Activ Plătitor TVA

DZIO ENERGY S.R.L.

CUI: 44491155
CIF: RO44491155
Reg. Com.: J2021010953401
CAEN: 4321
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 24 iunie 2021 · 5 ani
Distribuie:

Lucrări de instalaţii electrice

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 16:30

Despre DZIO ENERGY S.R.L.

DZIO ENERGY S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 2 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de instalaţii electrice" (cod CAEN 4321), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, DZIO ENERGY S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 2.467.598 RON, relativ stabila fata de anul precedent (+3.0%). Profitul net inregistrat a fost de 1.327.620 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 9. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 780.962 RON in 2021 la 2.467.598 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
2.467.598 RON
Venituri totale
2.467.772 RON
Cheltuieli totale
1.067.606 RON
Profit brut
1.400.166 RON
Profit net
1.327.620 RON
Marja profit net
53,80%
Active imobilizate
207.065 RON
Active circulante
1.882.875 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
1.168.289 RON
Casa & conturi bănci
714.586 RON
Capital propriu
1.327.860 RON

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Str. Vasile Lascăr nr. 164, 20511
Detalii adresaCAMERA 4

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Str. Vasile Lascăr nr. 164, 20511
Cod poștal: 20511
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Str. Vasile Lascăr nr. 164, 20511
Detalii
CAMERA 4
Cod postal
20511
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 24.06.2021
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
2.467.598 RON
Rezultat net
1.327.620 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 2.467.598 RON 2.395.066 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 2.467.772 RON 2.441.375 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 1.067.606 RON 1.253.152 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 1.400.166 RON 1.188.223 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 1.327.620 RON 1.164.762 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 207.065 RON 275.977 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 1.882.875 RON 1.636.569 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 2.089.940 RON 1.912.546 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 1.168.289 RON 1.090.689 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 714.586 RON 545.880 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 762.080 RON 747.544 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 1.327.860 RON 1.165.002 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 9 persoane 9 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active2.089.940RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

36,5 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale2.089.940 RON
Datorii totale762.080 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
63,5 %Profit net / active totale
ROE
100,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
2,47 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
63,5 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 2.467.598 +3,0% față de anul precedent 2.467.772 1.067.606 1.400.166 +17,8% față de anul precedent 1.327.620 +14,0% față de anul precedent 0 0
2023 2.395.066 +58,9% față de anul precedent 2.441.375 1.253.152 1.188.223 +140,8% față de anul precedent 1.164.762 +143,3% față de anul precedent 0 0
2022 1.507.139 +93,0% față de anul precedent 1.512.442 1.019.009 493.433 +56,9% față de anul precedent 478.663 +55,5% față de anul precedent 0 0
2021 780.962 781.136 466.691 314.445 307.815 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 207.065 1.882.875 2.089.940 0 1.168.289 714.586
2023 275.977 1.636.569 1.912.546 0 1.090.689 545.880
2022 205.548 279.548 485.096 0 65.546 214.002
2021 48.268 265.860 314.128 0 90.382 175.478

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 762.080 +1,9% față de anul precedent 1.327.860 Neraportat 9 0,0% față de anul precedent
2023 747.544 +11.970,8% față de anul precedent 1.165.002 Neraportat 9 +50,0% față de anul precedent
2022 6.193 -31,8% față de anul precedent 478.903 Neraportat 6 +20,0% față de anul precedent
2021 9.082 308.015 Neraportat 5

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

8din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare3 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
BCBOGDAN COCEANfondatorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2026 2 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 28704/2026capital social, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, prelungire mandat administrator persoane împuternicite

capital social, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, prelungire mandat administrator persoane împuternicite

Deschide înregistrarea completă
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 25274/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 2.467.598 RON. Profit: 1.327.620 RON

Cifra de afaceri: 2.467.598 RON. Profit: 1.327.620 RON

Cifra de afaceri
2.467.598 RON +3.03% față de anul precedent
Profit net
1.327.620 RON +13.98% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
9 0% față de anul precedent
Datorii
762.080 RON +1.94% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 2.395.066 RON. Profit: 1.164.762 RON

Cifra de afaceri: 2.395.066 RON. Profit: 1.164.762 RON

Cifra de afaceri
2.395.066 RON +58.91% față de anul precedent
Profit net
1.164.762 RON +143.34% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
9 +50% față de anul precedent
Datorii
747.544 RON +11970.79% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.507.139 RON. Profit: 478.663 RON

Cifra de afaceri: 1.507.139 RON. Profit: 478.663 RON

Cifra de afaceri
1.507.139 RON +92.98% față de anul precedent
Profit net
478.663 RON +55.5% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
6 +20% față de anul precedent
Datorii
6.193 RON -31.81% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 780.962 RON. Profit: 307.815 RON

Cifra de afaceri: 780.962 RON. Profit: 307.815 RON

Cifra de afaceri
780.962 RON
Profit net
307.815 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5
Datorii
9.082 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataDZIO ENERGY S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4321 in Sector 2 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

DZIO ENERGY S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4321 in Sector 2 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

