Activ

INNOVAMA S.R.L.

CUI: 45044287
CIF: 45044287
Reg. Com.: J29/2520/2021
CAEN: 7022
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 12 octombrie 2021 · 5 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 11:22

Despre INNOVAMA S.R.L.

INNOVAMA S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Ploieşti, judetul PRAHOVA, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activeaza in sectorul tranzactii imobiliare (cod CAEN 7022). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, INNOVAMA S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 110.301 RON, in crestere fata de anul precedent (+48.3%). Profitul net inregistrat a fost de 4.169 RON (in scadere accentuata). Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut de la 75.841 RON in 2021 la 110.301 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
110.301 RON
Venituri totale
110.326 RON
Cheltuieli totale
104.530 RON
Profit brut
5.796 RON
Profit net
4.169 RON
Marja profit net
3,78%
Active imobilizate
2.172 RON
Active circulante
56.287 RON
Stocuri
8.224 RON
Creanțe
22.013 RON
Casa & conturi bănci
26.050 RON
Capital propriu
52.412 RON

Contact

AdresaRomania, PRAHOVA, Mun. Ploieşti, Str. Fântânele nr. 1, 100410
Telefonoffice@inovama.

Adresă sediu social

Romania, PRAHOVA, Mun. Ploieşti, Str. Fântânele nr. 1, 100410
Cod poștal: 100410
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, PRAHOVA, Mun. Ploieşti, Str. Fântânele nr. 1, 100410
Cod postal
100410
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 12.10.2021
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
110.301 RON
Rezultat net
4.169 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 110.301 RON 74.377 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 110.326 RON 74.477 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 104.530 RON 55.910 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 5.796 RON 18.567 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 4.169 RON 15.132 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 2.172 RON 3.306 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 56.287 RON 56.989 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 58.459 RON 60.295 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 8.224 RON 6.024 RON
CreanțeSume de încasat 22.013 RON 26.477 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 26.050 RON 24.488 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 6.047 RON 12.052 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 52.412 RON 48.243 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active58.459RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

10,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale58.459 RON
Datorii totale6.047 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
7,1 %Profit net / active totale
ROE
8,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
9,31 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
89,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 110.301 +48,3% față de anul precedent 110.326 104.530 5.796 -68,8% față de anul precedent 4.169 -72,5% față de anul precedent 0 0
2023 74.377 -20,2% față de anul precedent 74.477 55.910 18.567 -74,3% față de anul precedent 15.132 -78,2% față de anul precedent 0 0
2022 93.210 +22,9% față de anul precedent 93.303 21.158 72.145 -1,6% față de anul precedent 69.349 -2,4% față de anul precedent 0 0
2021 75.841 75.841 2.535 73.306 71.031 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 2.172 56.287 58.459 8.224 22.013 26.050
2023 3.306 56.989 60.295 6.024 26.477 24.488
2022 0 73.053 73.053 0 54.170 18.883
2021 0 76.106 76.106 0 70.891 5.215

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 6.047 -49,8% față de anul precedent 52.412 Neraportat 0
2023 12.052 +236,3% față de anul precedent 48.243 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2022 3.584 -28,0% față de anul precedent 69.469 Neraportat 1
2021 4.975 71.131 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

10din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

5 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
5 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 110.301 RON. Profit: 4.169 RON

Cifra de afaceri: 110.301 RON. Profit: 4.169 RON

Cifra de afaceri
110.301 RON +48.3% față de anul precedent
Profit net
4.169 RON -72.45% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
6.047 RON -49.83% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 74.377 RON. Profit: 15.132 RON

Cifra de afaceri: 74.377 RON. Profit: 15.132 RON

Cifra de afaceri
74.377 RON -20.2% față de anul precedent
Profit net
15.132 RON -78.18% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
12.052 RON +236.27% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 93.210 RON. Profit: 69.349 RON

Cifra de afaceri: 93.210 RON. Profit: 69.349 RON

Cifra de afaceri
93.210 RON +22.9% față de anul precedent
Profit net
69.349 RON -2.37% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
3.584 RON -27.96% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 75.841 RON. Profit: 71.031 RON

