Activ Plătitor TVA

CHRISTMAS SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.

CUI: 44823971
CIF: RO44823971
Reg. Com.: J2023000104264
CAEN: 6210
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 31 august 2021 · 5 ani
Distribuie:

Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 05:41

Despre CHRISTMAS SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.

CHRISTMAS SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Târgu Mureş, judetul MUREŞ, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)" (cod CAEN 6210), in sectorul editare, difuzare programe radio si tv. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, CHRISTMAS SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 318.432 RON, in scadere fata de anul precedent (-28.1%). Profitul net inregistrat a fost de 255.793 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 61.579 RON in 2021 la 318.432 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
318.432 RON
Venituri totale
318.433 RON
Cheltuieli totale
53.087 RON
Profit brut
265.346 RON
Profit net
255.793 RON
Marja profit net
80,33%
Active imobilizate
16.282 RON
Active circulante
243.625 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
163.176 RON
Casa & conturi bănci
80.449 RON
Capital propriu
256.033 RON

Contact

AdresaRomania, MUREŞ, Mun. Târgu Mureş, Str. Gheorghe Marinescu nr. 47
Telefon0754924311

Adresă sediu social

Romania, MUREŞ, Mun. Târgu Mureş, Str. Gheorghe Marinescu nr. 47
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUREŞ, Mun. Târgu Mureş, Str. Gheorghe Marinescu nr. 47
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Transfer sediu fiscal (sosire) din 19.01.2023
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
318.432 RON
Rezultat net
255.793 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 318.432 RON 442.712 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 318.433 RON 442.713 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 53.087 RON 43.955 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 265.346 RON 398.758 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 255.793 RON 394.420 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 16.282 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 243.625 RON 399.096 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 259.907 RON 399.096 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 163.176 RON 312.096 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 80.449 RON 87.000 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 3.874 RON 4.436 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 256.033 RON 394.660 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active259.907RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

1,5 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale259.907 RON
Datorii totale3.874 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
98,4 %Profit net / active totale
ROE
99,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
62,89 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
98,5 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 318.432 -28,1% față de anul precedent 318.433 53.087 265.346 -33,5% față de anul precedent 255.793 -35,2% față de anul precedent 0 0
2023 442.712 +12,7% față de anul precedent 442.713 43.955 398.758 +4,9% față de anul precedent 394.420 +6,4% față de anul precedent 0 0
2022 392.690 +537,7% față de anul precedent 392.690 12.605 380.085 +524,7% față de anul precedent 370.787 +528,5% față de anul precedent 0 0
2021 61.579 61.579 734 60.845 58.998 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 16.282 243.625 259.907 0 163.176 80.449
2023 0 399.096 399.096 0 312.096 87.000
2022 0 374.591 374.591 0 263.980 110.611
2021 0 61.045 61.045 0 226 60.819

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 3.874 -12,7% față de anul precedent 256.033 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 4.436 +24,5% față de anul precedent 394.660 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 3.564 +93,0% față de anul precedent 371.027 Neraportat 1
2021 1.847 59.198 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

20din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
ECEMIL CRĂCIUNadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 21520/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 318.432 RON. Profit: 255.793 RON

Cifra de afaceri: 318.432 RON. Profit: 255.793 RON

Cifra de afaceri
318.432 RON -28.07% față de anul precedent
Profit net
255.793 RON -35.15% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
3.874 RON -12.67% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 442.712 RON. Profit: 394.420 RON

Cifra de afaceri: 442.712 RON. Profit: 394.420 RON

Cifra de afaceri
442.712 RON +12.74% față de anul precedent
Profit net
394.420 RON +6.37% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
4.436 RON +24.47% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 392.690 RON. Profit: 370.787 RON

Cifra de afaceri: 392.690 RON. Profit: 370.787 RON

Cifra de afaceri
392.690 RON +537.7% față de anul precedent
Profit net
370.787 RON +528.47% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
3.564 RON +92.96% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 61.579 RON. Profit: 58.998 RON

Cifra de afaceri: 61.579 RON. Profit: 58.998 RON

Cifra de afaceri
61.579 RON
Profit net
58.998 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.847 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataCHRISTMAS SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6210 in Mun. Târgu Mureş (MUREŞ)

CHRISTMAS SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6210 in Mun. Târgu Mureş (MUREŞ)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