2 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

30.072026Mentiune · Buletin 28704/2026capital social, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, prelungire mandat administrator persoane împuternicite

capital social; cod obiect de activitate; modificare date asociaţi persoane fizice; prelungire mandat administrator persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 06.07.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
DZIO ENERGY S.R.L.
CUI
44491155
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
30.07.2026
Registrul Comerțului
J2021010953401
EUID
ROONRC.J2021010953401
Sediu
Bucureşti Sectorul 2, Strada Vasile Lascăr, Nr. 164, CAMERA 4
Județ
București
Număr încheiere
606158
Data încheierii
30.07.2026
Număr dosar
2706831
Data dosarului
07.07.2026
Tribunal
Bucureşti
Registrator
Florentina Tanasescu

Subiecte

capital social, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, prelungire mandat administrator persoane împuternicite

Documente menționate

  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 2706831 din 07.07.2026
  • Decizie asociat unic nr. 1 din 06.07.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 28704/2026 (PDF)
03.072026Mentiune · Buletin 25274/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Companie
DZIO ENERGY S.R.L.
CUI
44491155
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
03.07.2026
Registrul Comerțului
J40/10953/2021
EUID
ROONRC.J40/10953/2021
Sediu
Bucureşti Sectorul 2, Strada Vasile Lascăr, Nr. 164, CAMERA 4
Județ
București
Număr încheiere
529815
Data încheierii
02.07.2026
Număr dosar
2568597
Data dosarului
26.06.2026
Tribunal
Bucureşti
Registrator
Valeriu Ristea

Subiecte

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Documente menționate

  • Cerere de înregistrare nr. 2568597 din 26.06.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 25274/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4321, Municipiul Bucureşti

NEO LUX SRL
CUI: 11620512CAEN: 4321
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti1999-04-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.468.934 RON
Profit
1.175.247 RON
Angajati
3
HOLBROOK S.R.L.
CUI: 37643030CAEN: 4321
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2017-05-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.463.552 RON
Profit
2.117.783 RON
Angajati
1
ENERGICAL DATA SERVICE SRL
CUI: 30994262CAEN: 4321
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2012-12-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.478.530 RON
Profit
1.094.123 RON
Angajati
10
FLORI-AL AVANTAJ S.R.L.
CUI: 18882545CAEN: 4321
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2006-07-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.452.657 RON
Profit
286.389 RON
Angajati
4
ERA ENERGY S.R.L.
CUI: 49745556CAEN: 4321
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2024-03-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.632.576 RON
Profit
431.819 RON
Angajati
2

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4321, Municipiul Bucureşti

EFTA CONSTRUCT PROJECT S.R.L.
CUI: 44439947CAEN: 4321
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2021-06-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
339.294 RON
Profit
112.386 RON
Angajati
1
ALO DA ELECTRO INSTAL S.R.L.
CUI: 44499701CAEN: 4321
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2021-06-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
231.145 RON
Profit
93.879 RON
Angajati
1
DASCALU INSTAL S.R.L.
CUI: 44437776CAEN: 4321
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2021-06-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
361.289 RON
Profit
172.110 RON
Angajati
0
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2021-06-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
83.577 RON
Profit
50.599 RON
Angajati
2

Alte firme din Municipiul Bucureşti

STROBIO S.R.L.
CUI: 44492185CAEN: 4690
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2021-06-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
206.152 RON
Profit
36.560 RON
Angajati
0
HYPER AUTOMATION S.R.L.
CUI: 44493296CAEN: 6210
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2021-06-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
23.988 RON
Profit
5.936 RON
Angajati
0
VERYTHEORY S.R.L.
CUI: 44472609CAEN: 6201
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2021-06-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
88.337 RON
Profit
40.297 RON
Angajati
0
MADAC CONTAB EXPERT S.R.L.
CUI: 44507383CAEN: 6920
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2021-06-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
119.790 RON
Profit
42.678 RON
Angajati
1
A2B EXPRESS TRANSFERS S.R.L.
CUI: 44311041CAEN: 4939
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2021-05-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
87.221 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
AC AFTERSCHOOL S.R.L.
CUI: 44659608CAEN: 8552
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2021-07-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
211.584 RON
Profit
20.212 RON
Angajati
1
EDONTOS Z S.R.L.
CUI: 42834079CAEN: 8623
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2020-07-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
45.758 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul DZIO ENERGY S.R.L.?

CUI-ul DZIO ENERGY S.R.L. este 44491155.

Unde este sediul DZIO ENERGY S.R.L.?

DZIO ENERGY S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Str. Vasile Lascăr nr. 164, 20511, Sector 2 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata DZIO ENERGY S.R.L.?

DZIO ENERGY S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a DZIO ENERGY S.R.L. in 2024?

In 2024, DZIO ENERGY S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 2.467.598 RON.

Cati angajati are DZIO ENERGY S.R.L.?

DZIO ENERGY S.R.L. a raportat un numar mediu de 9 salariati in 2024.

Ce activitate are DZIO ENERGY S.R.L.?

DZIO ENERGY S.R.L. are codul CAEN principal 4321 (Lucrări de instalaţii electrice).

Ce profit a inregistrat DZIO ENERGY S.R.L. in 2024?

DZIO ENERGY S.R.L. a inregistrat un profit net de 1.327.620 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
2 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.