Activ

LTD SAVA MARIUS S.R.L.

CUI: 44527534
CIF: 44527534
Reg. Com.: J2021000826274
CAEN: 3250
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 1 iulie 2021 · 5 ani
Distribuie:

Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 17:15

Despre LTD SAVA MARIUS S.R.L.

LTD SAVA MARIUS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Piatra Neamţ, judetul NEAMŢ, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice" (cod CAEN 3250), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, LTD SAVA MARIUS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 165.390 RON, in scadere fata de anul precedent (-8.3%). Profitul net inregistrat a fost de 3.983 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 31.030 RON in 2021 la 165.390 RON in 2024. Datoriile raportate (167.974 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
165.390 RON
Venituri totale
165.537 RON
Cheltuieli totale
160.146 RON
Profit brut
5.391 RON
Profit net
3.983 RON
Marja profit net
2,41%
Active imobilizate
201.200 RON
Active circulante
14.373 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
5.000 RON
Casa & conturi bănci
9.373 RON
Capital propriu
47.599 RON

Contact

AdresaRomania, NEAMŢ, Mun. Piatra Neamţ, Str. Progresului nr. 120, 610180
Telefon0729113220

Adresă sediu social

Romania, NEAMŢ, Mun. Piatra Neamţ, Str. Progresului nr. 120, 610180
Cod poștal: 610180
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, NEAMŢ, Mun. Piatra Neamţ, Str. Progresului nr. 120, 610180
Cod postal
610180
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 01.07.2021
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
165.390 RON
Rezultat net
3.983 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 165.390 RON 180.320 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 165.537 RON 180.320 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 160.146 RON 139.386 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 5.391 RON 40.934 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 3.983 RON 39.401 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 201.200 RON 240.941 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 14.373 RON 16.713 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 215.573 RON 257.654 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 7.473 RON
CreanțeSume de încasat 5.000 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 9.373 RON 9.240 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 167.974 RON 214.038 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 47.599 RON 43.616 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active215.573RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

77,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale215.573 RON
Datorii totale167.974 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
1,8 %Profit net / active totale
ROE
8,4 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,09 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
22,1 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 165.390 -8,3% față de anul precedent 165.537 160.146 5.391 -86,8% față de anul precedent 3.983 -89,9% față de anul precedent 0 0
2023 180.320 +83,9% față de anul precedent 180.320 139.386 40.934 +72,5% față de anul precedent 39.401 +82,6% față de anul precedent 0 0
2022 98.060 +216,0% față de anul precedent 98.060 74.325 23.735 21.575 0 0
2021 31.030 31.030 47.644 0 0 16.614 17.560

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 201.200 14.373 215.573 0 5.000 9.373
2023 240.941 16.713 257.654 7.473 0 9.240
2022 235.222 4.637 239.859 1.617 0 3.020
2021 141.605 369 141.974 267 0 102

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 167.974 -21,5% față de anul precedent 47.599 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 214.038 -9,2% față de anul precedent 43.616 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 235.644 +47,9% față de anul precedent 4.215 Neraportat 1
2021 159.334 -17.360 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

56din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare16 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate20 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

5 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
5 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 165.390 RON. Profit: 3.983 RON

Cifra de afaceri: 165.390 RON. Profit: 3.983 RON

Cifra de afaceri
165.390 RON -8.28% față de anul precedent
Profit net
3.983 RON -89.89% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
167.974 RON -21.52% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 180.320 RON. Profit: 39.401 RON

Cifra de afaceri: 180.320 RON. Profit: 39.401 RON

Cifra de afaceri
180.320 RON +83.89% față de anul precedent
Profit net
39.401 RON +82.62% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
214.038 RON -9.17% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 98.060 RON. Profit: 21.575 RON

Cifra de afaceri: 98.060 RON. Profit: 21.575 RON

Cifra de afaceri
98.060 RON +216.02% față de anul precedent
Profit net
21.575 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
235.644 RON +47.89% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 31.030 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 31.030 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
31.030 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
17.560 RON
Angajati
0
Datorii
159.334 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataLTD SAVA MARIUS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 3250 in Mun. Piatra Neamţ (NEAMŢ)

LTD SAVA MARIUS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 3250 in Mun. Piatra Neamţ (NEAMŢ)

