Activ Plătitor TVA

TRC INNOVATION SOFTWARE S.R.L.

CUI: 44784953
CIF: RO44784953
Reg. Com.: J12/4013/2021
CAEN: 6202
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 24 august 2021 · 5 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 17:56

Despre TRC INNOVATION SOFTWARE S.R.L.

TRC INNOVATION SOFTWARE S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Şoimeni Com. Vultureni, judetul CLUJ, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activeaza in sectorul editare, difuzare programe radio si tv (cod CAEN 6202). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, TRC INNOVATION SOFTWARE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 327.921 RON, in crestere fata de anul precedent (+14.6%). Profitul net inregistrat a fost de 197.151 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 170 RON in 2021 la 327.921 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
327.921 RON
Venituri totale
329.032 RON
Cheltuieli totale
122.010 RON
Profit brut
207.022 RON
Profit net
197.151 RON
Marja profit net
60,12%
Active imobilizate
100.946 RON
Active circulante
132.339 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
122.945 RON
Casa & conturi bănci
9.394 RON
Capital propriu
201.342 RON

Contact

AdresaRomania, CLUJ, Sat Şoimeni Com. Vultureni, ŞOIMENI nr. 112, 407601
Telefon0753369648

Adresă sediu social

Romania, CLUJ, Sat Şoimeni Com. Vultureni, ŞOIMENI nr. 112, 407601
Cod poștal: 407601
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CLUJ, Sat Şoimeni Com. Vultureni, ŞOIMENI nr. 112, 407601
Cod postal
407601
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 24.08.2021
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 octombrie 2024

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
327.921 RON
Rezultat net
197.151 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 327.921 RON 286.063 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 329.032 RON 286.063 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 122.010 RON 114.182 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 207.022 RON 171.881 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 197.151 RON 169.020 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 100.946 RON 150.563 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 132.339 RON 23.736 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 233.285 RON 174.299 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 122.945 RON 18.096 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 9.394 RON 5.640 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 33.272 RON 6.460 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 201.342 RON 169.260 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active233.285RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

14,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale233.285 RON
Datorii totale33.272 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
84,5 %Profit net / active totale
ROE
97,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
3,98 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
86,3 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 327.921 +14,6% față de anul precedent 329.032 122.010 207.022 +20,4% față de anul precedent 197.151 +16,6% față de anul precedent 0 0
2023 286.063 +5,8% față de anul precedent 286.063 114.182 171.881 -17,3% față de anul precedent 169.020 -17,6% față de anul precedent 0 0
2022 270.394 +158.955,3% față de anul precedent 270.790 62.889 207.901 +122.194,7% față de anul precedent 205.193 +124.259,4% față de anul precedent 0 0
2021 170 170 0 170 165 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 100.946 132.339 233.285 0 122.945 9.394
2023 150.563 23.736 174.299 0 18.096 5.640
2022 205.313 195.641 400.954 0 191.013 4.628
2021 0 370 370 0 0 370

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 33.272 +415,1% față de anul precedent 201.342 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 6.460 -96,7% față de anul precedent 169.260 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 197.714 +3.954.180,0% față de anul precedent 205.393 Neraportat 1
2021 5 365 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 327.921 RON. Profit: 197.151 RON

Cifra de afaceri: 327.921 RON. Profit: 197.151 RON

Cifra de afaceri
327.921 RON +14.63% față de anul precedent
Profit net
197.151 RON +16.64% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
33.272 RON +415.05% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 286.063 RON. Profit: 169.020 RON

Cifra de afaceri: 286.063 RON. Profit: 169.020 RON

Cifra de afaceri
286.063 RON +5.79% față de anul precedent
Profit net
169.020 RON -17.63% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
6.460 RON -96.73% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 270.394 RON. Profit: 205.193 RON

Cifra de afaceri: 270.394 RON. Profit: 205.193 RON

Cifra de afaceri
270.394 RON +158955.29% față de anul precedent
Profit net
205.193 RON +124259.39% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
197.714 RON +3954180% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 170 RON. Profit: 165 RON

