Activ

PRGK TEAM ACTE & ASIG S.R.L.

CUI: 44831109
CIF: 44831109
Reg. Com.: J29/2138/2021
CAEN: 8219
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 1 septembrie 2021 · 5 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 18:17

Despre PRGK TEAM ACTE & ASIG S.R.L.

PRGK TEAM ACTE & ASIG S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Urlaţi, judetul PRAHOVA, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activeaza in sectorul activitati profesionale, stiintifice si tehnice (cod CAEN 8219). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, PRGK TEAM ACTE & ASIG S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 115.375 RON, in scadere fata de anul precedent (-8.6%). Profitul net inregistrat a fost de 49.727 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 25.979 RON in 2021 la 115.375 RON in 2024. Datoriile raportate (206.908 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
115.375 RON
Venituri totale
139.103 RON
Cheltuieli totale
84.515 RON
Profit brut
54.588 RON
Profit net
49.727 RON
Marja profit net
43,10%
Active imobilizate
4.881 RON
Active circulante
251.994 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
234.748 RON
Casa & conturi bănci
17.246 RON
Capital propriu
49.967 RON

Contact

AdresaRomania, PRAHOVA, Orş. Urlaţi, Str. 1 Mai nr. 28B, 106300

Adresă sediu social

Romania, PRAHOVA, Orş. Urlaţi, Str. 1 Mai nr. 28B, 106300
Cod poștal: 106300
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, PRAHOVA, Orş. Urlaţi, Str. 1 Mai nr. 28B, 106300
Cod postal
106300
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 01.09.2021
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Mizil
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
115.375 RON
Rezultat net
49.727 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 115.375 RON 126.265 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 139.103 RON 126.270 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 84.515 RON 60.982 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 54.588 RON 65.288 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 49.727 RON 56.271 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 4.881 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 251.994 RON 229.768 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 256.875 RON 229.768 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 234.748 RON 213.794 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 17.246 RON 15.974 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 206.908 RON 77.581 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 49.967 RON 152.187 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active256.875RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

80,5 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale256.875 RON
Datorii totale206.908 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
19,4 %Profit net / active totale
ROE
99,5 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,22 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
19,5 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 115.375 -8,6% față de anul precedent 139.103 84.515 54.588 -16,4% față de anul precedent 49.727 -11,6% față de anul precedent 0 0
2023 126.265 -13,4% față de anul precedent 126.270 60.982 65.288 -32,3% față de anul precedent 56.271 -41,2% față de anul precedent 0 0
2022 145.849 +461,4% față de anul precedent 145.853 49.492 96.361 +495,5% față de anul precedent 95.676 +491,3% față de anul precedent 0 0
2021 25.979 25.979 9.797 16.182 16.182 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 4.881 251.994 256.875 0 234.748 17.246
2023 0 229.768 229.768 0 213.794 15.974
2022 0 177.271 177.271 0 139.982 37.289
2021 492 18.731 19.223 0 5.000 13.731

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 206.908 +166,7% față de anul precedent 49.967 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 77.581 -4,6% față de anul precedent 152.187 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 81.355 +2.763,6% față de anul precedent 95.916 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 2.841 16.382 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

32din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare17 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

5 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
5 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 115.375 RON. Profit: 49.727 RON

Cifra de afaceri: 115.375 RON. Profit: 49.727 RON

Cifra de afaceri
115.375 RON -8.62% față de anul precedent
Profit net
49.727 RON -11.63% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
206.908 RON +166.7% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 126.265 RON. Profit: 56.271 RON

Cifra de afaceri: 126.265 RON. Profit: 56.271 RON

Cifra de afaceri
126.265 RON -13.43% față de anul precedent
Profit net
56.271 RON -41.19% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
77.581 RON -4.64% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 145.849 RON. Profit: 95.676 RON

Cifra de afaceri: 145.849 RON. Profit: 95.676 RON

Cifra de afaceri
145.849 RON +461.41% față de anul precedent
Profit net
95.676 RON +491.25% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
81.355 RON +2763.6% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 25.979 RON. Profit: 16.182 RON

