Activ

NCF CAIUS TRANS S.R.L.

CUI: 45088283
CIF: 45088283
Reg. Com.: J35/4175/2021
CAEN: 4932
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 20 octombrie 2021 · 4 ani
Distribuie:

Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 18:37

Despre NCF CAIUS TRANS S.R.L.

NCF CAIUS TRANS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Timişoara, judetul TIMIŞ, infiintata in 2021 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi terestre de pasageri, ocazionale" (cod CAEN 4932), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, NCF CAIUS TRANS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 60.599 RON, in scadere fata de anul precedent (-30.5%). Profitul net inregistrat a fost de 345 RON (in scadere accentuata). Pe parcursul ultimilor 2 ani, cifra de afaceri a scazut de la 97.377 RON in 2022 la 60.599 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
60.599 RON
Venituri totale
66.908 RON
Cheltuieli totale
66.499 RON
Profit brut
409 RON
Profit net
345 RON
Marja profit net
0,57%
Active imobilizate
27.962 RON
Active circulante
29.523 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
57 RON
Casa & conturi bănci
29.466 RON
Capital propriu
16.803 RON

Contact

AdresaRomania, TIMIŞ, Mun. Timişoara, Int. Apelor nr. 2, 300759

Adresă sediu social

Romania, TIMIŞ, Mun. Timişoara, Int. Apelor nr. 2, 300759
Cod poștal: 300759
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, TIMIŞ, Mun. Timişoara, Int. Apelor nr. 2, 300759
Cod postal
300759
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 20.10.2021
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2022 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
60.599 RON
Rezultat net
345 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 60.599 RON 87.194 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 66.908 RON 89.554 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 66.499 RON 72.043 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 409 RON 17.511 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 345 RON 15.045 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 27.962 RON 38.448 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 29.523 RON 38.816 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 57.485 RON 77.264 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 57 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 29.466 RON 35.901 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 40.682 RON 40.286 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 16.803 RON 38.230 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active57.485RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

70,8 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale57.485 RON
Datorii totale40.682 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,6 %Profit net / active totale
ROE
2,1 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,73 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
29,2 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 60.599 -30,5% față de anul precedent 66.908 66.499 409 -97,7% față de anul precedent 345 -97,7% față de anul precedent 0 0
2023 87.194 -10,5% față de anul precedent 89.554 72.043 17.511 -61,5% față de anul precedent 15.045 -65,2% față de anul precedent 0 0
2022 97.377 97.377 51.948 45.429 43.245 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 27.962 29.523 57.485 0 57 29.466
2023 38.448 38.816 77.264 0 0 35.901
2022 3.472 40.764 44.236 0 0 40.764

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 40.682 +1,0% față de anul precedent 16.803 Neraportat 0
2023 40.286 +4.993,1% față de anul precedent 38.230 Neraportat 0
2022 791 43.445 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

55din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare15 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

4 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
4 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 60.599 RON. Profit: 345 RON

Cifra de afaceri: 60.599 RON. Profit: 345 RON

Cifra de afaceri
60.599 RON -30.5% față de anul precedent
Profit net
345 RON -97.71% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
40.682 RON +0.98% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 87.194 RON. Profit: 15.045 RON

Cifra de afaceri: 87.194 RON. Profit: 15.045 RON

Cifra de afaceri
87.194 RON -10.46% față de anul precedent
Profit net
15.045 RON -65.21% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
40.286 RON +4993.05% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 97.377 RON. Profit: 43.245 RON

Cifra de afaceri: 97.377 RON. Profit: 43.245 RON

Cifra de afaceri
97.377 RON
Profit net
43.245 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
791 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataNCF CAIUS TRANS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4932 in Mun. Timişoara (TIMIŞ)

NCF CAIUS TRANS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4932 in Mun. Timişoara (TIMIŞ)