Cifra de afaceri: 170 RON. Profit: 165 RON

Cifra de afaceri
170 RON
Profit net
165 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
5 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataTRC INNOVATION SOFTWARE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6202 in Sat Şoimeni Com. Vultureni (CLUJ)

TRC INNOVATION SOFTWARE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6202 in Sat Şoimeni Com. Vultureni (CLUJ)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6202, Cluj

CROW DESIGN&DIRECTION S.R.L.
CUI: 45014383CAEN: 6202
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2021-10-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
356.900 RON
Profit
250.896 RON
Angajati
0
PROASSURE LIMITED S.R.L.
CUI: 49977467CAEN: 6202
Activ
CLUJ, Sat Feleacu Com. Feleacu2024-04-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
321.325 RON
Profit
261.306 RON
Angajati
1
WIN CENTER SRL
CUI: 25266017CAEN: 6202
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2009-03-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
366.084 RON
Profit
155.945 RON
Angajati
1
CODE LOUNGE S.R.L.
CUI: 47480347CAEN: 6202
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2023-01-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
311.005 RON
Profit
234.667 RON
Angajati
0
PHILOCODE S.R.L.
CUI: 43932148CAEN: 6202
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2021-03-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
429.857 RON
Profit
348.414 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6202, Cluj

ROSENTHAL JENS IT S.R.L.
CUI: 44833010CAEN: 6202
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2021-09-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
746.076 RON
Profit
388.864 RON
Angajati
1

Alte firme din Cluj

CHG IMPORT AUSTRIA S.R.L.
CUI: 44784929CAEN: 4781
Activ
CLUJ, Mun. Turda2021-08-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
RENOVATIE DESIGN INTERIOR S.R.L.
CUI: 44784961CAEN: 4332
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2021-08-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
483.230 RON
Profit
356.121 RON
Angajati
1
AM ENDO CARE S.R.L.
CUI: 44779507CAEN: 8623
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2021-08-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
505.450 RON
Profit
360.761 RON
Angajati
1
NICU SÎRBU FITNESS S.R.L.
CUI: 44786792CAEN: 9313
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2021-08-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
12.600 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
CERBULMOB S.R.L.
CUI: 45204736CAEN: 3109
Activ
CLUJ, Sat Bărai Com. Căianu2021-11-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
28.406 RON
Profit
23.402 RON
Angajati
0
TECHMARK LABEL SYSTEMS S.R.L.
CUI: 39496989CAEN: 1812
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2018-06-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.544.895 RON
Profit
288.099 RON
Angajati
5
ECHILIBRA CONSULTING S.R.L.
CUI: 49127407CAEN: 6202
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2023-11-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
183.650 RON
Profit
45.550 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul TRC INNOVATION SOFTWARE S.R.L.?

CUI-ul TRC INNOVATION SOFTWARE S.R.L. este 44784953.

Unde este sediul TRC INNOVATION SOFTWARE S.R.L.?

TRC INNOVATION SOFTWARE S.R.L. are sediul in Romania, CLUJ, Sat Şoimeni Com. Vultureni, ŞOIMENI nr. 112, 407601, Sat Şoimeni Com. Vultureni, judetul CLUJ.

Cand a fost infiintata TRC INNOVATION SOFTWARE S.R.L.?

TRC INNOVATION SOFTWARE S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a TRC INNOVATION SOFTWARE S.R.L. in 2024?

In 2024, TRC INNOVATION SOFTWARE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 327.921 RON.

Cati angajati are TRC INNOVATION SOFTWARE S.R.L.?

TRC INNOVATION SOFTWARE S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are TRC INNOVATION SOFTWARE S.R.L.?

TRC INNOVATION SOFTWARE S.R.L. are codul CAEN principal 6202.

Ce profit a inregistrat TRC INNOVATION SOFTWARE S.R.L. in 2024?

TRC INNOVATION SOFTWARE S.R.L. a inregistrat un profit net de 197.151 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.