Activ Plătitor TVAFurnizor SEAP

GREENDRILL S.R.L.

CUI: 45175649
CIF: RO45175649
Reg. Com.: J15/1719/2021
CAEN: 4120
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 4 noiembrie 2021 · 4 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 7 octombrie 2026 la 23:37

Despre GREENDRILL S.R.L.

GREENDRILL S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Târgovişte, judetul DÂMBOVIŢA, infiintata in 2021 (4 ani de activitate). Activeaza in sectorul constructii (cod CAEN 4120). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, GREENDRILL S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 258.292 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-55.0%). Profitul net inregistrat a fost de 32.126 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 4.900 RON in 2021 la 258.292 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
258.292 RON
Venituri totale
276.411 RON
Cheltuieli totale
241.701 RON
Profit brut
34.710 RON
Profit net
32.126 RON
Marja profit net
12,44%
Active imobilizate
16.806 RON
Active circulante
480.227 RON
Stocuri
35.073 RON
Creanțe
365.998 RON
Casa & conturi bănci
79.156 RON
Capital propriu
390.295 RON

Contact

AdresaRomania, DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte, Cal. Domneasca nr. 50
Telefon0775314568

Adresă sediu social

Romania, DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte, Cal. Domneasca nr. 50
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte, Cal. Domneasca nr. 50
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 04.11.2021
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 ianuarie 2022

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
258.292 RON
Rezultat net
32.126 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 258.292 RON 573.548 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 276.411 RON 573.983 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 241.701 RON 314.600 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 34.710 RON 259.383 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 32.126 RON 255.409 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 16.806 RON 12.570 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 480.227 RON 437.318 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 497.033 RON 449.888 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 35.073 RON 22.291 RON
CreanțeSume de încasat 365.998 RON 311.371 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 79.156 RON 103.656 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 106.738 RON 71.719 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 390.295 RON 378.169 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active497.033RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

21,5 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale497.033 RON
Datorii totale106.738 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
6,5 %Profit net / active totale
ROE
8,2 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
4,50 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
78,5 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 258.292 -55,0% față de anul precedent 276.411 241.701 34.710 -86,6% față de anul precedent 32.126 -87,4% față de anul precedent 0 0
2023 573.548 +10,0% față de anul precedent 573.983 314.600 259.383 +4,5% față de anul precedent 255.409 +4,8% față de anul precedent 0 0
2022 521.593 +10.544,8% față de anul precedent 521.978 273.780 248.198 +20.880,4% față de anul precedent 243.609 +21.363,4% față de anul precedent 0 0
2021 4.900 4.900 3.717 1.183 1.135 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 16.806 480.227 497.033 35.073 365.998 79.156
2023 12.570 437.318 449.888 22.291 311.371 103.656
2022 18.157 246.630 264.787 0 224.640 21.990
2021 0 3.801 3.801 1.200 544 2.057

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 106.738 +48,8% față de anul precedent 390.295 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 71.719 +276,6% față de anul precedent 378.169 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2022 19.043 +1.043,0% față de anul precedent 245.744 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2021 1.666 2.135 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

20din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 258.292 RON. Profit: 32.126 RON

Cifra de afaceri: 258.292 RON. Profit: 32.126 RON

Cifra de afaceri
258.292 RON -54.97% față de anul precedent
Profit net
32.126 RON -87.42% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
106.738 RON +48.83% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 573.548 RON. Profit: 255.409 RON

Cifra de afaceri: 573.548 RON. Profit: 255.409 RON

Cifra de afaceri
573.548 RON +9.96% față de anul precedent
Profit net
255.409 RON +4.84% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
71.719 RON +276.62% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 521.593 RON. Profit: 243.609 RON

Cifra de afaceri: 521.593 RON. Profit: 243.609 RON

Cifra de afaceri
521.593 RON +10544.76% față de anul precedent
Profit net
243.609 RON +21363.35% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
19.043 RON +1043.04% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 4.900 RON. Profit: 1.135 RON

Cifra de afaceri: 4.900 RON. Profit: 1.135 RON

Cifra de afaceri
4.900 RON
Profit net
1.135 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
1.666 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataGREENDRILL S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4120 in Mun. Târgovişte (DÂMBOVIŢA)

GREENDRILL S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4120 in Mun. Târgovişte (DÂMBOVIŢA)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Proceduri de achiziție

Total proceduri raportat
0

Înregistrare SEAP

Stare
Inregistrat
Tip participant
Ofertant
Calitate
Castigator, Participant
Înregistrat la
16 septembrie 2025
Reprezentant legal
FILIP-STAN ARTEMIS-ELINA