4 din 4 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4932, Timiş

AZURE BABILON S.R.L.
CUI: 46718336CAEN: 4932
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2022-08-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
60.549 RON
Profit
4.229 RON
Angajati
1
SINAIA CAB S.R.L.
CUI: 47463532CAEN: 4932
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2023-01-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
62.031 RON
Profit
24.129 RON
Angajati
0
ORIZONT UNIC DRIVE SRL
CUI: 38023591CAEN: 4932
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2017-07-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
59.712 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
JPS TRANS STAR S.R.L.
CUI: 43325332CAEN: 4932
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2020-11-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
67.130 RON
Profit
28.134 RON
Angajati
0
ISKO-ADEN MAD TAXI S.R.L.
CUI: 38683377CAEN: 4932
Activ
TIMIŞ, Mun. Lugoj2018-01-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
55.839 RON
Profit
8.678 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4932, Timiş

IONESCU CAB S.R.L.
CUI: 45088275CAEN: 4932
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2021-10-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
52.309 RON
Profit
10.647 RON
Angajati
0
TODOR CAB S.R.L.
CUI: 45089165CAEN: 4932
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2021-10-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
32.760 RON
Profit
1.542 RON
Angajati
1
AARON CAB S.R.L.
CUI: 45080018CAEN: 4932
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2021-10-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
8.944 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
B-STEPHANY AUTO S.R.L.
CUI: 45119070CAEN: 4932
Activ
TIMIŞ, Mun. Lugoj2021-10-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
675.023 RON
Profit
136.653 RON
Angajati
2

Alte firme din Timiş

DIRECT MEDIA SOURCE S.R.L.
CUI: 45088291CAEN: 7430
Activ
TIMIŞ, Orş. Sânnicolau Mare2021-10-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
32.842 RON
Profit
15.271 RON
Angajati
0
CBF BERGAMO CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 45081870CAEN: 4100
Activ
TIMIŞ, Sat Moşniţa Nouă Com. Moşniţa Nouă2021-10-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.077.421 RON
Profit
421.424 RON
Angajati
7
TROFEO CONSULTING S.R.L.
CUI: 45090321CAEN: 7021
Activ
TIMIŞ, Sat Urseni Com. Moşniţa Nouă2021-10-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
242.984 RON
Profit
190.837 RON
Angajati
1
LIBRA ART DINA S.R.L.
CUI: 45016228CAEN: 4761
Activ
TIMIŞ, Mun. Lugoj2021-10-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
704.583 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
ALMACEN DE CONSTRUCCION S.R.L.
CUI: 45134525CAEN: 4752
Activ
TIMIŞ, Sat Chişoda Com. Giroc2021-10-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
11.437 RON
Profit
675 RON
Angajati
0
CIN INTRETINERE S.R.L.
CUI: 45640875CAEN: 8130
Activ
TIMIŞ, Sat Giarmata-Vii Com. Ghiroda2022-02-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
139.270 RON
Profit
20.349 RON
Angajati
0
BOLO TYM DENT SRL
CUI: 38306733CAEN: 8623
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2017-10-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
400.860 RON
Profit
10.298 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul NCF CAIUS TRANS S.R.L.?

CUI-ul NCF CAIUS TRANS S.R.L. este 45088283.

Unde este sediul NCF CAIUS TRANS S.R.L.?

NCF CAIUS TRANS S.R.L. are sediul in Romania, TIMIŞ, Mun. Timişoara, Int. Apelor nr. 2, 300759, Mun. Timişoara, judetul TIMIŞ.

Cand a fost infiintata NCF CAIUS TRANS S.R.L.?

NCF CAIUS TRANS S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a NCF CAIUS TRANS S.R.L. in 2024?

In 2024, NCF CAIUS TRANS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 60.599 RON.

Ce activitate are NCF CAIUS TRANS S.R.L.?

NCF CAIUS TRANS S.R.L. are codul CAEN principal 4932 (Transporturi terestre de pasageri, ocazionale).

Ce profit a inregistrat NCF CAIUS TRANS S.R.L. in 2024?

NCF CAIUS TRANS S.R.L. a inregistrat un profit net de 345 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.