Activ Plătitor TVA

ARIPILE TRANSFORMĂRII S.R.L.

CUI: 44832546
CIF: RO44832546
Reg. Com.: J2021001519049
CAEN: 7020
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 1 septembrie 2021 · 5 ani
Distribuie:

Activități de consultanță în afaceri și management

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 17:53

Despre ARIPILE TRANSFORMĂRII S.R.L.

ARIPILE TRANSFORMĂRII S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Bacău, judetul BACĂU, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de consultanță în afaceri și management" (cod CAEN 7020), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ARIPILE TRANSFORMĂRII S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 395.728 RON, relativ stabila fata de anul precedent (+1.2%). Profitul net inregistrat a fost de 69.299 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 25.011 RON in 2021 la 395.728 RON in 2024. Datoriile raportate (819.707 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
395.728 RON
Venituri totale
395.911 RON
Cheltuieli totale
319.693 RON
Profit brut
76.218 RON
Profit net
69.299 RON
Marja profit net
17,51%
Active imobilizate
857.643 RON
Active circulante
60.127 RON
Stocuri
67 RON
Creanțe
36.922 RON
Casa & conturi bănci
23.138 RON
Capital propriu
98.063 RON

Contact

AdresaRomania, BACĂU, Mun. Bacău, Str. Constantin Muşat nr. 3
Detalii adresaVila Emma

Adresă sediu social

Romania, BACĂU, Mun. Bacău, Str. Constantin Muşat nr. 3
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BACĂU, Mun. Bacău, Str. Constantin Muşat nr. 3
Detalii
Vila Emma
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 01.09.2021
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
395.728 RON
Rezultat net
69.299 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 395.728 RON 391.033 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 395.911 RON 391.386 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 319.693 RON 301.608 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 76.218 RON 89.778 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 69.299 RON 86.520 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 857.643 RON 121.645 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 60.127 RON 69.783 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 917.770 RON 191.428 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 67 RON 336 RON
CreanțeSume de încasat 36.922 RON 57.606 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 23.138 RON 11.841 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 819.707 RON 104.668 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 98.063 RON 86.760 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active917.770RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

89,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale917.770 RON
Datorii totale819.707 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
7,6 %Profit net / active totale
ROE
70,7 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,07 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
10,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 395.728 +1,2% față de anul precedent 395.911 319.693 76.218 -15,1% față de anul precedent 69.299 -19,9% față de anul precedent 0 0
2023 391.033 -2,4% față de anul precedent 391.386 301.608 89.778 -51,6% față de anul precedent 86.520 -51,9% față de anul precedent 0 0
2022 400.585 +1.501,6% față de anul precedent 403.441 217.952 185.489 +744,7% față de anul precedent 179.864 +747,5% față de anul precedent 0 0
2021 25.011 25.011 3.053 21.958 21.223 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 857.643 60.127 917.770 67 36.922 23.138
2023 121.645 69.783 191.428 336 57.606 11.841
2022 172.835 184.874 357.709 0 166.229 18.645
2021 91 22.569 22.660 2.480 905 19.184

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 819.707 +683,2% față de anul precedent 98.063 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 104.668 -41,1% față de anul precedent 86.760 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 177.605 +14.257,7% față de anul precedent 180.104 Neraportat 1
2021 1.237 21.423 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

43din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare18 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate20 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

5 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
5 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 395.728 RON. Profit: 69.299 RON

Cifra de afaceri: 395.728 RON. Profit: 69.299 RON

Cifra de afaceri
395.728 RON +1.2% față de anul precedent
Profit net
69.299 RON -19.9% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
819.707 RON +683.15% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 391.033 RON. Profit: 86.520 RON

Cifra de afaceri: 391.033 RON. Profit: 86.520 RON

Cifra de afaceri
391.033 RON -2.38% față de anul precedent
Profit net
86.520 RON -51.9% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
104.668 RON -41.07% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 400.585 RON. Profit: 179.864 RON

Cifra de afaceri: 400.585 RON. Profit: 179.864 RON

Cifra de afaceri
400.585 RON +1501.64% față de anul precedent
Profit net
179.864 RON +747.5% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
177.605 RON +14257.72% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 25.011 RON. Profit: 21.223 RON

Cifra de afaceri: 25.011 RON. Profit: 21.223 RON

Cifra de afaceri
25.011 RON
Profit net
21.223 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.237 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataARIPILE TRANSFORMĂRII S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7020 in Mun. Bacău (BACĂU)

ARIPILE TRANSFORMĂRII S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7020 in Mun. Bacău (BACĂU)

