Activ

ŞURA VALE S.R.L.

CUI: 44831532
CIF: 44831532
Reg. Com.: J24/1474/2021
CAEN: 3101
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 1 septembrie 2021 · 5 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 17:50

Despre ŞURA VALE S.R.L.

ŞURA VALE S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Bicaz Com. Bicaz, judetul MARAMUREŞ, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activeaza in sectorul industria prelucratoare (cod CAEN 3101). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2023, ŞURA VALE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 106.200 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+865.5%). Profitul net inregistrat a fost de 6.985 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2, in crestere fata de anul anterior.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
106.200 RON
Venituri totale
106.200 RON
Cheltuieli totale
98.280 RON
Profit brut
7.920 RON
Profit net
6.985 RON
Marja profit net
6,58%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
31.520 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
12.303 RON
Casa & conturi bănci
19.217 RON
Capital propriu
17.872 RON

Contact

AdresaRomania, MARAMUREŞ, Sat Bicaz Com. Bicaz, BICAZ nr. 115, 437040

Adresă sediu social

Romania, MARAMUREŞ, Sat Bicaz Com. Bicaz, BICAZ nr. 115, 437040
Cod poștal: 437040
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MARAMUREŞ, Sat Bicaz Com. Bicaz, BICAZ nr. 115, 437040
Cod postal
437040
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 01.09.2021
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2022 –2023 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2023
Cifră de afaceri
106.200 RON
Rezultat net
6.985 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2023 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2023 2022
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 106.200 RON 11.000 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 106.200 RON 11.000 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 98.280 RON 205 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 7.920 RON 10.795 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 6.985 RON 10.687 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 31.520 RON 11.200 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 31.520 RON 11.200 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 12.303 RON 7.200 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 19.217 RON 4.000 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 13.648 RON 313 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 17.872 RON 10.887 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2023

Total active31.520RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2023

43,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale31.520 RON
Datorii totale13.648 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2023

ROA
22,2 %Profit net / active totale
ROE
39,1 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
2,31 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
56,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 2 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2023 106.200 +865,5% față de anul precedent 106.200 98.280 7.920 -26,6% față de anul precedent 6.985 -34,6% față de anul precedent 0 0
2022 11.000 11.000 205 10.795 10.687 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2023 0 31.520 31.520 0 12.303 19.217
2022 0 11.200 11.200 0 7.200 4.000

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2023 13.648 +4.260,4% față de anul precedent 17.872 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2022 313 10.887 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2023

12din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare7 / 20
Profitabilitate5 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

3 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2023 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2023
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
3 repere · toți anii

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 106.200 RON. Profit: 6.985 RON

Cifra de afaceri: 106.200 RON. Profit: 6.985 RON

Cifra de afaceri
106.200 RON +865.45% față de anul precedent
Profit net
6.985 RON -34.64% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
13.648 RON +4260.38% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 11.000 RON. Profit: 10.687 RON

Cifra de afaceri: 11.000 RON. Profit: 10.687 RON

Cifra de afaceri
11.000 RON
Profit net
10.687 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
313 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataŞURA VALE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 3101 in Sat Bicaz Com. Bicaz (MARAMUREŞ)

ŞURA VALE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 3101 in Sat Bicaz Com. Bicaz (MARAMUREŞ)

3 din 3 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 3101, Maramureş

NEW RESTART S.R.L.
CUI: 45705788CAEN: 3101
Activ
MARAMUREŞ, Orş. Borşa2022-02-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
126.218 RON
Profit
12.040 RON
Angajati
1
VRD WOOD MASTER SRL
CUI: 37789842CAEN: 3101
Activ
MARAMUREŞ, Orş. Baia Sprie2017-06-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
83.102 RON
Profit
63.032 RON
Angajati
1
STAR STILL MOB DESIGN SRL
CUI: 36031148CAEN: 3101
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2016-04-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
180.294 RON
Profit
0 RON
Angajati
5
DISRELI SRL
CUI: 8050748CAEN: 3101
Activ
MARAMUREŞ, Orş. Târgu Lăpuş1996-01-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
82.050 RON
Profit
8.656 RON
Angajati
1
ROHCOMPLEX S.R.L.
CUI: 2219784CAEN: 3101
Activ
MARAMUREŞ, Orş. Târgu Lăpuş1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.236.351 RON
Profit
26.443 RON
Angajati
8

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 3101, Maramureş

MOBILA ROMAN BM S.R.L.
CUI: 44779140CAEN: 3101
Activ
MARAMUREŞ, Sat Cicârlău Com. Cicârlău2021-08-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
410.170 RON
Profit
0 RON
Angajati
7
OVI SMART MOBILA S.R.L.
CUI: 45705702CAEN: 3101
Activ
MARAMUREŞ, Orş. Borşa2022-02-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.000 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
MADIFLOR SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 43818500CAEN: 3101
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2021-02-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
32.038 RON
Profit
13.056 RON
Angajati
1

Alte firme din Maramureş

FILLA2TH LTD S.R.L.
CUI: 44831559CAEN: 8623
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2021-09-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
179.365 RON
Profit
32.781 RON
Angajati
1
CATERING "LA SOCĂCIŢA" S.R.L.
CUI: 44821962CAEN: 5621
Activ
MARAMUREŞ, Sat Colţirea Com. Ardusat2021-08-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
96.739 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
NIKO IMPIANTI S.R.L.
CUI: 44705976CAEN: 4322
Activ
MARAMUREŞ, Sat Săcel Com. Săcel2021-08-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.748.285 RON
Profit
977.848 RON
Angajati
3
COMPLEX QUALITY BRAND S.R.L.
CUI: 44985434CAEN: 8299
Activ
MARAMUREŞ, Orş. Săliştea de Sus2021-09-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.535.247 RON
Profit
244.316 RON
Angajati
23
MARIUS KLAUS S.R.L.
CUI: 43472635CAEN: 4312
Activ
MARAMUREŞ, Sat Rozavlea Com. Rozavlea2020-12-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
136.700 RON
Profit
8.321 RON
Angajati
2
TILCA DESIGN S.R.L.
CUI: 46128165CAEN: 6220
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2022-05-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
65.996 RON
Profit
48 RON
Angajati
1
TRE-PIU-CONSTRUCT SRL
CUI: 20944550CAEN: 4100
Activ
MARAMUREŞ, Com. Bârsana2007-02-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.402.735 RON
Profit
85.032 RON
Angajati
20

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ŞURA VALE S.R.L.?

CUI-ul ŞURA VALE S.R.L. este 44831532.

Unde este sediul ŞURA VALE S.R.L.?

ŞURA VALE S.R.L. are sediul in Romania, MARAMUREŞ, Sat Bicaz Com. Bicaz, BICAZ nr. 115, 437040, Sat Bicaz Com. Bicaz, judetul MARAMUREŞ.

Cand a fost infiintata ŞURA VALE S.R.L.?

ŞURA VALE S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ŞURA VALE S.R.L. in 2023?

In 2023, ŞURA VALE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 106.200 RON.

Cati angajati are ŞURA VALE S.R.L.?

ŞURA VALE S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2023.

Ce activitate are ŞURA VALE S.R.L.?

ŞURA VALE S.R.L. are codul CAEN principal 3101.

Ce profit a inregistrat ŞURA VALE S.R.L. in 2023?

ŞURA VALE S.R.L. a inregistrat un profit net de 6.985 RON in 2023.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 2 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.