Activ Plătitor TVA

FEROLENI GLOBAL CONSULTING S.R.L.

CUI: 44766469
CIF: RO44766469
Reg. Com.: J35/3345/2021
CAEN: 7010
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 19 august 2021 · 5 ani
Distribuie:

Activități ale direcțiilor(centralelor), birourilor administrative centralizate

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 18:23

Despre FEROLENI GLOBAL CONSULTING S.R.L.

FEROLENI GLOBAL CONSULTING S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Timişoara, judetul TIMIŞ, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități ale direcțiilor(centralelor), birourilor administrative centralizate" (cod CAEN 7010), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, FEROLENI GLOBAL CONSULTING S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 398.803 RON, relativ stabila fata de anul precedent (-2.2%). Profitul net inregistrat a fost de 208.387 RON (in scadere). Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 101.500 RON in 2021 la 398.803 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
398.803 RON
Venituri totale
399.435 RON
Cheltuieli totale
182.133 RON
Profit brut
217.302 RON
Profit net
208.387 RON
Marja profit net
52,25%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
858.015 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
831.768 RON
Casa & conturi bănci
26.247 RON
Capital propriu
807.734 RON

Contact

AdresaRomania, TIMIŞ, Mun. Timişoara, Str. Eugeniu de Savoya nr. 11, 300085
Detalii adresaCAMERA 4, FRACŢIUNEA 6
Telefon0731029258

Adresă sediu social

Romania, TIMIŞ, Mun. Timişoara, Str. Eugeniu de Savoya nr. 11, 300085
Cod poștal: 300085
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, TIMIŞ, Mun. Timişoara, Str. Eugeniu de Savoya nr. 11, 300085
Detalii
CAMERA 4, FRACŢIUNEA 6
Cod postal
300085
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 19.08.2021
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 februarie 2023

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
398.803 RON
Rezultat net
208.387 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 398.803 RON 407.633 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 399.435 RON 407.633 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 182.133 RON 107.379 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 217.302 RON 300.254 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 208.387 RON 296.178 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 858.015 RON 744.634 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 858.015 RON 744.634 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 831.768 RON 471.588 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 26.247 RON 273.046 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 50.281 RON 120.118 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 807.734 RON 624.516 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active858.015RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

5,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale858.015 RON
Datorii totale50.281 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
24,3 %Profit net / active totale
ROE
25,8 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
17,06 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
94,1 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 398.803 -2,2% față de anul precedent 399.435 182.133 217.302 -27,6% față de anul precedent 208.387 -29,6% față de anul precedent 0 0
2023 407.633 +17,1% față de anul precedent 407.633 107.379 300.254 +15,2% față de anul precedent 296.178 +18,4% față de anul precedent 0 0
2022 348.000 +242,9% față de anul precedent 348.000 87.389 260.611 +221,7% față de anul precedent 250.171 +220,9% față de anul precedent 0 0
2021 101.500 101.500 20.487 81.013 77.968 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 858.015 858.015 0 831.768 26.247
2023 0 744.634 744.634 0 471.588 273.046
2022 0 339.262 339.262 0 334.737 4.525
2021 1.668 79.867 81.535 0 70.559 9.308

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 50.281 -58,1% față de anul precedent 807.734 Neraportat 0
2023 120.118 +999,7% față de anul precedent 624.516 Neraportat 0
2022 10.923 +206,2% față de anul precedent 328.339 Neraportat 0
2021 3.567 77.968 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

10din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 398.803 RON. Profit: 208.387 RON

Cifra de afaceri: 398.803 RON. Profit: 208.387 RON

Cifra de afaceri
398.803 RON -2.17% față de anul precedent
Profit net
208.387 RON -29.64% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
50.281 RON -58.14% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 407.633 RON. Profit: 296.178 RON

Cifra de afaceri: 407.633 RON. Profit: 296.178 RON

Cifra de afaceri
407.633 RON +17.14% față de anul precedent
Profit net
296.178 RON +18.39% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
120.118 RON +999.68% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 348.000 RON. Profit: 250.171 RON