5 din 5 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 3250, Neamţ

TOPDENT DIGITAL S.R.L.
CUI: 46328953CAEN: 3250
Activ
NEAMŢ, Orş. Târgu Neamţ2022-06-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
195.660 RON
Profit
13.659 RON
Angajati
3
GROWBOLD TECHNOLOGIES S.R.L.
CUI: 45920271CAEN: 3250
Activ
NEAMŢ, Sat Stânca Com. Pipirig2022-04-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
128.846 RON
Profit
61.664 RON
Angajati
1
TEHNICA ORTHORO S.R.L.
CUI: 42394997CAEN: 3250
Activ
NEAMŢ, Sat Izvoare Com. Dumbrava Roşie2020-03-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
197.348 RON
Profit
121.179 RON
Angajati
0
DURADENT SRL
CUI: 16971506CAEN: 3250
Activ
NEAMŢ, Mun. Piatra Neamţ2004-11-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
122.695 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 3250, Neamţ

RICH DENT LABOR S.R.L.
CUI: 45267106CAEN: 3250
Activ
NEAMŢ, Mun. Piatra Neamţ2021-11-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
98.779 RON
Profit
0 RON
Angajati
2

Alte firme din Neamţ

GRIFOREST S.R.L.
CUI: 44519710CAEN: 0220
Activ
NEAMŢ, Sat Neagra Com. Taşca2021-06-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
148.776 RON
Profit
8.650 RON
Angajati
1
ENATA CALZATURE S.R.L.
CUI: 44527542CAEN: 4791
Activ
NEAMŢ, Mun. Piatra Neamţ2021-07-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
290.787 RON
Profit
66.592 RON
Angajati
1
NEGURĂ DESIGN S.R.L.
CUI: 44496357CAEN: 1421
Activ
NEAMŢ, Mun. Piatra Neamţ2021-06-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.266.892 RON
Profit
135.936 RON
Angajati
13
AMI - DYA CAMPING S.R.L.
CUI: 44541288CAEN: 3109
Activ
NEAMŢ, Sat Curechiştea Com. Grumăzeşti2021-07-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
20.000 RON
Profit
883 RON
Angajati
0
VIO RAL TRANSIT S.R.L.
CUI: 44316219CAEN: 4941
Activ
NEAMŢ, Mun. Piatra Neamţ2021-05-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
136.634 RON
Profit
11.070 RON
Angajati
0
GIOVANOTO-FILIPENKO S.R.L.
CUI: 44731576CAEN: 4754
Activ
NEAMŢ, Mun. Piatra Neamţ2021-08-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
192.922 RON
Profit
9.650 RON
Angajati
0
SERBER ELECTRIC S.R.L.
CUI: 42304862CAEN: 4321
Activ
NEAMŢ, Sat Gherăeşti Com. Gherăeşti2020-02-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
933.976 RON
Profit
153.400 RON
Angajati
4
ACACIA FURNITURE S.R.L.
CUI: 46597870CAEN: 4759
Activ
NEAMŢ, Sat Cordun Com. Cordun2022-08-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
295.274 RON
Profit
34.542 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul LTD SAVA MARIUS S.R.L.?

CUI-ul LTD SAVA MARIUS S.R.L. este 44527534.

Unde este sediul LTD SAVA MARIUS S.R.L.?

LTD SAVA MARIUS S.R.L. are sediul in Romania, NEAMŢ, Mun. Piatra Neamţ, Str. Progresului nr. 120, 610180, Mun. Piatra Neamţ, judetul NEAMŢ.

Cand a fost infiintata LTD SAVA MARIUS S.R.L.?

LTD SAVA MARIUS S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a LTD SAVA MARIUS S.R.L. in 2024?

In 2024, LTD SAVA MARIUS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 165.390 RON.

Cati angajati are LTD SAVA MARIUS S.R.L.?

LTD SAVA MARIUS S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are LTD SAVA MARIUS S.R.L.?

LTD SAVA MARIUS S.R.L. are codul CAEN principal 3250 (Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice).

Ce profit a inregistrat LTD SAVA MARIUS S.R.L. in 2024?

LTD SAVA MARIUS S.R.L. a inregistrat un profit net de 3.983 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.