Activ

FLOWVENT S.R.L.

CUI: 45103553
CIF: 45103553
Reg. Com.: J2021018185406
CAEN: 8230
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 22 octombrie 2021 · 4 ani
Distribuie:

Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

Surse și actualizare

Actualizat: 7 octombrie 2026 la 22:24

Despre FLOWVENT S.R.L.

FLOWVENT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 2 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2021 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor" (cod CAEN 8230), in sectorul activitati profesionale, stiintifice si tehnice. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2025, FLOWVENT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 352.880 RON, in crestere fata de anul precedent (+24.2%). Profitul net inregistrat a fost de 179.321 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 37.232 RON in 2021 la 352.880 RON in 2025.

Din punct de vedere al pozitionarii in piata, pe locul 7 din 16 firme cu acelasi cod CAEN din judet, si pe locul 9 la nivel national in domeniul sau (35 firme).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
352.880 RON
Venituri totale
352.964 RON
Cheltuieli totale
170.185 RON
Profit brut
182.779 RON
Profit net
179.321 RON
Marja profit net
50,82%
Active imobilizate
3.958 RON
Active circulante
190.573 RON
Stocuri
6.530 RON
Creanțe
168.425 RON
Casa & conturi bănci
15.618 RON
Capital propriu
179.321 RON
Cifra de afaceri · CAEN 8230
Loc 9 din 35
Profit net · CAEN 8230
Loc 5 din 35
Angajati · CAEN 8230
Loc 6 din 35

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Str. Braşoveni nr. 26, 21446

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Str. Braşoveni nr. 26, 21446
Cod poștal: 21446
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Str. Braşoveni nr. 26, 21446
Cod postal
21446
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 22.10.2021
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2025 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2025
Cifră de afaceri
352.880 RON
Rezultat net
179.321 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2025 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2025 2024
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 352.880 RON 284.148 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 352.964 RON 284.148 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 170.185 RON 127.681 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 182.779 RON 156.467 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 179.321 RON 153.682 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 3.958 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 190.573 RON 178.210 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 194.531 RON 178.210 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 6.530 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 168.425 RON 156.682 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 15.618 RON 21.528 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 15.210 RON 24.528 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 179.321 RON 153.682 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2025

Total active194.531RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2025

7,8 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale194.531 RON
Datorii totale15.210 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2025

ROA
92,2 %Profit net / active totale
ROE
100,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
12,53 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
92,2 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2025 352.880 +24,2% față de anul precedent 352.964 170.185 182.779 +16,8% față de anul precedent 179.321 +16,7% față de anul precedent 0 0
2024 284.148 -1,5% față de anul precedent 284.148 127.681 156.467 -19,6% față de anul precedent 153.682 -20,0% față de anul precedent 0 0
2023 288.402 +89,6% față de anul precedent 288.402 93.693 194.709 +166,6% față de anul precedent 192.170 +168,7% față de anul precedent 0 0
2022 152.128 +308,6% față de anul precedent 152.128 79.084 73.044 +99,4% față de anul precedent 71.522 +97,2% față de anul precedent 0 0
2021 37.232 37.232 593 36.639 36.267 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2025 3.958 190.573 194.531 6.530 168.425 15.618
2024 0 178.210 178.210 0 156.682 21.528
2023 0 198.108 198.108 0 187.283 10.825
2022 0 83.800 83.800 0 69.000 14.800
2021 0 38.482 38.482 0 36.246 2.236

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2025 15.210 -38,0% față de anul precedent 179.321 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2024 24.528 +376,4% față de anul precedent 153.682 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 5.149 +409,3% față de anul precedent 192.959 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 1.011 -54,4% față de anul precedent 82.789 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 2.215 36.267 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2025

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2025 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2025
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2025 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2025Cifra de afaceri: 352.880 RON. Profit: 179.321 RON

Cifra de afaceri: 352.880 RON. Profit: 179.321 RON

Cifra de afaceri
352.880 RON +24.19% față de anul precedent
Profit net
179.321 RON +16.68% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
15.210 RON -37.99% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2025
reper anualClasamentePremii si distinctii 2025Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Angajati

Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Angajati

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Vezi toate clasamentele

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 284.148 RON. Profit: 153.682 RON

Cifra de afaceri: 284.148 RON. Profit: 153.682 RON

Cifra de afaceri
284.148 RON -1.48% față de anul precedent
Profit net
153.682 RON -20.03% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
24.528 RON +376.36% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 288.402 RON. Profit: 192.170 RON

Cifra de afaceri: 288.402 RON. Profit: 192.170 RON

Cifra de afaceri
288.402 RON +89.58% față de anul precedent
Profit net
192.170 RON +168.69% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
5.149 RON +409.3% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 152.128 RON. Profit: 71.522 RON

