Activ Plătitor TVA

PETRACHE SMART CONSTRUCT S.R.L.

CUI: 44709528
CIF: RO44709528
Reg. Com.: J29/1946/2021
CAEN: 4329
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 9 august 2021 · 5 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 17:03

Despre PETRACHE SMART CONSTRUCT S.R.L.

PETRACHE SMART CONSTRUCT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Ploieşti, judetul PRAHOVA, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activeaza in sectorul constructii (cod CAEN 4329). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, PETRACHE SMART CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 70.458 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-80.4%). Profitul net inregistrat a fost de 44.734 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 41.941 RON in 2021 la 70.458 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
70.458 RON
Venituri totale
70.704 RON
Cheltuieli totale
22.805 RON
Profit brut
47.899 RON
Profit net
44.734 RON
Marja profit net
63,49%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
48.020 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
13.514 RON
Casa & conturi bănci
34.506 RON
Capital propriu
44.854 RON

Contact

AdresaRomania, PRAHOVA, Mun. Ploieşti, Pţa. Victoriei nr. 4, 100008
Telefon00393288005253

Adresă sediu social

Romania, PRAHOVA, Mun. Ploieşti, Pţa. Victoriei nr. 4, 100008
Cod poștal: 100008
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, PRAHOVA, Mun. Ploieşti, Pţa. Victoriei nr. 4, 100008
Cod postal
100008
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 09.08.2021
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 septembrie 2021

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
70.458 RON
Rezultat net
44.734 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 70.458 RON 359.839 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 70.704 RON 363.055 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 22.805 RON 60.079 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 47.899 RON 302.976 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 44.734 RON 299.371 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 48.020 RON 313.317 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 48.020 RON 313.317 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 13.514 RON 222.542 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 34.506 RON 90.775 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 3.166 RON 13.826 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 44.854 RON 299.491 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active48.020RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

6,6 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale48.020 RON
Datorii totale3.166 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
93,2 %Profit net / active totale
ROE
99,7 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
15,17 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
93,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 70.458 -80,4% față de anul precedent 70.704 22.805 47.899 -84,2% față de anul precedent 44.734 -85,1% față de anul precedent 0 0
2023 359.839 +82,2% față de anul precedent 363.055 60.079 302.976 +60,0% față de anul precedent 299.371 +62,0% față de anul precedent 0 0
2022 197.553 +371,0% față de anul precedent 203.501 14.113 189.388 +459,0% față de anul precedent 184.796 +466,5% față de anul precedent 0 0
2021 41.941 41.944 8.066 33.878 32.620 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 48.020 48.020 0 13.514 34.506
2023 0 313.317 313.317 0 222.542 90.775
2022 0 186.743 186.743 0 168.493 18.250
2021 0 34.024 34.024 0 16.240 17.784

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 3.166 -77,1% față de anul precedent 44.854 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 13.826 +656,8% față de anul precedent 299.491 Neraportat 1
2022 1.827 -7,4% față de anul precedent 184.916 Neraportat 0
2021 1.972 32.720 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

20din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 70.458 RON. Profit: 44.734 RON

Cifra de afaceri: 70.458 RON. Profit: 44.734 RON

Cifra de afaceri
70.458 RON -80.42% față de anul precedent
Profit net
44.734 RON -85.06% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
3.166 RON -77.1% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 359.839 RON. Profit: 299.371 RON

Cifra de afaceri: 359.839 RON. Profit: 299.371 RON

Cifra de afaceri
359.839 RON +82.15% față de anul precedent
Profit net
299.371 RON +62% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
13.826 RON +656.76% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 197.553 RON. Profit: 184.796 RON

Cifra de afaceri: 197.553 RON. Profit: 184.796 RON

Cifra de afaceri
197.553 RON +371.03% față de anul precedent
Profit net
184.796 RON +466.51% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.827 RON -7.35% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 3 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 41.941 RON. Profit: 32.620 RON

Cifra de afaceri: 41.941 RON. Profit: 32.620 RON

Cifra de afaceri
41.941 RON
Profit net
32.620 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.972 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataPETRACHE SMART CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4329 in Mun. Ploieşti (PRAHOVA)

