Activ Plătitor TVA

FM TRANSPEDITION S.R.L.

CUI: 44901344
CIF: RO44901344
Reg. Com.: J21/524/2021
CAEN: 4941
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 14 septembrie 2021 · 5 ani
Distribuie:

Transporturi rutiere de mărfuri

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 18:25

Despre FM TRANSPEDITION S.R.L.

FM TRANSPEDITION S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Borăneşti Com. Borăneşti, judetul IALOMIŢA, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, FM TRANSPEDITION S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 158.950 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-51.5%). Profitul net inregistrat a fost de 58.093 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
158.950 RON
Venituri totale
158.950 RON
Cheltuieli totale
98.142 RON
Profit brut
60.808 RON
Profit net
58.093 RON
Marja profit net
36,55%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
292.085 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
292.085 RON
Casa & conturi bănci
0 RON
Capital propriu
158.959 RON

Contact

AdresaRomania, IALOMIŢA, Sat Borăneşti Com. Borăneşti, Str. Prunului nr. 2, 927096
Telefon0766493897

Adresă sediu social

Romania, IALOMIŢA, Sat Borăneşti Com. Borăneşti, Str. Prunului nr. 2, 927096
Cod poștal: 927096
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, IALOMIŢA, Sat Borăneşti Com. Borăneşti, Str. Prunului nr. 2, 927096
Cod postal
927096
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 14.09.2021
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Urziceni
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
158.950 RON
Rezultat net
58.093 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 158.950 RON 327.766 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 158.950 RON 327.766 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 98.142 RON 224.673 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 60.808 RON 103.093 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 58.093 RON 99.814 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 292.085 RON 206.862 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 292.085 RON 206.862 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 292.085 RON 162.880 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 0 RON 43.982 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 133.126 RON 105.996 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 158.959 RON 100.866 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active292.085RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

45,6 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale292.085 RON
Datorii totale133.126 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
19,9 %Profit net / active totale
ROE
36,5 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
2,19 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
54,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 158.950 -51,5% față de anul precedent 158.950 98.142 60.808 -41,0% față de anul precedent 58.093 -41,8% față de anul precedent 0 0
2023 327.766 +89,4% față de anul precedent 327.766 224.673 103.093 +52,8% față de anul precedent 99.814 +51,8% față de anul precedent 0 0
2022 173.087 173.087 105.605 67.482 65.751 0 0
2021 0 0 5.421 0 0 5.421 5.421

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 292.085 292.085 0 292.085 0
2023 0 206.862 206.862 0 162.880 43.982
2022 0 93.970 93.970 0 17.000 76.970
2021 122 1.527 1.649 0 91 1.436

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 133.126 +25,6% față de anul precedent 158.959 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 105.996 +217,0% față de anul precedent 100.866 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2022 33.440 +386,8% față de anul precedent 60.530 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2021 6.870 -5.221 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

28din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare8 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

5 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
5 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 158.950 RON. Profit: 58.093 RON

Cifra de afaceri: 158.950 RON. Profit: 58.093 RON

Cifra de afaceri
158.950 RON -51.51% față de anul precedent
Profit net
58.093 RON -41.8% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
133.126 RON +25.6% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 327.766 RON. Profit: 99.814 RON

Cifra de afaceri: 327.766 RON. Profit: 99.814 RON

Cifra de afaceri
327.766 RON +89.36% față de anul precedent
Profit net
99.814 RON +51.81% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
105.996 RON +216.97% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 173.087 RON. Profit: 65.751 RON

Cifra de afaceri: 173.087 RON. Profit: 65.751 RON

Cifra de afaceri
173.087 RON
Profit net
65.751 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
33.440 RON +386.75% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
5.421 RON
Angajati
1
Datorii
6.870 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataFM TRANSPEDITION S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Sat Borăneşti Com. Borăneşti (IALOMIŢA)

FM TRANSPEDITION S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Sat Borăneşti Com. Borăneşti (IALOMIŢA)