Cifra de afaceri: 152.128 RON. Profit: 71.522 RON

Cifra de afaceri
152.128 RON +308.59% față de anul precedent
Profit net
71.522 RON +97.21% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
1.011 RON -54.36% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 37.232 RON. Profit: 36.267 RON

Cifra de afaceri: 37.232 RON. Profit: 36.267 RON

Cifra de afaceri
37.232 RON
Profit net
36.267 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
2.215 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataFLOWVENT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8230 in Sector 2 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

FLOWVENT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8230 in Sector 2 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Distincții 2025

Adaugă gratuit distincția companiei pe website-ul tău.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 8230, Municipiul Bucureşti

INVISION EVENTS S.R.L.
CUI: 48822588CAEN: 8230
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2023-09-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
284.378 RON
Profit
72.777 RON
Angajati
1
HVT CINEMOBILE SRL
CUI: 36144198CAEN: 8230
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2016-05-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
284.093 RON
Profit
161.671 RON
Angajati
2
XPRIMM INTERNATIONAL SRL
CUI: 17141454CAEN: 8230
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2005-01-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
283.206 RON
Profit
56.852 RON
Angajati
1
WINE DRAGOON S.R.L.
CUI: 48041528CAEN: 8230
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2023-04-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
291.499 RON
Profit
206.054 RON
Angajati
1
SERAPHIC EVENTS S.R.L.
CUI: 47825624CAEN: 8230
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2023-03-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
277.367 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 8230, Municipiul Bucureşti

DENTAL UPGRADE HUB S.R.L.
CUI: 45101765CAEN: 8230
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2021-10-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
85.996 RON
Profit
54.076 RON
Angajati
0
SOLUNA EVENTS S.R.L.
CUI: 45187651CAEN: 8230
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2021-11-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
92.037 RON
Profit
9.629 RON
Angajati
1
AP TREND CONSULTING S.R.L.
CUI: 45075380CAEN: 8230
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2021-10-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
460.867 RON
Profit
32.502 RON
Angajati
1
WONDERFULXCONCEPT S.R.L.
CUI: 45201357CAEN: 8230
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2021-11-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
129.410 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Alte firme din Municipiul Bucureşti

AMA SKINDERMA S.R.L.
CUI: 45103545CAEN: 8622
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2021-10-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
146.345 RON
Profit
86.476 RON
Angajati
1
BRATCOF RUCOF S.R.L.
CUI: 45103561CAEN: 5630
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2021-10-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.948.839 RON
Profit
163.298 RON
Angajati
5
PELERIN TECH S.R.L.
CUI: 45103391CAEN: 6210
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2021-10-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
401.546 RON
Profit
182.336 RON
Angajati
1
EDUPROGRAM S.R.L.
CUI: 45105031CAEN: 8560
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2021-10-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
244.872 RON
Profit
995 RON
Angajati
4
TEMPO PREST CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 45087911CAEN: 4120
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2021-10-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.914.252 RON
Profit
1.010.557 RON
Angajati
3
BUCOVINA RENEWABLES S.R.L.
CUI: 45118147CAEN: 3512
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2021-10-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ROBINS TOP COMPANY S.R.L.
CUI: 44928889CAEN: 4771
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2021-09-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
64.017 RON
Profit
25.826 RON
Angajati
1
FLAMAR CONTABILITATE S.R.L.
CUI: 45233650CAEN: 6920
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2021-11-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
42.225 RON
Profit
27.716 RON
Angajati
0
PIXEL MIXER STUDIO S.R.L.
CUI: 43363875CAEN: 7311
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2020-11-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
73.680 RON
Profit
955 RON
Angajati
1
BLUE SURVELLIANCE S.R.L.
CUI: 46561184CAEN: 8009
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2022-07-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
299.225 RON
Profit
35.647 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul FLOWVENT S.R.L.?

CUI-ul FLOWVENT S.R.L. este 45103553.

Unde este sediul FLOWVENT S.R.L.?

FLOWVENT S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Str. Braşoveni nr. 26, 21446, Sector 2 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata FLOWVENT S.R.L.?

FLOWVENT S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a FLOWVENT S.R.L. in 2025?

In 2025, FLOWVENT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 352.880 RON.

Cati angajati are FLOWVENT S.R.L.?

FLOWVENT S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2025.

Ce activitate are FLOWVENT S.R.L.?

FLOWVENT S.R.L. are codul CAEN principal 8230 (Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor).

Ce profit a inregistrat FLOWVENT S.R.L. in 2025?

FLOWVENT S.R.L. a inregistrat un profit net de 179.321 RON in 2025.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
7 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
7 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.