Activ Plătitor TVA

RESCAT ENERGY S.R.L.

CUI: 45183722
CIF: RO45183722
Reg. Com.: J40/19313/2021
CAEN: 7010
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 5 noiembrie 2021 · 4 ani
Distribuie:

Activități ale direcțiilor(centralelor), birourilor administrative centralizate

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 18:55

Despre RESCAT ENERGY S.R.L.

RESCAT ENERGY S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2021 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități ale direcțiilor(centralelor), birourilor administrative centralizate" (cod CAEN 7010), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2023, RESCAT ENERGY S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 202.600 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+98.6%). Profitul net inregistrat a fost de 96.119 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
202.600 RON
Venituri totale
202.600 RON
Cheltuieli totale
87.814 RON
Profit brut
114.786 RON
Profit net
96.119 RON
Marja profit net
47,44%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
166.436 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
163.197 RON
Casa & conturi bănci
3.239 RON
Capital propriu
128.106 RON

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Şos. Gheorghe Ionescu Siseşti nr. 123-125
Detalii adresaCAMERA NR. 10, APARTAMENTUL PODUL NR. 2

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Şos. Gheorghe Ionescu Siseşti nr. 123-125
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Şos. Gheorghe Ionescu Siseşti nr. 123-125
Detalii
CAMERA NR. 10, APARTAMENTUL PODUL NR. 2
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton Si Strain
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 05.11.2021
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 decembrie 2024

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2022 –2023 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2023
Cifră de afaceri
202.600 RON
Rezultat net
96.119 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2023 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2023 2022
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 202.600 RON 102.000 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 202.600 RON 102.000 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 87.814 RON 21.074 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 114.786 RON 80.926 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 96.119 RON 78.526 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 166.436 RON 81.257 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 166.436 RON 81.257 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 163.197 RON 61.724 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 3.239 RON 19.533 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 38.335 RON 2.531 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 128.106 RON 78.726 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2023

Total active166.436RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2023

23,0 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale166.436 RON
Datorii totale38.335 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2023

ROA
57,8 %Profit net / active totale
ROE
75,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
4,34 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
77,0 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 2 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2023 202.600 +98,6% față de anul precedent 202.600 87.814 114.786 +41,8% față de anul precedent 96.119 +22,4% față de anul precedent 0 0
2022 102.000 102.000 21.074 80.926 78.526 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2023 0 166.436 166.436 0 163.197 3.239
2022 0 81.257 81.257 0 61.724 19.533

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2023 38.335 +1.414,6% față de anul precedent 128.106 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 2.531 78.726 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2023

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

4 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
4 repere · toți anii

2024 1 repere

Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 202.600 RON. Profit: 96.119 RON

Cifra de afaceri: 202.600 RON. Profit: 96.119 RON

Cifra de afaceri
202.600 RON +98.63% față de anul precedent
Profit net
96.119 RON +22.4% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
38.335 RON +1414.62% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 102.000 RON. Profit: 78.526 RON

Cifra de afaceri: 102.000 RON. Profit: 78.526 RON

Cifra de afaceri
102.000 RON
Profit net
78.526 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
2.531 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataRESCAT ENERGY S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7010 in Sector 1 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

RESCAT ENERGY S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7010 in Sector 1 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

4 din 4 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7010, Municipiul Bucureşti

PARTE ECO GRUP SRL
CUI: 35637694CAEN: 7010
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2016-02-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
227.043 RON
Profit
285.000 RON
Angajati
5
DM BRIGHT MANAGEMENT S.R.L.
CUI: 50334333CAEN: 7010
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2024-07-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
185.935 RON
Profit
130.613 RON
Angajati
2
RIGEL NOVA S.R.L.
CUI: 43090627CAEN: 7010
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2020-09-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
235.575 RON
Profit
53.169 RON
Angajati
2
GH PROJECT DEVELOPMENT S.R.L.
CUI: 47797494CAEN: 7010
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2023-03-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
143.113 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
GOODWILL ADVISORS SRL
CUI: 22850606CAEN: 7010
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2007-12-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
453.014 RON
Profit
173.875 RON
Angajati
2
VELIADVISER S.R.L.
CUI: 8742463CAEN: 7010
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti1996-08-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
19.041 RON
Profit
13.194 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7010, Municipiul Bucureşti

SERENDIPITY SOFTWARE S.R.L.
CUI: 45070740CAEN: 7010
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2021-10-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
133.902 RON
Profit
59.555 RON
Angajati
1
V-RIDIUM SOLAR SUN 6 S.R.L.
CUI: 46286688CAEN: 7010
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2022-06-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2021-06-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
19.901 RON
Profit
11.939 RON
Angajati
0

Alte firme din Municipiul Bucureşti

KPI IMB RESEARCH S.R.L.
CUI: 45183218CAEN: 6831
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2021-11-05
fara e-Factura
CRTCON BUSINESS SERVICES S.R.L.
CUI: 45184531CAEN: 8299
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2021-11-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
160.457 RON
Profit
85.981 RON
Angajati
1
TELECOM IT SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 45183030CAEN: 6110
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2021-11-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
246.705 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
DUMAN BOSS S.R.L.
CUI: 45185553CAEN: 6820
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2021-11-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
188.797 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2021-11-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
273.588 RON
Profit
106.471 RON
Angajati
1
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2021-12-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
739.816 RON
Profit
699.463 RON
Angajati
1
ADECO DEVELOPMENT S.R.L.
CUI: 46652215CAEN: 7020
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2022-08-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
630.457 RON
Profit
257.119 RON
Angajati
3

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul RESCAT ENERGY S.R.L.?

CUI-ul RESCAT ENERGY S.R.L. este 45183722.

Unde este sediul RESCAT ENERGY S.R.L.?

RESCAT ENERGY S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Şos. Gheorghe Ionescu Siseşti nr. 123-125, Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata RESCAT ENERGY S.R.L.?

RESCAT ENERGY S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a RESCAT ENERGY S.R.L. in 2023?

In 2023, RESCAT ENERGY S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 202.600 RON.

Cati angajati are RESCAT ENERGY S.R.L.?

RESCAT ENERGY S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2023.

Ce activitate are RESCAT ENERGY S.R.L.?

RESCAT ENERGY S.R.L. are codul CAEN principal 7010 (Activități ale direcțiilor(centralelor), birourilor administrative centralizate).

Ce profit a inregistrat RESCAT ENERGY S.R.L. in 2023?

RESCAT ENERGY S.R.L. a inregistrat un profit net de 96.119 RON in 2023.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 2 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.