Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 18:21
Despre ECHILIBRU INTERNATIONAL S.R.L.
ECHILIBRU INTERNATIONAL S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Iaşi, judetul IAŞI, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun" (cod CAEN 4711), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, ECHILIBRU INTERNATIONAL S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 2.557.958 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+338.4%). Profitul net inregistrat a fost de 360.952 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 3, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 63.072 RON in 2021 la 2.557.958 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din iunie 2024. Conducerea inregistrata cuprinde 2 persoane (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 2.557.958 RON
- Venituri totale
- 2.560.578 RON
- Cheltuieli totale
- 2.128.988 RON
- Profit brut
- 431.590 RON
- Profit net
- 360.952 RON
- Marja profit net
- 14,11%
- Active imobilizate
- 42.858 RON
- Active circulante
- 680.261 RON
- Stocuri
- 380.254 RON
- Creanțe
- 149.895 RON
- Casa & conturi bănci
- 150.112 RON
- Capital propriu
- 360.954 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Vasile Conta nr. 1
- Detalii
- mezanin. spațiu comercial
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Transfer sediu fiscal (sosire) din 07.08.2026
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
- Platitor TVA
- Da
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 iunie 2024)
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2021 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 2.557.958 RON
- Rezultat net
- 360.952 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 2.557.958 RON | 583.469 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 2.560.578 RON | 583.829 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 2.128.988 RON | 549.888 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 431.590 RON | 33.941 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 360.952 RON | 28.981 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 42.858 RON | 74.382 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 680.261 RON | 208.413 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 723.119 RON | 282.795 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 380.254 RON | 74.977 RON |
| CreanțeSume de încasat | 149.895 RON | 127.593 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 150.112 RON | 5.843 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 386.760 RON | 265.046 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 360.954 RON | 42.293 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 3 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 49,9 %Profit net / active totale
- ROE
- 100,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 1,76 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 49,9 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.557.958 +338,4% față de anul precedent | 2.560.578 | 2.128.988 | 431.590 +1.171,6% față de anul precedent | 360.952 +1.145,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 583.469 +106,8% față de anul precedent | 583.829 | 549.888 | 33.941 +73,6% față de anul precedent | 28.981 +81,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 282.092 +347,3% față de anul precedent | 282.513 | 262.962 | 19.551 | 15.957 | 0 | 0 |
| 2021 | 63.072 | 63.072 | 63.826 | 0 | 0 | 754 | 2.646 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 42.858 | 680.261 | 723.119 | 380.254 | 149.895 | 150.112 |
| 2023 | 74.382 | 208.413 | 282.795 | 74.977 | 127.593 | 5.843 |
| 2022 | 109.125 | 156.967 | 266.092 | 103.160 | 41.568 | 12.239 |
| 2021 | 0 | 29.587 | 29.587 | 0 | 29.338 | 249 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 386.760 +45,9% față de anul precedent | 360.954 | Neraportat | 3 +200,0% față de anul precedent |
| 2023 | 265.046 -4,3% față de anul precedent | 42.293 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 277.032 +752,4% față de anul precedent | 13.312 | Neraportat | 1 |
| 2021 | 32.502 | -2.645 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
2 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| FŢFloarea Ţugurel | administrator | Neraportată | Neraportată |
| FTFLOAREA TUGUREL | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
9 repere. O singură cronologie.
Din 2021 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 3 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 31507/2026schimbare sediu social in alt judet, sedii secundare
schimbare sediu social in alt judet, sedii secundare
Deschide înregistrarea completădata publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 18823/2026sedii secundare
sedii secundare
Deschide înregistrarea completădata publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 3260/2026prelungire valabilitate acte sediu social
prelungire valabilitate acte sediu social
Deschide înregistrarea completă2024 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 2.557.958 RON. Profit: 360.952 RON
Cifra de afaceri: 2.557.958 RON. Profit: 360.952 RON
- Cifra de afaceri
- 2.557.958 RON +338.41% față de anul precedent
- Profit net
- 360.952 RON +1145.48% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3 +200% față de anul precedent
- Datorii
- 386.760 RON +45.92% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
2023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 583.469 RON. Profit: 28.981 RON
Cifra de afaceri: 583.469 RON. Profit: 28.981 RON
- Cifra de afaceri
- 583.469 RON +106.84% față de anul precedent
- Profit net
- 28.981 RON +81.62% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 265.046 RON -4.33% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 282.092 RON. Profit: 15.957 RON
Cifra de afaceri: 282.092 RON. Profit: 15.957 RON
- Cifra de afaceri
- 282.092 RON +347.25% față de anul precedent
- Profit net
- 15.957 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 277.032 RON +752.35% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 63.072 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 63.072 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 63.072 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 2.646 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 32.502 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2021ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataECHILIBRU INTERNATIONAL S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Mun. Iaşi (IAŞI)
ECHILIBRU INTERNATIONAL S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Mun. Iaşi (IAŞI)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
3 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
24.082026Mentiune · Buletin 31507/2026schimbare sediu social in alt judet, sedii secundare
schimbare sediu social in alt judet; sedii secundare; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 07.08.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
- Companie
- ECHILIBRU INTERNATIONAL S.R.L.