Cifra de afaceri: 348.000 RON. Profit: 250.171 RON

Cifra de afaceri
348.000 RON +242.86% față de anul precedent
Profit net
250.171 RON +220.86% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
10.923 RON +206.22% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 101.500 RON. Profit: 77.968 RON

Cifra de afaceri: 101.500 RON. Profit: 77.968 RON

Cifra de afaceri
101.500 RON
Profit net
77.968 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
3.567 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataFEROLENI GLOBAL CONSULTING S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7010 in Mun. Timişoara (TIMIŞ)

FEROLENI GLOBAL CONSULTING S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7010 in Mun. Timişoara (TIMIŞ)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7010, Timiş

ARECO MANAGEMENT S.R.L.
CUI: 44759763CAEN: 7010
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2021-08-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
435.893 RON
Profit
321.568 RON
Angajati
1
B.E.S. TRADING ROM SRL
CUI: 24565703CAEN: 7010
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2008-10-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
177.658 RON
Profit
0 RON
Angajati
6
ENERGY IN COLOR S.R.L.
CUI: 47939467CAEN: 7010
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2023-04-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
443.988 RON
Profit
181.221 RON
Angajati
1
GHERICO SERVICES SRL
CUI: 33755049CAEN: 7010
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2014-10-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
160.436 RON
Profit
46.923 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7010, Timiş

Alte firme din Timiş

WELD - TECH INSPECTION S.R.L.
CUI: 44766450CAEN: 7112
Activ
TIMIŞ, Sat Covaci Com. Sânandrei2021-08-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
73.100 RON
Profit
33.498 RON
Angajati
0
MALI MX DEVELOPMENT S.R.L.
CUI: 44766477CAEN: 4332
Activ
TIMIŞ, Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa2021-08-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
184.835 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ZOH AUTO S.R.L.
CUI: 44759798CAEN: 4511
Activ
TIMIŞ, Sat Moşniţa Veche Com. Moşniţa Nouă2021-08-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
9.650 RON
Profit
248 RON
Angajati
0
CUPROLLI SERV S.R.L.
CUI: 44771643CAEN: 2511
Activ
TIMIŞ, Sat Ghiroda Com. Ghiroda2021-08-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
294.918 RON
Profit
0 RON
Angajati
7
EZUTORA CLJ S.R.L.
CUI: 44822593CAEN: 8121
Activ
TIMIŞ, Sat Giarmata-Vii Com. Ghiroda2021-08-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
154.850 RON
Profit
48.291 RON
Angajati
1
ALU DESIGN SISTEM S.R.L.
CUI: 44101953CAEN: 2562
Activ
TIMIŞ, Sat Gătaia Orş. Gătaia2021-04-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
297.712 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
DIMITRI TENCUIELI SRL
CUI: 37908854CAEN: 4120
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2017-07-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
142.843 RON
Profit
7.343 RON
Angajati
1
EDA OPTIK S.R.L.
CUI: 50374710CAEN: 4774
Activ
TIMIŞ, Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa2024-07-16
fara e-Factura

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul FEROLENI GLOBAL CONSULTING S.R.L.?

CUI-ul FEROLENI GLOBAL CONSULTING S.R.L. este 44766469.

Unde este sediul FEROLENI GLOBAL CONSULTING S.R.L.?

FEROLENI GLOBAL CONSULTING S.R.L. are sediul in Romania, TIMIŞ, Mun. Timişoara, Str. Eugeniu de Savoya nr. 11, 300085, Mun. Timişoara, judetul TIMIŞ.

Cand a fost infiintata FEROLENI GLOBAL CONSULTING S.R.L.?

FEROLENI GLOBAL CONSULTING S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a FEROLENI GLOBAL CONSULTING S.R.L. in 2024?

In 2024, FEROLENI GLOBAL CONSULTING S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 398.803 RON.

Ce activitate are FEROLENI GLOBAL CONSULTING S.R.L.?

FEROLENI GLOBAL CONSULTING S.R.L. are codul CAEN principal 7010 (Activități ale direcțiilor(centralelor), birourilor administrative centralizate).

Ce profit a inregistrat FEROLENI GLOBAL CONSULTING S.R.L. in 2024?

FEROLENI GLOBAL CONSULTING S.R.L. a inregistrat un profit net de 208.387 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.