Cifra de afaceri: 75.841 RON. Profit: 71.031 RON

Cifra de afaceri
75.841 RON
Profit net
71.031 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
4.975 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataINNOVAMA S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7022 in Mun. Ploieşti (PRAHOVA)

INNOVAMA S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7022 in Mun. Ploieşti (PRAHOVA)

5 din 5 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7022, Prahova

OQINILE S.R.L.
CUI: 43946119CAEN: 7022
Activ
PRAHOVA, Orş. Buşteni2021-03-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
113.344 RON
Profit
37.507 RON
Angajati
1
FINEURO INTERCONSULT SRL
CUI: 10590278CAEN: 7022
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti1998-05-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
109.865 RON
Profit
33.315 RON
Angajati
1
TAB PROCONT DATABASE S.R.L.
CUI: 48550602CAEN: 7022
Activ
PRAHOVA, Sat Colceag Com. Colceag2023-07-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
115.390 RON
Profit
92.639 RON
Angajati
1
WORLD MANAGEMENT TEAM SRL
CUI: 38060859CAEN: 7022
Activ
PRAHOVA, Sat Valea Călugărească Com. Valea Călugărească2017-08-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
106.750 RON
Profit
15.612 RON
Angajati
2
POINTS OF YOU COACHING SRL
CUI: 25554680CAEN: 7022
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2009-05-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
153.967 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7022, Prahova

SDV STOCK INVESTMENTS S.R.L.
CUI: 45037123CAEN: 7022
Activ
PRAHOVA, Sat Zamfira Com. Lipăneşti2021-10-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
26.250 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
W - FILE S.R.L.
CUI: 45086061CAEN: 7022
Activ
PRAHOVA, Orş. Sinaia2021-10-20
fara e-Factura
BREVIMA S.R.L.
CUI: 45173362CAEN: 7022
Activ
PRAHOVA, Sat Găgeni Com. Păuleşti2021-11-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
183.492 RON
Profit
108.641 RON
Angajati
0

Alte firme din Prahova

SECUREDEN S.R.L.
CUI: 45049039CAEN: 6201
Activ
PRAHOVA, Orş. Sinaia2021-10-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
141.267 RON
Profit
72.661 RON
Angajati
1
DAD BRICOLAJ S.R.L.
CUI: 45057279CAEN: 4683
Activ
PRAHOVA, Orş. Băicoi2021-10-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
105.088 RON
Profit
25.400 RON
Angajati
0
MARVAN MRV FOOD S.R.L.
CUI: 45147045CAEN: 5610
Activ
PRAHOVA, Orş. Buşteni2021-10-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
259.040 RON
Profit
83.315 RON
Angajati
1
DEEPVISION HORIZONT S.R.L.
CUI: 44033662CAEN: 6622
Activ
PRAHOVA, Orş. Comarnic2021-04-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
39.599 RON
Profit
19.592 RON
Angajati
0
SERVICII ROMALMERIA S.R.L.
CUI: 45978923CAEN: 4120
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2022-04-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
66.657 RON
Profit
19.207 RON
Angajati
0
EVELYN CONSIMOB S.R.L.
CUI: 54883300CAEN: 4100
Activ
PRAHOVA, Sat Cărbuneşti Com. Cărbuneşti2026-06-11
fara e-Factura

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul INNOVAMA S.R.L.?

CUI-ul INNOVAMA S.R.L. este 45044287.

Unde este sediul INNOVAMA S.R.L.?

INNOVAMA S.R.L. are sediul in Romania, PRAHOVA, Mun. Ploieşti, Str. Fântânele nr. 1, 100410, Mun. Ploieşti, judetul PRAHOVA.

Cand a fost infiintata INNOVAMA S.R.L.?

INNOVAMA S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a INNOVAMA S.R.L. in 2024?

In 2024, INNOVAMA S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 110.301 RON.

Ce activitate are INNOVAMA S.R.L.?

INNOVAMA S.R.L. are codul CAEN principal 7022.

Ce profit a inregistrat INNOVAMA S.R.L. in 2024?

INNOVAMA S.R.L. a inregistrat un profit net de 4.169 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.