Inactiv

GRĂDINA CU COCONI S.R.L.

CUI: 44868442
CIF: 44868442
Reg. Com.: J29/2205/2021
CAEN: 1413
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 8 septembrie 2021 · 5 ani
Inactivă din: 8 octombrie 2025
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 01:07

Despre GRĂDINA CU COCONI S.R.L.

GRĂDINA CU COCONI S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Ploieşti, judetul PRAHOVA, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activeaza in sectorul industria prelucratoare (cod CAEN 1413). Conform datelor oficiale, firma figureaza in prezent ca inactiv (din octombrie 2025).

In 2024, GRĂDINA CU COCONI S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 98.469 RON, in crestere fata de anul precedent (+40.7%). Profitul net inregistrat a fost de 7.310 RON (in crestere). Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 4.747 RON in 2021 la 98.469 RON in 2024.

Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
98.469 RON
Venituri totale
98.473 RON
Cheltuieli totale
89.771 RON
Profit brut
8.702 RON
Profit net
7.310 RON
Marja profit net
7,42%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
51.635 RON
Stocuri
3.433 RON
Creanțe
8.226 RON
Casa & conturi bănci
39.976 RON
Capital propriu
20.693 RON

Contact

AdresaRomania, PRAHOVA, Mun. Ploieşti, Str. Spătar Milescu nr. 6A

Adresă sediu social

Romania, PRAHOVA, Mun. Ploieşti, Str. Spătar Milescu nr. 6A
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, PRAHOVA, Mun. Ploieşti, Str. Spătar Milescu nr. 6A
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 08.09.2021
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Platitor TVA
Nu

Stare inactivitate

Status inactiv
Da
Data inactivare
8 octombrie 2025

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
98.469 RON
Rezultat net
7.310 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 98.469 RON 69.977 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 98.473 RON 69.065 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 89.771 RON 61.402 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 8.702 RON 7.663 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 7.310 RON 6.437 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 51.635 RON 48.204 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 51.635 RON 48.204 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 3.433 RON 16.809 RON
CreanțeSume de încasat 8.226 RON 23.327 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 39.976 RON 8.068 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 30.942 RON 34.821 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 20.693 RON 13.383 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active51.635RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

59,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale51.635 RON
Datorii totale30.942 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
14,2 %Profit net / active totale
ROE
35,3 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,67 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
40,1 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 98.469 +40,7% față de anul precedent 98.473 89.771 8.702 +13,6% față de anul precedent 7.310 +13,6% față de anul precedent 0 0
2023 69.977 -0,3% față de anul precedent 69.065 61.402 7.663 -3,6% față de anul precedent 6.437 +5,8% față de anul precedent 0 0
2022 70.210 +1.379,0% față de anul precedent 70.210 62.258 7.952 +894,0% față de anul precedent 6.086 +822,1% față de anul precedent 0 0
2021 4.747 4.747 3.947 800 660 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 51.635 51.635 3.433 8.226 39.976
2023 0 48.204 48.204 16.809 23.327 8.068
2022 0 43.967 43.967 28.440 9.463 6.064
2021 91 17.346 17.437 5.396 4.270 7.680

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 30.942 -11,1% față de anul precedent 20.693 Neraportat 0
2023 34.821 -5,9% față de anul precedent 13.383 Neraportat 0
2022 37.021 +123,3% față de anul precedent 6.946 Neraportat 0
2021 16.577 860 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

22din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare12 / 20
Profitabilitate5 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
MAMĂDĂLINA- ANDREEA BEN LETAIEFadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCDizolvare — Buletin 26960/2026dizolvare_si_lichidare. Temei legal: art.227 alin.(1), lit.d si art.235 din Legea nr. 31/1990

dizolvare_si_lichidare. Temei legal: art.227 alin.(1), lit.d si art.235 din Legea nr. 31/1990

Deschide înregistrarea completă

2025 1 repere

Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 98.469 RON. Profit: 7.310 RON

Cifra de afaceri: 98.469 RON. Profit: 7.310 RON

Cifra de afaceri
98.469 RON +40.72% față de anul precedent
Profit net
7.310 RON +13.56% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
30.942 RON -11.14% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 69.977 RON. Profit: 6.437 RON

