Activ Plătitor TVA

RISE2PRO S.R.L.

CUI: 44518080
CIF: RO44518080
Reg. Com.: J2021001224334
CAEN: 7430
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 30 iunie 2021 · 5 ani
Distribuie:

Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 22:26

Despre RISE2PRO S.R.L.

RISE2PRO S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Suceava, judetul SUCEAVA, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)" (cod CAEN 7430), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, RISE2PRO S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 897.619 RON, in scadere fata de anul precedent (-20.2%). Profitul net inregistrat a fost de 722.313 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 341.454 RON in 2021 la 897.619 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
897.619 RON
Venituri totale
898.342 RON
Cheltuieli totale
153.808 RON
Profit brut
744.534 RON
Profit net
722.313 RON
Marja profit net
80,47%
Active imobilizate
41.150 RON
Active circulante
716.469 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
556.988 RON
Casa & conturi bănci
159.481 RON
Capital propriu
722.553 RON

Contact

AdresaRomania, SUCEAVA, Mun. Suceava, Str. Ioan Slavici nr. 9 C
Telefon0740682965

Adresă sediu social

Romania, SUCEAVA, Mun. Suceava, Str. Ioan Slavici nr. 9 C
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, SUCEAVA, Mun. Suceava, Str. Ioan Slavici nr. 9 C
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 30.06.2021
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
897.619 RON
Rezultat net
722.313 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 897.619 RON 1.124.909 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 898.342 RON 1.134.425 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 153.808 RON 122.387 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 744.534 RON 1.012.038 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 722.313 RON 1.000.998 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 41.150 RON 54.632 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 716.469 RON 955.927 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 757.619 RON 1.010.559 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 713 RON
CreanțeSume de încasat 556.988 RON 839.444 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 159.481 RON 115.770 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 35.066 RON 9.321 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 722.553 RON 1.001.238 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active757.619RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

4,6 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale757.619 RON
Datorii totale35.066 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
95,3 %Profit net / active totale
ROE
100,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
20,43 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
95,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 897.619 -20,2% față de anul precedent 898.342 153.808 744.534 -26,4% față de anul precedent 722.313 -27,8% față de anul precedent 0 0
2023 1.124.909 +25,3% față de anul precedent 1.134.425 122.387 1.012.038 +24,1% față de anul precedent 1.000.998 +25,7% față de anul precedent 0 0
2022 898.076 +163,0% față de anul precedent 903.846 88.133 815.713 +144,2% față de anul precedent 796.665 +145,8% față de anul precedent 0 0
2021 341.454 341.766 7.673 334.093 324.052 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 41.150 716.469 757.619 0 556.988 159.481
2023 54.632 955.927 1.010.559 713 839.444 115.770
2022 38.590 914.497 953.087 713 551.051 362.733
2021 0 329.884 329.884 4.900 84.608 240.376

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 35.066 +276,2% față de anul precedent 722.553 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 9.321 -94,0% față de anul precedent 1.001.238 Neraportat 1
2022 156.219 +2.673,8% față de anul precedent 796.905 Neraportat 0
2021 5.632 324.252 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

15din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
CPCRISTIAN PLECANadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 35590/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite

capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 897.619 RON. Profit: 722.313 RON

Cifra de afaceri: 897.619 RON. Profit: 722.313 RON

Cifra de afaceri
897.619 RON -20.21% față de anul precedent
Profit net
722.313 RON -27.84% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
35.066 RON +276.2% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.124.909 RON. Profit: 1.000.998 RON

Cifra de afaceri: 1.124.909 RON. Profit: 1.000.998 RON

Cifra de afaceri
1.124.909 RON +25.26% față de anul precedent
Profit net
1.000.998 RON +25.65% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
9.321 RON -94.03% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 898.076 RON. Profit: 796.665 RON

Cifra de afaceri: 898.076 RON. Profit: 796.665 RON

Cifra de afaceri
898.076 RON +163.02% față de anul precedent
Profit net
796.665 RON +145.84% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
156.219 RON +2673.77% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 341.454 RON. Profit: 324.052 RON

Cifra de afaceri: 341.454 RON. Profit: 324.052 RON

Cifra de afaceri
341.454 RON
Profit net
324.052 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
5.632 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataRISE2PRO S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7430 in Mun. Suceava (SUCEAVA)

RISE2PRO S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7430 in Mun. Suceava (SUCEAVA)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

28.092026Mentiune · Buletin 35590/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite

capital social; domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; modificare date asociaţi persoane fizice; modificare date administrator persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 10.08.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
RISE2PRO S.R.L.
CUI
44518080
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
28.09.2026
Registrul Comerțului
J33/1224/2021
EUID
ROONRC.J33/1224/2021
Sediu
Municipiul Suceava, Jud. Suceava, Strada IOAN SLAVICI, Nr. 9 C
Județ
Suceava
Număr încheiere
758605
Data încheierii
25.09.2026
Număr dosar
3468530
Data dosarului
01.09.2026
Tribunal
Suceava
Registrator
Ana Daniela Pîrvu