5 din 5 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Ialomiţa

TRANS PLP S.R.L.
CUI: 44386567CAEN: 4941
Activ
IALOMIŢA, Sat Borduşani Com. Borduşani2021-06-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
161.330 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
NYCK EXPEDITION S.R.L.
CUI: 33611884CAEN: 4941
Activ
IALOMIŢA, Sat Gârbovi Com. Gârbovi2014-09-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
154.675 RON
Profit
24.359 RON
Angajati
1
GEOMIH SERVTRANS S.R.L.
CUI: 45454317CAEN: 4941
Activ
IALOMIŢA, Mun. Urziceni2022-01-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
163.596 RON
Profit
713 RON
Angajati
2
EU GO TRANS MARKETING S.R.L.
CUI: 45613188CAEN: 4941
Activ
IALOMIŢA, Mun. Urziceni2022-02-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
152.900 RON
Profit
25.063 RON
Angajati
1
LASER PRODUCT GMBH S.R.L.
CUI: 42685350CAEN: 4941
Activ
IALOMIŢA, Mun. Slobozia2020-06-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
175.432 RON
Profit
24.937 RON
Angajati
0
CEROFI TRANS S.R.L.
CUI: 48932076CAEN: 4941
Activ
IALOMIŢA, Mun. Slobozia2023-10-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
139.266 RON
Profit
27.717 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Ialomiţa

COLISMAN GRUP S.R.L.
CUI: 44879310CAEN: 4941
Activ
IALOMIŢA, Sat Manasia Com. Manasia2021-09-09
fara e-Factura

Alte firme din Ialomiţa

GRUP NEV CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 44901328CAEN: 4331
Activ
IALOMIŢA, Sat Borăneşti Com. Borăneşti2021-09-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.119.263 RON
Profit
302.163 RON
Angajati
14
PANDORA FIN CONS S.R.L.
CUI: 44909828CAEN: 4120
Activ
IALOMIŢA, Mun. Slobozia2021-09-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
359.959 RON
Profit
193.095 RON
Angajati
3
PFLANZEN GENETYK S.R.L.
CUI: 44856545CAEN: 4621
Activ
IALOMIŢA, Sat Păltinişu Com. Perieţi2021-09-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.608.224 RON
Profit
0 RON
Angajati
11
AQUA NEW VISION S.R.L.
CUI: 44475745CAEN: 9311
Activ
IALOMIŢA, Sat Lăcusteni Com. Platoneşti2021-06-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
114.511 RON
Profit
19.470 RON
Angajati
0
DAGES PLAST S.R.L.
CUI: 45353320CAEN: 2223
Activ
IALOMIŢA, Sat Andrăşeşti Com. Andrăşeşti2021-12-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
31.690 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
ŞUIU FILM S.R.L.
CUI: 40574967CAEN: 7420
Activ
IALOMIŢA, Sat Misleanu Com. Perieţi2019-02-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
49.369 RON
Profit
5.981 RON
Angajati
0
1PUNCT5 STUDIO S.R.L.
CUI: 49038393CAEN: 7111
Activ
IALOMIŢA, Sat Manasia Com. Manasia2023-10-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
144.307 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul FM TRANSPEDITION S.R.L.?

CUI-ul FM TRANSPEDITION S.R.L. este 44901344.

Unde este sediul FM TRANSPEDITION S.R.L.?

FM TRANSPEDITION S.R.L. are sediul in Romania, IALOMIŢA, Sat Borăneşti Com. Borăneşti, Str. Prunului nr. 2, 927096, Sat Borăneşti Com. Borăneşti, judetul IALOMIŢA.

Cand a fost infiintata FM TRANSPEDITION S.R.L.?

FM TRANSPEDITION S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a FM TRANSPEDITION S.R.L. in 2024?

In 2024, FM TRANSPEDITION S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 158.950 RON.

Cati angajati are FM TRANSPEDITION S.R.L.?

FM TRANSPEDITION S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are FM TRANSPEDITION S.R.L.?

FM TRANSPEDITION S.R.L. are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).

Ce profit a inregistrat FM TRANSPEDITION S.R.L. in 2024?

FM TRANSPEDITION S.R.L. a inregistrat un profit net de 58.093 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.