Cifra de afaceri: 69.977 RON. Profit: 6.437 RON

Cifra de afaceri
69.977 RON -0.33% față de anul precedent
Profit net
6.437 RON +5.77% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
34.821 RON -5.94% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 70.210 RON. Profit: 6.086 RON

Cifra de afaceri: 70.210 RON. Profit: 6.086 RON

Cifra de afaceri
70.210 RON +1379.04% față de anul precedent
Profit net
6.086 RON +822.12% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
37.021 RON +123.33% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 4.747 RON. Profit: 660 RON

Cifra de afaceri: 4.747 RON. Profit: 660 RON

Cifra de afaceri
4.747 RON
Profit net
660 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
16.577 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataGRĂDINA CU COCONI S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1413 in Mun. Ploieşti (PRAHOVA)

GRĂDINA CU COCONI S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1413 in Mun. Ploieşti (PRAHOVA)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

16.072026Dizolvare · Buletin 26960/2026dizolvare_si_lichidare
Companie
GRĂDINA CU COCONI S.R.L.
CUI
44868442
Tip în sursă
Dissolution
Data buletinului
16.07.2026
Registrul Comerțului
J29/2205/2021
EUID
ROONRC.J29/2205/2021
Sediu
Municipiul Ploieşti, Jud. Prahova, Strada Spătar Milescu, Nr. 6A, Bl. 125C, Scara A, Etaj 4,
Județ
Prahova
Număr încheiere
566396
Data încheierii
15.07.2026
Număr dosar
2741290
Data dosarului
09.07.2026
Tribunal
Prahova
Registrator
Anişoara Preda
Tip dizolvare
dizolvare_si_lichidare
Temei legal
art.227 alin.(1), lit.d si art.235 din Legea nr. 31/1990
Vezi Buletinul ONRC nr. 26960/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Cele mai mari firme — CAEN 1413, Prahova

OTTOROSE ROM SRL
CUI: 13880519CAEN: 1413
Activ
PRAHOVA, Sat Păuleştii Noi Com. Păuleşti2001-05-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.381.916 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
RED PEPPER CLOTHING S.R.L.
CUI: 46613160CAEN: 1413
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2022-08-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.439.796 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
SUAMES BROD ART SRL
CUI: 30488141CAEN: 1413
Activ
PRAHOVA, Orş. Vălenii de Munte2012-07-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.253.306 RON
Profit
226.621 RON
Angajati
6
EMAUS SRL
CUI: 18075880CAEN: 1413
Activ
PRAHOVA, Orş. Vălenii de Munte2005-10-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
650.721 RON
Profit
0 RON
Angajati
8
BIAANA REAL STIL S.R.L.
CUI: 44682015CAEN: 1413
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2021-08-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
383.414 RON
Profit
0 RON
Angajati
8
IZAMOD ELEGANCE SRL
CUI: 34848766CAEN: 1413
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2015-08-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
375.995 RON
Profit
0 RON
Angajati
9
SUPER HUMAN SERVICES SRL
CUI: 29052253CAEN: 1413
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2011-08-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
375.677 RON
Profit
205.769 RON
Angajati
4
RUBYTEX MARK S.R.L.
CUI: 40219922CAEN: 1413
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2018-11-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
347.198 RON
Profit
225.775 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul GRĂDINA CU COCONI S.R.L.?

CUI-ul GRĂDINA CU COCONI S.R.L. este 44868442.

Unde este sediul GRĂDINA CU COCONI S.R.L.?

GRĂDINA CU COCONI S.R.L. are sediul in Romania, PRAHOVA, Mun. Ploieşti, Str. Spătar Milescu nr. 6A, Mun. Ploieşti, judetul PRAHOVA.

Cand a fost infiintata GRĂDINA CU COCONI S.R.L.?

GRĂDINA CU COCONI S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a GRĂDINA CU COCONI S.R.L. in 2024?

In 2024, GRĂDINA CU COCONI S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 98.469 RON.

Ce activitate are GRĂDINA CU COCONI S.R.L.?

GRĂDINA CU COCONI S.R.L. are codul CAEN principal 1413.

Ce profit a inregistrat GRĂDINA CU COCONI S.R.L. in 2024?

GRĂDINA CU COCONI S.R.L. a inregistrat un profit net de 7.310 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.