Subiecte

capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite

Documente menționate

  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii din 01.09.2026
  • Hotărâre asociat unic nr. 1 din 10.08.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 35590/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7430, Suceava

RISE2PROFESSIONAL S.R.L.
CUI: 44518102CAEN: 7430
Activ
SUCEAVA, Mun. Suceava2021-06-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
897.622 RON
Profit
686.441 RON
Angajati
1
KUBUS SRL
CUI: 17236805CAEN: 7430
Activ
SUCEAVA, Mun. Suceava2005-02-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
610.725 RON
Profit
270.187 RON
Angajati
3
PUBLITRAD SRL
CUI: 26145110CAEN: 7430
Activ
SUCEAVA, Sat Boteşti Com. Horodniceni2009-10-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.488.513 RON
Profit
203.245 RON
Angajati
17
COROLA TRADUCERI S.R.L.
CUI: 36065876CAEN: 7430
Activ
SUCEAVA, Sat Vama Com. Vama2016-05-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
405.883 RON
Profit
67.267 RON
Angajati
1
FAST EUROTRANSLATE S.R.L.
CUI: 38965440CAEN: 7430
Activ
SUCEAVA, Mun. Suceava2018-03-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
28.422 RON
Profit
13.037 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7430, Suceava

TRADUCATORUL S.R.L.
CUI: 38489177CAEN: 7430
Activ
SUCEAVA, Sat Sfântu Ilie Com. Şcheia2017-11-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
23.130 RON
Profit
15.499 RON
Angajati
0
DEMETERS MULTIVERSE S.R.L.
CUI: 45023330CAEN: 7430
Activ
SUCEAVA, Mun. Fălticeni2021-10-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
14.297 RON
Profit
8.006 RON
Angajati
0

Alte firme din Suceava

ALC-DENTAL S.R.L.
CUI: 44518072CAEN: 8623
Activ
SUCEAVA, Sat Mihoveni Com. Şcheia2021-06-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
215.190 RON
Profit
13.439 RON
Angajati
1
GHEZAGRO S.R.L.
CUI: 44518099CAEN: 4532
Activ
SUCEAVA, Mun. Suceava2021-06-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
639.164 RON
Profit
47.054 RON
Angajati
2
RONAVITEC S.R.L.
CUI: 44511856CAEN: 4782
Activ
SUCEAVA, Sat Marginea Com. Marginea2021-06-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.618.446 RON
Profit
381.147 RON
Angajati
1
SIDENDAR S.R.L.
CUI: 44382972CAEN: 4932
Activ
SUCEAVA, Mun. Suceava2021-06-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
46.755 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
CARTODATA S.R.L.
CUI: 44633438CAEN: 7112
Activ
SUCEAVA, Mun. Suceava2021-07-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
219.400 RON
Profit
78.994 RON
Angajati
2
CLINICA MEDSTAR S.R.L.
CUI: 43309159CAEN: 8622
Activ
SUCEAVA, Sat Vama Com. Vama2020-11-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
284.604 RON
Profit
0 RON
Angajati
5
COSCOM PRODUCT S.R.L.
CUI: 45677211CAEN: 4683
Activ
SUCEAVA, Sat Marginea Com. Marginea2022-02-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.233.421 RON
Profit
183.480 RON
Angajati
0
COSTIN-CRIS SRL
CUI: 23331712CAEN: 4782
Activ
SUCEAVA, Loc. Broşteni Orş. Broşteni2008-02-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
741.865 RON
Profit
71.994 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul RISE2PRO S.R.L.?

CUI-ul RISE2PRO S.R.L. este 44518080.

Unde este sediul RISE2PRO S.R.L.?

RISE2PRO S.R.L. are sediul in Romania, SUCEAVA, Mun. Suceava, Str. Ioan Slavici nr. 9 C, Mun. Suceava, judetul SUCEAVA.

Cand a fost infiintata RISE2PRO S.R.L.?

RISE2PRO S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a RISE2PRO S.R.L. in 2024?

In 2024, RISE2PRO S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 897.619 RON.

Cati angajati are RISE2PRO S.R.L.?

RISE2PRO S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are RISE2PRO S.R.L.?

RISE2PRO S.R.L. are codul CAEN principal 7430 (Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)).

Ce profit a inregistrat RISE2PRO S.R.L. in 2024?

RISE2PRO S.R.L. a inregistrat un profit net de 722.313 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.