Neraportat | 0 |
| 2021 | 1.698 | 15.572 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| CLCARMEN LIANA CHERECHEŞ | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
6 repere. O singură cronologie.
Din 2021 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 37005/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Deschide înregistrarea completă2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 9.476 RON. Profit: 5.092 RON
Cifra de afaceri: 9.476 RON. Profit: 5.092 RON
- Cifra de afaceri
- 9.476 RON -49.61% față de anul precedent
- Profit net
- 5.092 RON -32.14% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 4.124 RON +1.18% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 18.806 RON. Profit: 7.504 RON
Cifra de afaceri: 18.806 RON. Profit: 7.504 RON
- Cifra de afaceri
- 18.806 RON -66.34% față de anul precedent
- Profit net
- 7.504 RON -84.04% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 4.076 RON +27.53% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 55.871 RON. Profit: 47.029 RON
Cifra de afaceri: 55.871 RON. Profit: 47.029 RON
- Cifra de afaceri
- 55.871 RON +220.18% față de anul precedent
- Profit net
- 47.029 RON +202.01% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 3.196 RON +88.22% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 17.450 RON. Profit: 15.572 RON
Cifra de afaceri: 17.450 RON. Profit: 15.572 RON
- Cifra de afaceri
- 17.450 RON
- Profit net
- 15.572 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 1.698 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2021ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataCARMEN CHERECHES S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7412 in Mun. Târgu Mureş (MUREŞ)
CARMEN CHERECHES S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7412 in Mun. Târgu Mureş (MUREŞ)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
07.102026Mentiune · Buletin 37005/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
- Companie
- CARMEN CHERECHES S.R.L.
- CUI
- 44468381
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 07.10.2026
- Registrul Comerțului
- J26/1018/2021
- EUID
- ROONRC.J26/1018/2021
- Sediu
- Municipiul Târgu Mureş, Jud. Mureş, Bulevardul 1 DECEMBRIE 1918, Nr. 210, Ap. 7
- Județ
- Mureş
- Număr încheiere
- 790286
- Data încheierii
- 07.10.2026
- Număr dosar
- 3560128
- Data dosarului
- 07.09.2026
- Tribunal
- Mures
- Registrator
- Constanţa-Florentina Popovici
Subiecte
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Documente menționate
- Cerere de înregistrare nr. 3560128 din 07.09.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 7412, Mureş
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7412, Mureş
Alte firme din Mureş
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul CARMEN CHERECHES S.R.L.?
CUI-ul CARMEN CHERECHES S.R.L. este 44468381.
Unde este sediul CARMEN CHERECHES S.R.L.?
CARMEN CHERECHES S.R.L. are sediul in Romania, MUREŞ, Mun. Târgu Mureş, Bld. 1 Decembrie 1918 nr. 210, 540509, Mun. Târgu Mureş, judetul MUREŞ.
Cand a fost infiintata CARMEN CHERECHES S.R.L.?
CARMEN CHERECHES S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a CARMEN CHERECHES S.R.L. in 2024?
In 2024, CARMEN CHERECHES S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 9.476 RON.
Ce activitate are CARMEN CHERECHES S.R.L.?
CARMEN CHERECHES S.R.L. are codul CAEN principal 7412 (Design grafic și activități de comunicare vizuală).
Ce profit a inregistrat CARMEN CHERECHES S.R.L. in 2024?
CARMEN CHERECHES S.R.L. a inregistrat un profit net de 5.092 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.