Activ

A.C.A. CONSTRUCTII METALICE INDUSTRIALE S.R.L.

CUI: 44601770
CIF: 44601770
Reg. Com.: J23/1250/2022
CAEN: 2511
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 16 iulie 2021 · 5 ani
Distribuie:

Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 05:38

Despre A.C.A. CONSTRUCTII METALICE INDUSTRIALE S.R.L.

A.C.A. CONSTRUCTII METALICE INDUSTRIALE S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Popeşti-Leordeni, judetul ILFOV, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice" (cod CAEN 2511), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, A.C.A. CONSTRUCTII METALICE INDUSTRIALE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 244.921 RON, in scadere fata de anul precedent (-25.0%). Profitul net inregistrat a fost de 142.282 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 81.640 RON in 2021 la 244.921 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
244.921 RON
Venituri totale
244.921 RON
Cheltuieli totale
80.243 RON
Profit brut
164.678 RON
Profit net
142.282 RON
Marja profit net
58,09%
Active imobilizate
921.765 RON
Active circulante
24.911 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
24.684 RON
Casa & conturi bănci
227 RON
Capital propriu
754.083 RON

Contact

AdresaRomania, ILFOV, Orş. Popeşti-Leordeni, Şos. Olteniţei nr. 218, 77160

Adresă sediu social

Romania, ILFOV, Orş. Popeşti-Leordeni, Şos. Olteniţei nr. 218, 77160
Cod poștal: 77160
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, ILFOV, Orş. Popeşti-Leordeni, Şos. Olteniţei nr. 218, 77160
Cod postal
77160
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Transfer sediu fiscal (sosire) din 22.02.2022
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
244.921 RON
Rezultat net
142.282 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 244.921 RON 326.561 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 244.921 RON 326.561 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 80.243 RON 68.872 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 164.678 RON 257.689 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 142.282 RON 254.917 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 921.765 RON 940.720 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 24.911 RON 65.028 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 946.676 RON 1.005.748 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 24.684 RON 64.684 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 227 RON 344 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 192.593 RON 149.025 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 754.083 RON 611.802 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active946.676RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

20,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale946.676 RON
Datorii totale192.593 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
15,0 %Profit net / active totale
ROE
18,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,13 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
79,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 244.921 -25,0% față de anul precedent 244.921 80.243 164.678 -36,1% față de anul precedent 142.282 -44,2% față de anul precedent 0 0
2023 326.561 0,0% față de anul precedent 326.561 68.872 257.689 -11,4% față de anul precedent 254.917 -10,1% față de anul precedent 0 0
2022 326.561 +300,0% față de anul precedent 326.561 35.794 290.767 +284,3% față de anul precedent 283.420 +286,9% față de anul precedent 0 0
2021 81.640 81.640 5.976 75.664 73.264 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 921.765 24.911 946.676 0 24.684 227
2023 940.720 65.028 1.005.748 0 64.684 344
2022 959.676 89.433 1.049.109 0 88.684 749
2021 978.632 110.560 1.089.192 0 109.684 876

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 192.593 +29,2% față de anul precedent 754.083 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 149.025 +23,4% față de anul precedent 611.802 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 120.742 +2,6% față de anul precedent 356.885 Neraportat 1
2021 117.684 73.464 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

40din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate20 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

5 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
5 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 244.921 RON. Profit: 142.282 RON

Cifra de afaceri: 244.921 RON. Profit: 142.282 RON

Cifra de afaceri
244.921 RON -25% față de anul precedent
Profit net
142.282 RON -44.18% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
192.593 RON +29.24% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 326.561 RON. Profit: 254.917 RON

Cifra de afaceri: 326.561 RON. Profit: 254.917 RON

Cifra de afaceri
326.561 RON 0% față de anul precedent
Profit net
254.917 RON -10.06% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
149.025 RON +23.42% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 326.561 RON. Profit: 283.420 RON

Cifra de afaceri: 326.561 RON. Profit: 283.420 RON

Cifra de afaceri
326.561 RON +300% față de anul precedent
Profit net
283.420 RON +286.85% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
120.742 RON +2.6% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 81.640 RON. Profit: 73.264 RON

Cifra de afaceri: 81.640 RON. Profit: 73.264 RON

Cifra de afaceri
81.640 RON
Profit net
73.264 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
117.684 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataA.C.A. CONSTRUCTII METALICE INDUSTRIALE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 2511 in Orş. Popeşti-Leordeni (ILFOV)

A.C.A. CONSTRUCTII METALICE INDUSTRIALE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 2511 in Orş. Popeşti-Leordeni (ILFOV)

5 din 5 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 2511, Ilfov

IBUILD S.R.L.
CUI: 50330706CAEN: 2511
Activ
ILFOV, Sat Bălteni Com. Periş2024-07-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
254.961 RON
Profit
155.729 RON
Angajati
1
UNIVERS CONFECT BUILDING SRL
CUI: 17723061CAEN: 2511
Activ
ILFOV, Sat Voluntari Orş. Voluntari2005-06-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
225.710 RON
Profit
4.065 RON
Angajati
1
RAMI & VAVI MEDIA S.R.L.
CUI: 46590724CAEN: 2511
Activ
ILFOV, Com. Berceni2022-08-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
297.368 RON
Profit
73.174 RON
Angajati
2
GREEN CON GROUP S.R.L.
CUI: 50009766CAEN: 2511
Activ
ILFOV, Sat Tamaşi Com. Corbeanca2024-04-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
404.304 RON
Profit
165.266 RON
Angajati
0
INOX ART DESIGN S.R.L.
CUI: 46582063CAEN: 2511
Activ
ILFOV, Sat Manolache Com. Glina2022-08-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
185.433 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 2511, Ilfov

