Activ

MECHANIX MOTORWORKS & SHOP S.R.L.

CUI: 45083243
CIF: 45083243
Reg. Com.: J16/2597/2021
CAEN: 4520
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 19 octombrie 2021 · 4 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 18:34

Despre MECHANIX MOTORWORKS & SHOP S.R.L.

MECHANIX MOTORWORKS & SHOP S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Podari Com. Podari, judetul DOLJ, infiintata in 2021 (4 ani de activitate). Activeaza in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul (cod CAEN 4520). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, MECHANIX MOTORWORKS & SHOP S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 258.939 RON, in crestere fata de anul precedent (+29.0%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
258.939 RON
Venituri totale
258.939 RON
Cheltuieli totale
276.364 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
7.133 RON
Active circulante
146.478 RON
Stocuri
141.711 RON
Creanțe
3.680 RON
Casa & conturi bănci
1.087 RON
Capital propriu
-60.365 RON

Contact

AdresaRomania, DOLJ, Sat Podari Com. Podari, Str. Constantin Gheorghiţă nr. 32, 207465
Telefon0766559714

Adresă sediu social

Romania, DOLJ, Sat Podari Com. Podari, Str. Constantin Gheorghiţă nr. 32, 207465
Cod poștal: 207465
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, DOLJ, Sat Podari Com. Podari, Str. Constantin Gheorghiţă nr. 32, 207465
Cod postal
207465
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 19.10.2021
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
258.939 RON
Rezultat net
-17.425 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 258.939 RON 200.665 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 258.939 RON 200.665 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 276.364 RON 243.758 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 17.425 RON 43.093 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 17.425 RON 43.093 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 7.133 RON 7.521 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 146.478 RON 50.547 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 153.611 RON 58.068 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 141.711 RON 18.318 RON
CreanțeSume de încasat 3.680 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 1.087 RON 32.229 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 213.976 RON 101.008 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -60.365 RON -42.940 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active153.611RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

139,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale153.611 RON
Datorii totale213.976 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,68 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-39,3 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 258.939 +29,0% față de anul precedent 258.939 276.364 0 0 17.425 17.425
2023 200.665 200.665 243.758 0 0 43.093 43.093
2022 0 0 41 0 0 41 41
2021 0 0 7 0 0 7 7

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 7.133 146.478 153.611 141.711 3.680 1.087
2023 7.521 50.547 58.068 18.318 0 32.229
2022 74 78 152 0 0 78
2021 115 78 193 0 0 78

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 213.976 +111,8% față de anul precedent -60.365 Neraportat 0
2023 101.008 -42.940 Neraportat 0
2022 0 152 Neraportat 0
2021 0 193 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

65din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

5 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
5 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 258.939 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 258.939 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
258.939 RON +29.04% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
17.425 RON
Angajati
0
Datorii
213.976 RON +111.84% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 200.665 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 200.665 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
200.665 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
43.093 RON
Angajati
0
Datorii
101.008 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
41 RON
Angajati
0
Datorii
0 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
7 RON
Angajati
0
Datorii
0 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataMECHANIX MOTORWORKS & SHOP S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4520 in Sat Podari Com. Podari (DOLJ)

MECHANIX MOTORWORKS & SHOP S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4520 in Sat Podari Com. Podari (DOLJ)

5 din 5 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4520, Dolj

DROP BY DROP S.R.L.
CUI: 42951346CAEN: 4520
Activ
DOLJ, Sat Preajba Com. Malu Mare2020-08-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
267.770 RON
Profit
3.962 RON
Angajati
3
IVAŞCU SERVICE S.R.L.
CUI: 39523196CAEN: 4520
Activ
DOLJ, Sat Breasta Com. Breasta2018-06-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
279.700 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MAYAN AUTTO S.R.L.
CUI: 47314905CAEN: 4520
Activ
DOLJ, Mun. Craiova2022-12-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
254.040 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
PIC POC CCC S.R.L.
CUI: 18822004CAEN: 4520
Activ
DOLJ, Mun. Craiova2006-07-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
341.559 RON
Profit
0 RON
Angajati
5
MICRO-SERVICE S.R.L.
CUI: 2328161CAEN: 4520
Activ
DOLJ, Mun. Craiova1992-11-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
217.895 RON
Profit
10.695 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4520, Dolj

NEXT GLOBAL AUTO S.R.L.
CUI: 45248007CAEN: 4520
Activ
DOLJ, Mun. Craiova2021-11-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
123.040 RON
Profit
453 RON
Angajati
5

Alte firme din Dolj

BB OPTIM NOVA LEMN S.R.L.
CUI: 45083251CAEN: 0220
Activ
DOLJ, Sat Fântânele Com. Radovan2021-10-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
239.388 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
AGRO SAN RAY S.R.L.
CUI: 45066242CAEN: 0111
Activ
DOLJ, Mun. Băileşti2021-10-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
450.703 RON
Profit
92.590 RON
Angajati
2
CROAIOMONT S.R.L.
CUI: 45089386CAEN: 1392
Activ
DOLJ, Sat Leu Com. Leu2021-10-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.200 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
CIO AMFCI TRANS S.R.L.
CUI: 45156272CAEN: 4941
Activ
DOLJ, Sat Castranova Com. Castranova2021-11-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
59.536 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
B.TERMO LAUR MAR S.R.L.
CUI: 43854457CAEN: 2223
Activ
DOLJ, Sat Sadova Com. Sadova2021-03-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
136.120 RON
Profit
19.771 RON
Angajati
1
IRIDEN AUTO S.R.L.
CUI: 46095360CAEN: 7112
Activ
DOLJ, Mun. Craiova2022-05-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
40.000 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
VETERINAR CONSULT SRL
CUI: 32856495CAEN: 7500
Activ
DOLJ, Sat Desa Com. Desa2014-02-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
724.618 RON
Profit
226.042 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul MECHANIX MOTORWORKS & SHOP S.R.L.?

CUI-ul MECHANIX MOTORWORKS & SHOP S.R.L. este 45083243.

Unde este sediul MECHANIX MOTORWORKS & SHOP S.R.L.?

MECHANIX MOTORWORKS & SHOP S.R.L. are sediul in Romania, DOLJ, Sat Podari Com. Podari, Str. Constantin Gheorghiţă nr. 32, 207465, Sat Podari Com. Podari, judetul DOLJ.

Cand a fost infiintata MECHANIX MOTORWORKS & SHOP S.R.L.?

MECHANIX MOTORWORKS & SHOP S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a MECHANIX MOTORWORKS & SHOP S.R.L. in 2024?

In 2024, MECHANIX MOTORWORKS & SHOP S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 258.939 RON.

Ce activitate are MECHANIX MOTORWORKS & SHOP S.R.L.?

MECHANIX MOTORWORKS & SHOP S.R.L. are codul CAEN principal 4520.

Ce profit a inregistrat MECHANIX MOTORWORKS & SHOP S.R.L. in 2024?

MECHANIX MOTORWORKS & SHOP S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 17.425 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.