Activ

DMG SOFTRESONANZ S.R.L.

CUI: 44992032
CIF: 44992032
Reg. Com.: J11/589/2021
CAEN: 6201
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 30 septembrie 2021 · 5 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 18:53

Despre DMG SOFTRESONANZ S.R.L.

DMG SOFTRESONANZ S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Reşiţa, judetul CARAŞ-SEVERIN, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activeaza in sectorul editare, difuzare programe radio si tv (cod CAEN 6201). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, DMG SOFTRESONANZ S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 800.045 RON, in crestere fata de anul precedent (+24.1%). Profitul net inregistrat a fost de 660.269 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 312.192 RON in 2021 la 800.045 RON in 2024.

Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
800.045 RON
Venituri totale
800.099 RON
Cheltuieli totale
119.428 RON
Profit brut
680.671 RON
Profit net
660.269 RON
Marja profit net
82,53%
Active imobilizate
19.043 RON
Active circulante
707.552 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
453.560 RON
Casa & conturi bănci
253.992 RON
Capital propriu
709.726 RON

Contact

AdresaRomania, CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa, Str. Cibinului nr. 3, 320219
Telefon0355809719

Adresă sediu social

Romania, CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa, Str. Cibinului nr. 3, 320219
Cod poștal: 320219
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa, Str. Cibinului nr. 3, 320219
Cod postal
320219
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 30.09.2021
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Caraş-Severin
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
800.045 RON
Rezultat net
660.269 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 800.045 RON 644.445 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 800.099 RON 644.900 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 119.428 RON 53.861 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 680.671 RON 591.039 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 660.269 RON 585.560 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 19.043 RON 14.840 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 707.552 RON 609.815 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 726.595 RON 624.655 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 453.560 RON 293.204 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 253.992 RON 316.611 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 16.869 RON 12.082 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 709.726 RON 612.573 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active726.595RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

2,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale726.595 RON
Datorii totale16.869 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
90,9 %Profit net / active totale
ROE
93,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
41,94 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
97,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 800.045 +24,1% față de anul precedent 800.099 119.428 680.671 +15,2% față de anul precedent 660.269 +12,8% față de anul precedent 0 0
2023 644.445 +17,9% față de anul precedent 644.900 53.861 591.039 +11,9% față de anul precedent 585.560 +13,3% față de anul precedent 0 0
2022 546.498 +75,1% față de anul precedent 547.235 18.966 528.269 +69,8% față de anul precedent 516.773 +71,1% față de anul precedent 0 0
2021 312.192 312.214 1.065 311.149 301.970 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 19.043 707.552 726.595 0 453.560 253.992
2023 14.840 609.815 624.655 0 293.204 316.611
2022 0 519.252 519.252 0 346.496 172.756
2021 467 311.504 311.971 0 0 311.504

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 16.869 +39,6% față de anul precedent 709.726 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 12.082 +439,6% față de anul precedent 612.573 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 2.239 -99,3% față de anul precedent 517.013 Neraportat 1
2021 311.731 240 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
NINICOLINA IOŢAadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCDizolvare — Buletin 2814/2026dizolvare_si_lichidare. Temei legal: art.227 alin.(1), lit.d si art.235 din Legea nr. 31/1990

dizolvare_si_lichidare. Temei legal: art.227 alin.(1), lit.d si art.235 din Legea nr. 31/1990

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 800.045 RON. Profit: 660.269 RON

Cifra de afaceri: 800.045 RON. Profit: 660.269 RON

Cifra de afaceri
800.045 RON +24.14% față de anul precedent
Profit net
660.269 RON +12.76% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
16.869 RON +39.62% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 644.445 RON. Profit: 585.560 RON

Cifra de afaceri: 644.445 RON. Profit: 585.560 RON

Cifra de afaceri
644.445 RON +17.92% față de anul precedent
Profit net
585.560 RON +13.31% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
12.082 RON +439.62% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 546.498 RON. Profit: 516.773 RON

Cifra de afaceri: 546.498 RON. Profit: 516.773 RON

Cifra de afaceri
546.498 RON +75.05% față de anul precedent
Profit net
516.773 RON +71.13% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
2.239 RON -99.28% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 312.192 RON. Profit: 301.970 RON

Cifra de afaceri: 312.192 RON. Profit: 301.970 RON

Cifra de afaceri
312.192 RON
Profit net
301.970 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
311.731 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataDMG SOFTRESONANZ S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6201 in Mun. Reşiţa (CARAŞ-SEVERIN)

DMG SOFTRESONANZ S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6201 in Mun. Reşiţa (CARAŞ-SEVERIN)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