TERRA STEEL PROD S.R.L.
CUI: 44543343CAEN: 2511
Activ
ILFOV, Orş. Pantelimon2021-07-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.551.228 RON
Profit
258.813 RON
Angajati
1
AMA STEEL S.R.L.
CUI: 44934414CAEN: 2511
Activ
ILFOV, Orş. Voluntari2021-09-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
60.531 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ATELIER RAM DESIGN S.R.L.
CUI: 44460892CAEN: 2511
Activ
ILFOV, Sat Berceni Com. Berceni2021-06-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
354.193 RON
Profit
17.694 RON
Angajati
2
MADCAS INVESTMENT S.R.L.
CUI: 44946613CAEN: 2511
Activ
ILFOV, Orş. Voluntari2021-09-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
141.000 RON
Profit
87.647 RON
Angajati
1

Alte firme din Ilfov

PARENT ZONE S.R.L.
CUI: 44600830CAEN: 8559
Activ
ILFOV, Sat Dumbrăveni Com. Baloteşti2021-07-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
142.378 RON
Profit
31.034 RON
Angajati
0
NOZEN CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 44604696CAEN: 4100
Activ
ILFOV, Orş. Măgurele2021-07-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
325.300 RON
Profit
84.318 RON
Angajati
1
ANCO BUILDING CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 44598837CAEN: 6812
Activ
ILFOV, Orş. Bragadiru2021-07-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.379.194 RON
Profit
320.756 RON
Angajati
0
UNSPE CU DIACRITICE S.R.L.
CUI: 44605900CAEN: 7311
Activ
ILFOV, Orş. Voluntari2021-07-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
161.268 RON
Profit
57.646 RON
Angajati
1
FP FUTURE SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 44557500CAEN: 6201
Activ
ILFOV, Sat Dragomireşti-Deal Com. Dragomireşti-Vale2021-07-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.919.728 RON
Profit
1.634.895 RON
Angajati
1
HERBAL CONCEPT S.R.L.
CUI: 44645416CAEN: 4776
Activ
ILFOV, Orş. Pantelimon2021-07-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
281.014 RON
Profit
8.272 RON
Angajati
1
FIXED ON SERVICE S.R.L.
CUI: 44116709CAEN: 9529
Activ
ILFOV, Orş. Pantelimon2021-04-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
330.478 RON
Profit
135.337 RON
Angajati
1
DAKRIT INDEPENDENT S.R.L.
CUI: 45068430CAEN: 8210
Activ
ILFOV, Orş. Popeşti-Leordeni2021-10-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
111.250 RON
Profit
66.348 RON
Angajati
1
C&C CONSULTING FACTORY S.R.L.
CUI: 39534047CAEN: 7112
Activ
ILFOV, Sat Fundeni Com. Dobroeşti2018-06-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
190.634 RON
Profit
93.613 RON
Angajati
1
DEVISIONS S.R.L.
CUI: 48827399CAEN: 6210
Activ
ILFOV, Sat Voluntari Orş. Voluntari2023-09-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
474.000 RON
Profit
378.148 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul A.C.A. CONSTRUCTII METALICE INDUSTRIALE S.R.L.?

CUI-ul A.C.A. CONSTRUCTII METALICE INDUSTRIALE S.R.L. este 44601770.

Unde este sediul A.C.A. CONSTRUCTII METALICE INDUSTRIALE S.R.L.?

A.C.A. CONSTRUCTII METALICE INDUSTRIALE S.R.L. are sediul in Romania, ILFOV, Orş. Popeşti-Leordeni, Şos. Olteniţei nr. 218, 77160, Orş. Popeşti-Leordeni, judetul ILFOV.

Cand a fost infiintata A.C.A. CONSTRUCTII METALICE INDUSTRIALE S.R.L.?

A.C.A. CONSTRUCTII METALICE INDUSTRIALE S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a A.C.A. CONSTRUCTII METALICE INDUSTRIALE S.R.L. in 2024?

In 2024, A.C.A. CONSTRUCTII METALICE INDUSTRIALE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 244.921 RON.

Cati angajati are A.C.A. CONSTRUCTII METALICE INDUSTRIALE S.R.L.?

A.C.A. CONSTRUCTII METALICE INDUSTRIALE S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are A.C.A. CONSTRUCTII METALICE INDUSTRIALE S.R.L.?

A.C.A. CONSTRUCTII METALICE INDUSTRIALE S.R.L. are codul CAEN principal 2511 (Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice).

Ce profit a inregistrat A.C.A. CONSTRUCTII METALICE INDUSTRIALE S.R.L. in 2024?

A.C.A. CONSTRUCTII METALICE INDUSTRIALE S.R.L. a inregistrat un profit net de 142.282 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.