Transporturi rutiere de mărfuri
Surse și actualizareActualizat: 13 octombrie 2026 la 18:14
Despre ACHILAV TRANSPEDITION S.R.L.
ACHILAV TRANSPEDITION S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Ioaniş Com. Finiş, judetul BIHOR, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, ACHILAV TRANSPEDITION S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 889.756 RON, relativ stabila fata de anul precedent (+3.9%). Profitul net inregistrat a fost de 57.804 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 2 ani, cifra de afaceri a crescut de la 752.713 RON in 2022 la 889.756 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 889.756 RON
- Venituri totale
- 889.894 RON
- Cheltuieli totale
- 823.072 RON
- Profit brut
- 66.822 RON
- Profit net
- 57.804 RON
- Marja profit net
- 6,50%
- Active imobilizate
- 11.152 RON
- Active circulante
- 339.359 RON
- Stocuri
- 2.670 RON
- Creanțe
- 259.238 RON
- Casa & conturi bănci
- 77.451 RON
- Capital propriu
- 242.557 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, BIHOR, Sat Ioaniş Com. Finiş, IOANIŞ nr. 100, 417268
- Cod postal
- 417268
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 12.08.2021
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Orăşenească Beiuş
- Platitor TVA
- Da
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2022 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 889.756 RON
- Rezultat net
- 57.804 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 889.756 RON | 856.437 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 889.894 RON | 856.437 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 823.072 RON | 820.635 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 66.822 RON | 35.802 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 57.804 RON | 29.085 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 11.152 RON | 18.054 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 339.359 RON | 287.816 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 350.511 RON | 305.870 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 2.670 RON | 12.514 RON |
| CreanțeSume de încasat | 259.238 RON | 220.072 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 77.451 RON | 55.230 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 107.954 RON | 121.117 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 242.557 RON | 184.753 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 16,5 %Profit net / active totale
- ROE
- 23,8 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 3,14 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 69,2 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 889.756 +3,9% față de anul precedent | 889.894 | 823.072 | 66.822 +86,6% față de anul precedent | 57.804 +98,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 856.437 +13,8% față de anul precedent | 856.437 | 820.635 | 35.802 -78,0% față de anul precedent | 29.085 -81,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 752.713 | 752.779 | 590.173 | 162.606 | 155.636 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 11.152 | 339.359 | 350.511 | 2.670 | 259.238 | 77.451 |
| 2023 | 18.054 | 287.816 | 305.870 | 12.514 | 220.072 | 55.230 |
| 2022 | 30.381 | 503.332 | 533.713 | 0 | 441.985 | 61.347 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 107.954 -10,9% față de anul precedent | 242.557 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 121.117 -68,0% față de anul precedent | 184.753 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 378.045 | 155.668 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
4 repere. O singură cronologie.
Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 889.756 RON. Profit: 57.804 RON
Cifra de afaceri: 889.756 RON. Profit: 57.804 RON
- Cifra de afaceri
- 889.756 RON +3.89% față de anul precedent
- Profit net
- 57.804 RON +98.74% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 107.954 RON -10.87% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 856.437 RON. Profit: 29.085 RON
Cifra de afaceri: 856.437 RON. Profit: 29.085 RON
- Cifra de afaceri
- 856.437 RON +13.78% față de anul precedent
- Profit net
- 29.085 RON -81.31% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 121.117 RON -67.96% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 752.713 RON. Profit: 155.636 RON
Cifra de afaceri: 752.713 RON. Profit: 155.636 RON
- Cifra de afaceri
- 752.713 RON
- Profit net
- 155.636 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 378.045 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataACHILAV TRANSPEDITION S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Sat Ioaniş Com. Finiş (BIHOR)
ACHILAV TRANSPEDITION S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Sat Ioaniş Com. Finiş (BIHOR)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Bihor
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Bihor
Alte firme din Bihor
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul ACHILAV TRANSPEDITION S.R.L.?
CUI-ul ACHILAV TRANSPEDITION S.R.L. este 44730120.
Unde este sediul ACHILAV TRANSPEDITION S.R.L.?
ACHILAV TRANSPEDITION S.R.L. are sediul in Romania, BIHOR, Sat Ioaniş Com. Finiş, IOANIŞ nr. 100, 417268, Sat Ioaniş Com. Finiş, judetul BIHOR.
Cand a fost infiintata ACHILAV TRANSPEDITION S.R.L.?
ACHILAV TRANSPEDITION S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a ACHILAV TRANSPEDITION S.R.L. in 2024?
In 2024, ACHILAV TRANSPEDITION S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 889.756 RON.
Cati angajati are ACHILAV TRANSPEDITION S.R.L.?
ACHILAV TRANSPEDITION S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.
Ce activitate are ACHILAV TRANSPEDITION S.R.L.?
ACHILAV TRANSPEDITION S.R.L. are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).
Ce profit a inregistrat ACHILAV TRANSPEDITION S.R.L. in 2024?
ACHILAV TRANSPEDITION S.R.L. a inregistrat un profit net de 57.804 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 13 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 13 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.