Catalog electronic

Produse publicate
0
Valide
0
Neexpirate
0
Achiziții directe atribuite
0
Participări, pe tip de procedură și calitate. Totalurile sunt cele raportate în SEAP; achizițiile directe sunt afișate separat.
CalitateAchiziții directeCereri de ofertăLicitații deschiseLicitații restrânseLicitații electroniceProceduri simplificateTotal
Castigator 0000000
Participant 0000000

Identificare și contact SEAP

ID SEAP
100233874
CUI
45175649
Denumire în SEAP
GREENDRILL
Persoană de contact
filip-stan constantin
Adresă
Strada: Domnească, Nr. 50, Sector: -, Judet: Dambovita, Localitate: Targoviste, Cod postal: 130167
Localitate
Targoviste
Județ
Dambovita
Cod poștal
130167
Telefon
+40730301691
Date preluate la
7 octombrie 2026

Date din SEAP (e‑licitatie.ro) · actualizat 7 octombrie 2026

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4120, Dâmboviţa

Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Dealu Mare Com. Buciumeni2016-08-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
258.689 RON
Profit
35.931 RON
Angajati
2
FOND CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 34462217CAEN: 4120
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Crevedia Com. Crevedia2015-05-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
258.133 RON
Profit
135.732 RON
Angajati
1
BAGVIA KOMPACT S.R.L.
CUI: 18115844CAEN: 4120
Activ
DÂMBOVIŢA, Orş. Găeşti2005-11-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
260.208 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
EGI COM SERV S.R.L.
CUI: 16964819CAEN: 4120
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2004-11-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
254.755 RON
Profit
15.464 RON
Angajati
2
MPK CRISDAV ACTIV S.R.L.
CUI: 50633190CAEN: 4120
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Bilciureşti Com. Bilciureşti2024-10-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
289.040 RON
Profit
235.750 RON
Angajati
1
GEOMATH GLOBAL CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 49094288CAEN: 4120
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Dârza Com. Crevedia2023-11-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
230.000 RON
Profit
131.043 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4120, Dâmboviţa

GLOBAL STRUKTO S.R.L.
CUI: 45224601CAEN: 4120
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2021-11-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
117.409 RON
Profit
58.644 RON
Angajati
1
IOANA JVEC S.R.L.
CUI: 45022076CAEN: 4120
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Ciocăneşti Com. Ciocăneşti2021-10-07
fara e-Factura

Alte firme din Dâmboviţa

SOGA CRM S.R.L.
CUI: 45175665CAEN: 6203
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2021-11-04
fara e-Factura
METALL PRO WORX S.R.L.
CUI: 45155366CAEN: 2553
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Braniştea Com. Braniştea2021-11-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
154.495 RON
Profit
32.797 RON
Angajati
0
DONA SRA SHOP S.R.L.
CUI: 45197175CAEN: 4711
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2021-11-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
856.958 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
FAST CREDIT OFFICE S.R.L.
CUI: 45001995CAEN: 6619
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Valea Voievozilor Com. Răzvad2021-10-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
77.674 RON
Profit
8.323 RON
Angajati
0
EDUARDO MUSIC S.R.L.
CUI: 45360646CAEN: 5911
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Brăteştii de Jos Com. Văcăreşti2021-12-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
13.959 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
GEMENI LUP CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 46796024CAEN: 4120
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Iazu Com. Cojasca2022-09-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.755.000 RON
Profit
901.621 RON
Angajati
8
SAROM SRL
CUI: 933522CAEN: 9621
Activ
DÂMBOVIŢA, Orş. Găeşti1992-11-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
151.288 RON
Profit
35.557 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul GREENDRILL S.R.L.?

CUI-ul GREENDRILL S.R.L. este 45175649.

Unde este sediul GREENDRILL S.R.L.?

GREENDRILL S.R.L. are sediul in Romania, DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte, Cal. Domneasca nr. 50, Mun. Târgovişte, judetul DÂMBOVIŢA.

Cand a fost infiintata GREENDRILL S.R.L.?

GREENDRILL S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a GREENDRILL S.R.L. in 2024?

In 2024, GREENDRILL S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 258.292 RON.

Cati angajati are GREENDRILL S.R.L.?

GREENDRILL S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are GREENDRILL S.R.L.?

GREENDRILL S.R.L. are codul CAEN principal 4120.

Ce profit a inregistrat GREENDRILL S.R.L. in 2024?

GREENDRILL S.R.L. a inregistrat un profit net de 32.126 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
7 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
7 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.