- CUI
- 44778609
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 24.08.2026
- Registrul Comerțului
- J2021014477406
- EUID
- ROONRC.J2021014477406
- Sediu
- Bucureşti Sectorul 1, Strada LT. RADU BELLER, Nr. 3-5
- Județ
- București
- Număr încheiere
- 663673
- Data încheierii
- 21.08.2026
- Număr dosar
- 3122877
- Data dosarului
- 07.08.2026
- Tribunal
- Bucureşti
- Registrator
- Valeriu Ristea
Subiecte
schimbare sediu social in alt judet, sedii secundare
Documente menționate
- Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 3122877 din 07.08.2026
- Decizie asociat unic nr. 1 din 07.08.2026
- Contract de închiriere nr. 223 din 04.08.2026
18.052026Mentiune · Buletin 18823/2026sedii secundare
sedii secundare, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
- Companie
- ECHILIBRU INTERNATIONAL S.R.L.
- CUI
- 44778609
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 18.05.2026
- Registrul Comerțului
- J2021014477406
- EUID
- ROONRC.J2021014477406
- Sediu
- Bucureşti Sectorul 1, Strada LT. RADU BELLER, Nr. 3-5
- Județ
- București
- Număr încheiere
- 396215
- Data încheierii
- 15.05.2026
- Număr dosar
- 1925188
- Data dosarului
- 12.05.2026
- Tribunal
- Bucureşti
- Registrator
- Stefanita Adrian Cristache
Subiecte
sedii secundare
Documente menționate
- Decizie asociat unic nr. 1 din 06.05.2026
- Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 1925188 din 12.05.2026
- Cerere de înregistrare nr. 1925188 din 12.05.2026
- Act adiţional nr. 4 din 24.03.2025 la contractul de închiriere
29.012026Mentiune · Buletin 3260/2026prelungire valabilitate acte sediu social
prelungire valabilitate acte sediu social
- Companie
- ECHILIBRU INTERNATIONAL S.R.L.
- CUI
- 44778609
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 29.01.2026
- Registrul Comerțului
- J2021014477406
- EUID
- ROONRC.J2021014477406
- Sediu
- Bucureşti Sectorul 1, Strada LT. RADU BELLER, Nr. 3-5
- Județ
- București
- Număr încheiere
- 66466
- Data încheierii
- 28.01.2026
- Număr dosar
- 319398
- Data dosarului
- 23.01.2026
- Tribunal
- Bucureşti
- Registrator
- Daniela Ştefan
Subiecte
prelungire valabilitate acte sediu social
Documente menționate
- Act adiţional nr. 1 din 21.01.2026 la contract de subînchiriere nr. 766 din 05.02.2025
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4711, Iaşi
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4711, Iaşi
Alte firme din Iaşi
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul ECHILIBRU INTERNATIONAL S.R.L.?
CUI-ul ECHILIBRU INTERNATIONAL S.R.L. este 44778609.
Unde este sediul ECHILIBRU INTERNATIONAL S.R.L.?
ECHILIBRU INTERNATIONAL S.R.L. are sediul in Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Vasile Conta nr. 1, Mun. Iaşi, judetul IAŞI.
Cand a fost infiintata ECHILIBRU INTERNATIONAL S.R.L.?
ECHILIBRU INTERNATIONAL S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a ECHILIBRU INTERNATIONAL S.R.L. in 2024?
In 2024, ECHILIBRU INTERNATIONAL S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 2.557.958 RON.
Cati angajati are ECHILIBRU INTERNATIONAL S.R.L.?
ECHILIBRU INTERNATIONAL S.R.L. a raportat un numar mediu de 3 salariati in 2024.
Ce activitate are ECHILIBRU INTERNATIONAL S.R.L.?
ECHILIBRU INTERNATIONAL S.R.L. are codul CAEN principal 4711 (Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun).
Ce profit a inregistrat ECHILIBRU INTERNATIONAL S.R.L. in 2024?
ECHILIBRU INTERNATIONAL S.R.L. a inregistrat un profit net de 360.952 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 3 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.