Activități de secretariat și servicii suport
Surse și actualizareDespre PREMIUM LINE FUNDING S.R.L.
PREMIUM LINE FUNDING S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Giroc Com. Giroc, judetul TIMIŞ, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de secretariat și servicii suport" (cod CAEN 8210), in sectorul activitati profesionale, stiintifice si tehnice. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, PREMIUM LINE FUNDING S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.697.557 RON, in scadere fata de anul precedent (-9.3%). Profitul net inregistrat a fost de 1.189.643 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 5. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 273.702 RON in 2021 la 1.697.557 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 1.697.557 RON
- Venituri totale
- 1.697.795 RON
- Cheltuieli totale
- 462.719 RON
- Profit brut
- 1.235.076 RON
- Profit net
- 1.189.643 RON
- Marja profit net
- 70,08%
- Active imobilizate
- 195.623 RON
- Active circulante
- 1.347.333 RON
- Stocuri
- 48.836 RON
- Creanțe
- 1.233.070 RON
- Casa & conturi bănci
- 65.427 RON
- Capital propriu
- 1.188.759 RON
Contact
Adresă sediu social
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Platitor TVA
- Da
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2021 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 1.697.557 RON
- Rezultat net
- 1.189.643 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 1.697.557 RON | 1.870.498 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 1.697.795 RON | 1.904.496 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 462.719 RON | 781.584 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 1.235.076 RON | 1.122.912 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 1.189.643 RON | 1.107.836 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 195.623 RON | 137.975 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 1.347.333 RON | 1.136.145 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 1.542.956 RON | 1.274.120 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 48.836 RON | 46.904 RON |
| CreanțeSume de încasat | 1.233.070 RON | 1.045.662 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 65.427 RON | 43.579 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 354.197 RON | 166.044 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 1.188.759 RON | 1.108.076 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 5 persoane | 5 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 77,1 %Profit net / active totale
- ROE
- 100,1 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 3,80 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 77,0 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.697.557 -9,3% față de anul precedent | 1.697.795 | 462.719 | 1.235.076 +10,0% față de anul precedent | 1.189.643 +7,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 1.870.498 +95,7% față de anul precedent | 1.904.496 | 781.584 | 1.122.912 +50,4% față de anul precedent | 1.107.836 +50,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 955.764 +249,2% față de anul precedent | 955.764 | 209.265 | 746.499 +184,6% față de anul precedent | 736.412 +184,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 273.702 | 273.702 | 11.358 | 262.344 | 258.868 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 195.623 | 1.347.333 | 1.542.956 | 48.836 | 1.233.070 | 65.427 |
| 2023 | 137.975 | 1.136.145 | 1.274.120 | 46.904 | 1.045.662 | 43.579 |
| 2022 | 155.054 | 685.521 | 840.575 | 11.335 | 658.539 | 15.647 |
| 2021 | 0 | 269.874 | 269.874 | 0 | 51.146 | 218.728 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 354.197 +113,3% față de anul precedent | 1.188.759 | Neraportat | 5 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 166.044 +61,1% față de anul precedent | 1.108.076 | Neraportat | 5 +150,0% față de anul precedent |
| 2022 | 103.095 +854,1% față de anul precedent | 737.480 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 10.806 | 259.068 | Neraportat | 2 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
6 repere. O singură cronologie.
Din 2021 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 10491/2026retragere, modificare date asociaţi persoane fizice
retragere, modificare date asociaţi persoane fizice
Deschide înregistrarea completă2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.697.557 RON. Profit: 1.189.643 RON
Cifra de afaceri: 1.697.557 RON. Profit: 1.189.643 RON
- Cifra de afaceri
- 1.697.557 RON -9.25% față de anul precedent
- Profit net
- 1.189.643 RON +7.38% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 5 0% față de anul precedent
- Datorii
- 354.197 RON +113.32% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.870.498 RON. Profit: 1.107.836 RON
Cifra de afaceri: 1.870.498 RON. Profit: 1.107.836 RON
- Cifra de afaceri
- 1.870.498 RON +95.71% față de anul precedent
- Profit net
- 1.107.836 RON +50.44% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 5 +150% față de anul precedent
- Datorii
- 166.044 RON +61.06% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 955.764 RON. Profit: 736.412 RON
Cifra de afaceri: 955.764 RON. Profit: 736.412 RON
- Cifra de afaceri
- 955.764 RON +249.2% față de anul precedent
- Profit net
- 736.412 RON +184.47% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 103.095 RON +854.05% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 273.702 RON. Profit: 258.868 RON
Cifra de afaceri: 273.702 RON. Profit: 258.868 RON
- Cifra de afaceri
- 273.702 RON
- Profit net
- 258.868 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2
- Datorii
- 10.806 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2021ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataPREMIUM LINE FUNDING S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8210 in Sat Giroc Com. Giroc (TIMIŞ)
PREMIUM LINE FUNDING S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8210 in Sat Giroc Com. Giroc (TIMIŞ)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
18.032026Mentiune · Buletin 10491/2026retragere, modificare date asociaţi persoane fizice
retragere, modificare date asociaţi persoane fizice; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 20.02.2026
- Companie
- PREMIUM LINE FUNDING S.R.L.
- CUI
- 44678960
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 18.03.2026
- Registrul Comerțului
- J2021003089357
- EUID
- ROONRC.J2021003089357
- Sediu
- Jud. Timiş, Sat Giroc, Comuna Giroc, Aleea ALEEA CU PLOPI, Nr. 14, Scara B, Etaj 1, Ap.
- Județ
- Timiş
- Număr încheiere
- 225785
- Data încheierii
- 18.03.2026
- Număr dosar
- 880573
- Data dosarului
- 26.02.2026
- Tribunal
- Timis
- Registrator
- Constanţa-Florentina Popovici
Subiecte
retragere, modificare date asociaţi persoane fizice
Documente menționate
- Hotărârea adunării generale a asociaţilor nr. 1 din 20.02.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 8210, Timiş
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 8210, Timiş
Alte firme din Timiş
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul PREMIUM LINE FUNDING S.R.L.?
CUI-ul PREMIUM LINE FUNDING S.R.L. este 44678960.
Unde este sediul PREMIUM LINE FUNDING S.R.L.?
PREMIUM LINE FUNDING S.R.L. are sediul in Romania, TIMIŞ, Sat Giroc Com. Giroc, Aleea Aleea cu Plopi nr. 14, 307220, Sat Giroc Com. Giroc, judetul TIMIŞ.
Cand a fost infiintata PREMIUM LINE FUNDING S.R.L.?
PREMIUM LINE FUNDING S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a PREMIUM LINE FUNDING S.R.L. in 2024?
In 2024, PREMIUM LINE FUNDING S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.697.557 RON.
Cati angajati are PREMIUM LINE FUNDING S.R.L.?
PREMIUM LINE FUNDING S.R.L. a raportat un numar mediu de 5 salariati in 2024.
Ce activitate are PREMIUM LINE FUNDING S.R.L.?
PREMIUM LINE FUNDING S.R.L. are codul CAEN principal 8210 (Activități de secretariat și servicii suport).
Ce profit a inregistrat PREMIUM LINE FUNDING S.R.L. in 2024?
PREMIUM LINE FUNDING S.R.L. a inregistrat un profit net de 1.189.643 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 16 iulie 2025
- Următoarea actualizare disponibilă
- 16 august 2025
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.