05.062026Mentiune · Buletin 21520/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Companie
CHRISTMAS SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.
CUI
44823971
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
05.06.2026
Registrul Comerțului
J26/104/2023
EUID
ROONRC.J26/104/2023
Sediu
Municipiul Târgu Mureş, Jud. Mureş, Strada Gheorghe Marinescu, Nr. 47, Ap. 15
Județ
Mureş
Număr încheiere
452332
Data încheierii
04.06.2026
Număr dosar
2198900
Data dosarului
30.05.2026
Tribunal
Mures
Registrator
Nicoleta Teodorescu

Subiecte

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Documente menționate

  • Cerere de înregistrare nr. 2198900 din 30.05.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 21520/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6210, Mureş

CODER TO CODER S.R.L.
CUI: 45382199CAEN: 6210
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2021-12-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
319.612 RON
Profit
242.784 RON
Angajati
2
SECURE ON RAILS S.R.L.
CUI: 49275241CAEN: 6210
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2023-12-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
312.956 RON
Profit
230.387 RON
Angajati
1
WEBUILD TECHNOLOGIES S.R.L.
CUI: 49382507CAEN: 6210
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2024-01-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
320.703 RON
Profit
264.327 RON
Angajati
1
SAMPATIN PROGRAMMING S.R.L.
CUI: 45447280CAEN: 6210
Activ
MUREŞ, Sat Livezeni Com. Livezeni2022-01-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
301.223 RON
Profit
192.729 RON
Angajati
1
GRIP ON IT S.R.L.
CUI: 46601130CAEN: 6210
Activ
MUREŞ, Mun. Târnăveni2022-08-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
349.707 RON
Profit
290.713 RON
Angajati
1
KORELVISION S.R.L.
CUI: 47947214CAEN: 6210
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2023-04-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
295.535 RON
Profit
145.042 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6210, Mureş

LCD ROR SOFTWARE S.R.L.
CUI: 44725035CAEN: 6210
Activ
MUREŞ, Mun. Reghin2021-08-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
221.650 RON
Profit
67.784 RON
Angajati
1
MIVDV INDUSTRIES S.R.L.
CUI: 44886864CAEN: 6210
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2021-09-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.070.787 RON
Profit
349.408 RON
Angajati
1

Alte firme din Mureş

QUALITY ADVISORY S.R.L.
CUI: 44828308CAEN: 7311
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2021-09-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
98.526 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
PUI & ASOCIAŢII TAX S.R.L.
CUI: 44818738CAEN: 7020
Activ
MUREŞ, Sat Sântana de Mureş Com. Sântana de Mureş2021-08-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
33.400 RON
Profit
28.311 RON
Angajati
0
NST TOP LINE S.R.L.
CUI: 44834334CAEN: 4321
Activ
MUREŞ, Sat Seuca Com. Găneşti2021-09-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
70.952 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
VECINII BAR EVENTS S.R.L.
CUI: 44684652CAEN: 5630
Activ
MUREŞ, Mun. Sighişoara2021-08-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.819 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
COMIVLAS S.R.L.
CUI: 44984161CAEN: 5630
Activ
MUREŞ, Mun. Reghin2021-09-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
827.378 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
KRETORIA S.R.L.
CUI: 43387696CAEN: 5610
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2020-11-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
68.391 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
SZ&ZOL SRL
CUI: 26284623CAEN: 4711
Activ
MUREŞ, Sat Gălăţeni Com. Păsăreni2009-12-03
fara e-Factura

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul CHRISTMAS SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.?

CUI-ul CHRISTMAS SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. este 44823971.

Unde este sediul CHRISTMAS SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.?

CHRISTMAS SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. are sediul in Romania, MUREŞ, Mun. Târgu Mureş, Str. Gheorghe Marinescu nr. 47, Mun. Târgu Mureş, judetul MUREŞ.

Cand a fost infiintata CHRISTMAS SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.?

CHRISTMAS SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a CHRISTMAS SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. in 2024?

In 2024, CHRISTMAS SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 318.432 RON.

Cati angajati are CHRISTMAS SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.?

CHRISTMAS SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are CHRISTMAS SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.?

CHRISTMAS SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. are codul CAEN principal 6210 (Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)).

Ce profit a inregistrat CHRISTMAS SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. in 2024?

CHRISTMAS SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. a inregistrat un profit net de 255.793 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.