PETRACHE SMART CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4329 in Mun. Ploieşti (PRAHOVA)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4329, Prahova

NYAL CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 21414676CAEN: 4329
Activ
PRAHOVA, Sat Poiana Vărbilău Com. Vărbilău2007-03-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
53.162 RON
Profit
6.786 RON
Angajati
0
DANES GRUP CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 47896021CAEN: 4329
Activ
PRAHOVA, Sat Şoimeşti Com. Ceptura2023-03-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
117.616 RON
Profit
39.447 RON
Angajati
1
GLOBAL RISERV SPECIAL SRL
CUI: 30559080CAEN: 4329
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2012-08-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
26.823 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
EXPERT AUTENTIC INSTAL S.R.L.
CUI: 41700664CAEN: 4329
Activ
PRAHOVA, Sat Păuleşti Com. Păuleşti2019-09-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
299.143 RON
Profit
37.744 RON
Angajati
2

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4329, Prahova

TEKA DANES INSTAL S.R.L.
CUI: 44534205CAEN: 4329
Activ
PRAHOVA, Sat Şoimeşti Com. Ceptura2021-07-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.062.951 RON
Profit
0 RON
Angajati
15

Alte firme din Prahova

AMBARCATIUNI N&K S.R.L.
CUI: 44710115CAEN: 5030
Activ
PRAHOVA, Sat Cornu de Jos Com. Cornu2021-08-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.000 RON
Profit
859 RON
Angajati
0
ONPOINT TRUCKS S.R.L.
CUI: 44702953CAEN: 4781
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2021-08-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.014.052 RON
Profit
187.562 RON
Angajati
1
ANTHEO CONCEPT STUDIO S.R.L.
CUI: 44724056CAEN: 7111
Activ
PRAHOVA, Orş. Buşteni2021-08-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
66.712 RON
Profit
2.612 RON
Angajati
0
SORNIC SMSTAX S.R.L.
CUI: 44608418CAEN: 4932
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2021-07-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
3 RON
Profit
2 RON
Angajati
0
YESHUA YREE S.R.L.
CUI: 44815022CAEN: 4100
Activ
PRAHOVA, Sat Palanca Com. Râfov2021-08-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
216.171 RON
Profit
45.273 RON
Angajati
1
EMTC LUC SERV S.R.L.
CUI: 43697336CAEN: 7120
Activ
PRAHOVA, Sat Puchenii Mari Com. Puchenii Mari2021-02-09
fara e-Factura
PROJECT CICI MAC S.R.L.
CUI: 45650950CAEN: 7311
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2022-02-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
85.825 RON
Profit
37.978 RON
Angajati
1
PROMAN TECH SERVICES SRL
CUI: 33699518CAEN: 7112
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2014-10-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.477.613 RON
Profit
2.010.816 RON
Angajati
5

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul PETRACHE SMART CONSTRUCT S.R.L.?

CUI-ul PETRACHE SMART CONSTRUCT S.R.L. este 44709528.

Unde este sediul PETRACHE SMART CONSTRUCT S.R.L.?

PETRACHE SMART CONSTRUCT S.R.L. are sediul in Romania, PRAHOVA, Mun. Ploieşti, Pţa. Victoriei nr. 4, 100008, Mun. Ploieşti, judetul PRAHOVA.

Cand a fost infiintata PETRACHE SMART CONSTRUCT S.R.L.?

PETRACHE SMART CONSTRUCT S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a PETRACHE SMART CONSTRUCT S.R.L. in 2024?

In 2024, PETRACHE SMART CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 70.458 RON.

Cati angajati are PETRACHE SMART CONSTRUCT S.R.L.?

PETRACHE SMART CONSTRUCT S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are PETRACHE SMART CONSTRUCT S.R.L.?

PETRACHE SMART CONSTRUCT S.R.L. are codul CAEN principal 4329.

Ce profit a inregistrat PETRACHE SMART CONSTRUCT S.R.L. in 2024?

PETRACHE SMART CONSTRUCT S.R.L. a inregistrat un profit net de 44.734 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.