5 din 5 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7020, Bacău

ENGARO CONSTRUCT AG S.R.L.
CUI: 50481644CAEN: 7020
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2024-08-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
398.607 RON
Profit
369.235 RON
Angajati
1
ROMBAC SRL
CUI: 29036991CAEN: 7020
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2011-08-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
377.635 RON
Profit
94.801 RON
Angajati
2
REDIAM SRL
CUI: 7258199CAEN: 7020
Activ
BACĂU, Mun. Bacău1995-05-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
399.654 RON
Profit
203.130 RON
Angajati
0
CUDISAT SRL
CUI: 19214021CAEN: 7020
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2006-11-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
376.053 RON
Profit
40.159 RON
Angajati
1
AEM CONSULTING SRL
CUI: 29644786CAEN: 7020
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2012-02-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
633.708 RON
Profit
3.335 RON
Angajati
6
SAFE LINE S.R.L.
CUI: 39853720CAEN: 7020
Activ
BACĂU, Orş. Comăneşti2018-09-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
281.451 RON
Profit
22.163 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7020, Bacău

JOY FEELING BETTER S.R.L.
CUI: 44815154CAEN: 7020
Activ
BACĂU, Sat Târgu Trotuş Com. Târgu Trotuş2021-08-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
161.344 RON
Profit
61.010 RON
Angajati
1
BY CHOICE CONSULTANCY S.R.L.
CUI: 44859266CAEN: 7020
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2021-09-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
194.046 RON
Profit
127.988 RON
Angajati
1
FAST TEAM CONNECT S.R.L.
CUI: 44683169CAEN: 7020
Activ
BACĂU, Sat Nicolae Bălcescu Com. Nicolae Bălcescu2021-08-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
70.061 RON
Profit
28.622 RON
Angajati
0
MGUNS S.R.L.
CUI: 45045207CAEN: 7020
Activ
BACĂU, Orş. Buhuşi2021-10-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
61.250 RON
Profit
9.083 RON
Angajati
1

Alte firme din Bacău

ACCESORIILE SORANEI S.R.L.
CUI: 44829486CAEN: 4791
Activ
BACĂU, Sat Valea Şosii Com. Poduri2021-09-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
184.937 RON
Profit
16.495 RON
Angajati
1
CATANGEO CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 44820592CAEN: 4100
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2021-08-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
48.100 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
CREATIV SIMPLU 33 S.R.L.
CUI: 44847261CAEN: 4332
Activ
BACĂU, Sat Lespezi Com. Gârleni2021-09-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
259.396 RON
Profit
29.792 RON
Angajati
1
MCR RENT TRANS S.R.L.
CUI: 44989134CAEN: 4941
Activ
BACĂU, Sat Urecheşti Com. Urecheşti2021-09-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
577.280 RON
Profit
0 RON
Angajati
9
COSTI BUSINESS 2000 S.R.L.
CUI: 43386100CAEN: 5320
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2020-11-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
83.000 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
HUB PRODUCT-ISH S.R.L.
CUI: 46290247CAEN: 7311
Activ
BACĂU, Sat Bogdăneşti Com. Bogdăneşti2022-06-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
290.835 RON
Profit
6.421 RON
Angajati
2
AUTOSPORT SRL
CUI: 18337719CAEN: 9531
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2006-02-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
253.936 RON
Profit
3.068 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ARIPILE TRANSFORMĂRII S.R.L.?

CUI-ul ARIPILE TRANSFORMĂRII S.R.L. este 44832546.

Unde este sediul ARIPILE TRANSFORMĂRII S.R.L.?

ARIPILE TRANSFORMĂRII S.R.L. are sediul in Romania, BACĂU, Mun. Bacău, Str. Constantin Muşat nr. 3, Mun. Bacău, judetul BACĂU.

Cand a fost infiintata ARIPILE TRANSFORMĂRII S.R.L.?

ARIPILE TRANSFORMĂRII S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ARIPILE TRANSFORMĂRII S.R.L. in 2024?

In 2024, ARIPILE TRANSFORMĂRII S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 395.728 RON.

Cati angajati are ARIPILE TRANSFORMĂRII S.R.L.?

ARIPILE TRANSFORMĂRII S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are ARIPILE TRANSFORMĂRII S.R.L.?

ARIPILE TRANSFORMĂRII S.R.L. are codul CAEN principal 7020 (Activități de consultanță în afaceri și management).

Ce profit a inregistrat ARIPILE TRANSFORMĂRII S.R.L. in 2024?

ARIPILE TRANSFORMĂRII S.R.L. a inregistrat un profit net de 69.299 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.