27.012026Dizolvare · Buletin 2814/2026dizolvare_si_lichidare
Companie
DMG SOFTRESONANZ S.R.L.
CUI
44992032
Tip în sursă
Dissolution
Data buletinului
27.01.2026
Registrul Comerțului
J11/589/2021
EUID
ROONRC.J11/589/2021
Sediu
Jud. Caraş-Severin, Municipiul Reşiţa, Strada CIBINULUI, Nr. 3, Scara A, Ap. 1
Județ
Caraş-Severin
Număr încheiere
57815
Data încheierii
26.01.2026
Număr dosar
279685
Data dosarului
22.01.2026
Tribunal
Caras
Registrator
Constanţa-Florentina Popovici
Tip dizolvare
dizolvare_si_lichidare
Temei legal
art.227 alin.(1), lit.d si art.235 din Legea nr. 31/1990
Vezi Buletinul ONRC nr. 2814/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6201, Caraş-Severin

SAAS ESTATE S.R.L.
CUI: 48049858CAEN: 6201
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Soceni Com. Ezeriş2023-04-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.438.785 RON
Profit
1.190.732 RON
Angajati
1
PINE HILL S.R.L.
CUI: 41664154CAEN: 6201
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Glimboca Com. Glimboca2019-09-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
622.748 RON
Profit
244.452 RON
Angajati
1
POWER SOFTWARE DEV S.R.L.
CUI: 46375360CAEN: 6201
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Brădişoru de Jos Orş. Oraviţa2022-06-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.989.134 RON
Profit
1.029.047 RON
Angajati
1
YOSUMIRU BOLD S.R.L.
CUI: 29234239CAEN: 6201
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Orş. Oţelu Roşu2011-10-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
581.011 RON
Profit
613.137 RON
Angajati
1
CLAPAT STUDIO SRL
CUI: 32295880CAEN: 6201
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Topleţ Com. Topleţ2013-09-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
173.607 RON
Profit
96.928 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6201, Caraş-Severin

KYWARA YOKO S.R.L.
CUI: 42955828CAEN: 6201
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Mun. Caransebeş2020-08-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.566 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
PROGRESSIOTECH TIM S.R.L.
CUI: 46093687CAEN: 6201
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Prisaca Com. Constantin Daicoviciu2022-05-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
204.715 RON
Profit
0 RON
Angajati
2

Alte firme din Caraş-Severin

ML DENTAL LAB CENTER S.R.L.
CUI: 44985809CAEN: 3250
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa2021-09-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
431.270 RON
Profit
72.259 RON
Angajati
4
DAVID HIRNING S.R.L.
CUI: 44992040CAEN: 0161
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Răcăşdia Com. Răcăşdia2021-09-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
212.710 RON
Profit
36.049 RON
Angajati
0
TIBI MODERN CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 44954128CAEN: 4120
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa2021-09-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
222.763 RON
Profit
3.188 RON
Angajati
3
LA LYSS GENERAL PALET S.R.L.
CUI: 45007050CAEN: 1611
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Mehadia Com. Mehadia2021-10-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.160.999 RON
Profit
614.485 RON
Angajati
2
NICU - LARY TAXI S.R.L.
CUI: 44582580CAEN: 4933
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Mun. Caransebeş2021-07-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
84.469 RON
Profit
8.582 RON
Angajati
1
MINAFASHION S.R.L.
CUI: 48499895CAEN: 4791
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa2023-07-18
fara e-Factura

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul DMG SOFTRESONANZ S.R.L.?

CUI-ul DMG SOFTRESONANZ S.R.L. este 44992032.

Unde este sediul DMG SOFTRESONANZ S.R.L.?

DMG SOFTRESONANZ S.R.L. are sediul in Romania, CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa, Str. Cibinului nr. 3, 320219, Mun. Reşiţa, judetul CARAŞ-SEVERIN.

Cand a fost infiintata DMG SOFTRESONANZ S.R.L.?

DMG SOFTRESONANZ S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a DMG SOFTRESONANZ S.R.L. in 2024?

In 2024, DMG SOFTRESONANZ S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 800.045 RON.

Cati angajati are DMG SOFTRESONANZ S.R.L.?

DMG SOFTRESONANZ S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are DMG SOFTRESONANZ S.R.L.?

DMG SOFTRESONANZ S.R.L. are codul CAEN principal 6201.

Ce profit a inregistrat DMG SOFTRESONANZ S.R.L. in 2024?

DMG SOFTRESONANZ S.R.L. a inregistrat un profit net de 660.269 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.