Cifra de afaceri: 25.979 RON. Profit: 16.182 RON

Cifra de afaceri
25.979 RON
Profit net
16.182 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
2.841 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataPRGK TEAM ACTE & ASIG S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8219 in Orş. Urlaţi (PRAHOVA)

PRGK TEAM ACTE & ASIG S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8219 in Orş. Urlaţi (PRAHOVA)

5 din 5 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 8219, Prahova

DAVELI SERV SRL
CUI: 36821813CAEN: 8219
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2016-12-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
142.901 RON
Profit
74.622 RON
Angajati
1
GAVIODIN - SERV SRL
CUI: 18664206CAEN: 8219
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2006-05-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
99.397 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ADMY ACT PREST SRL
CUI: 30856910CAEN: 8219
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2012-11-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
190.587 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
ECO PROFIX LOGISTIC S.R.L.
CUI: 48555758CAEN: 8219
Activ
PRAHOVA, Sat Zahanaua Com. Târgşoru Vechi2023-07-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
90.575 RON
Profit
64.218 RON
Angajati
1
BRION AUTO CONSULTING S.R.L.
CUI: 43716640CAEN: 8219
Activ
PRAHOVA, Sat Bucov Com. Bucov2021-02-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
8.700 RON
Profit
6.544 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 8219, Prahova

ELIARTH PARTNER S.R.L.
CUI: 46861513CAEN: 8219
Activ
PRAHOVA, Orş. Breaza2022-09-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
17.000 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
EMERNRG S.R.L.
CUI: 43451284CAEN: 8219
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2020-12-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
339.449 RON
Profit
260.657 RON
Angajati
2

Alte firme din Prahova

HERES INSTAL ELEC S.R.L.
CUI: 44831095CAEN: 4321
Activ
PRAHOVA, Sat Pietroşani Com. Puchenii Mari2021-09-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
287.554 RON
Profit
180.503 RON
Angajati
0
COMAN SPEED EXPEDITION S.R.L.
CUI: 44823084CAEN: 4941
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2021-08-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
368.980 RON
Profit
11.432 RON
Angajati
2
EF-EMIL ENGINEERING S.R.L.
CUI: 44930021CAEN: 7112
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2021-09-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
878.173 RON
Profit
806.600 RON
Angajati
1
SAROV INSTAL SERVICES S.R.L.
CUI: 43806123CAEN: 4322
Activ
PRAHOVA, Sat Măgurele Com. Măgurele2021-02-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
282.000 RON
Profit
23.728 RON
Angajati
2
ENJOY SMART SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 33891857CAEN: 6201
Activ
PRAHOVA, Sat Strejnicu Com. Târgşoru Vechi2014-12-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul PRGK TEAM ACTE & ASIG S.R.L.?

CUI-ul PRGK TEAM ACTE & ASIG S.R.L. este 44831109.

Unde este sediul PRGK TEAM ACTE & ASIG S.R.L.?

PRGK TEAM ACTE & ASIG S.R.L. are sediul in Romania, PRAHOVA, Orş. Urlaţi, Str. 1 Mai nr. 28B, 106300, Orş. Urlaţi, judetul PRAHOVA.

Cand a fost infiintata PRGK TEAM ACTE & ASIG S.R.L.?

PRGK TEAM ACTE & ASIG S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a PRGK TEAM ACTE & ASIG S.R.L. in 2024?

In 2024, PRGK TEAM ACTE & ASIG S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 115.375 RON.

Cati angajati are PRGK TEAM ACTE & ASIG S.R.L.?

PRGK TEAM ACTE & ASIG S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are PRGK TEAM ACTE & ASIG S.R.L.?

PRGK TEAM ACTE & ASIG S.R.L. are codul CAEN principal 8219.

Ce profit a inregistrat PRGK TEAM ACTE & ASIG S.R.L. in 2024?

PRGK TEAM ACTE & ASIG S.R.L. a inregistrat un profit net de 49.727 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.