Activ Plătitor TVA

BRICOLIGHT EXPERT S.R.L.

CUI: 45198758
CIF: RO45198758
Reg. Com.: J23/7033/2021
CAEN: 4791
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 9 noiembrie 2021 · 4 ani
Distribuie:

Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 06:13

Despre BRICOLIGHT EXPERT S.R.L.

BRICOLIGHT EXPERT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Voluntari, judetul ILFOV, infiintata in 2021 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat" (cod CAEN 4791), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, BRICOLIGHT EXPERT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 377.689 RON, in crestere fata de anul precedent (+23.1%). Profitul net inregistrat a fost de 49.517 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
377.689 RON
Venituri totale
377.689 RON
Cheltuieli totale
319.857 RON
Profit brut
57.832 RON
Profit net
49.517 RON
Marja profit net
13,11%
Active imobilizate
71.380 RON
Active circulante
243.598 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
188.850 RON
Casa & conturi bănci
54.748 RON
Capital propriu
143.736 RON

Contact

AdresaRomania, ILFOV, Orş. Voluntari, Bld. Pipera nr. 1/I, 77190
Detalii adresaconstructia C2, biroul nr.11, compart.4

Adresă sediu social

Romania, ILFOV, Orş. Voluntari, Bld. Pipera nr. 1/I, 77190
Cod poștal: 77190
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, ILFOV, Orş. Voluntari, Bld. Pipera nr. 1/I, 77190
Detalii
constructia C2, biroul nr.11, compart.4
Cod postal
77190
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 09.11.2021
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
377.689 RON
Rezultat net
49.517 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 377.689 RON 306.680 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 377.689 RON 306.682 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 319.857 RON 225.312 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 57.832 RON 81.370 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 49.517 RON 70.304 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 71.380 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 243.598 RON 100.141 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 314.978 RON 100.141 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 188.850 RON 96.897 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 54.748 RON 3.244 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 171.242 RON 5.922 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 143.736 RON 94.219 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active314.978RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

54,4 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale314.978 RON
Datorii totale171.242 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
15,7 %Profit net / active totale
ROE
34,4 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,42 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
45,6 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 377.689 +23,2% față de anul precedent 377.689 319.857 57.832 -28,9% față de anul precedent 49.517 -29,6% față de anul precedent 0 0
2023 306.680 +189,6% față de anul precedent 306.682 225.312 81.370 +210,6% față de anul precedent 70.304 +196,5% față de anul precedent 0 0
2022 105.886 105.886 79.686 26.200 23.714 0 0
2021 0 0 1.773 0 0 1.773 1.773

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 71.380 243.598 314.978 0 188.850 54.748
2023 0 100.141 100.141 0 96.897 3.244
2022 0 41.859 41.859 28.072 12.091 1.696
2021 0 27 27 0 0 27

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 171.242 +2.791,6% față de anul precedent 143.736 Neraportat 1
2023 5.922 -67,0% față de anul precedent 94.219 Neraportat 0
2022 17.945 +1.021,6% față de anul precedent 23.914 Neraportat 0
2021 1.600 -1.573 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

16din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare11 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

5 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
5 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 377.689 RON. Profit: 49.517 RON

Cifra de afaceri: 377.689 RON. Profit: 49.517 RON

Cifra de afaceri
377.689 RON +23.15% față de anul precedent
Profit net
49.517 RON -29.57% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
171.242 RON +2791.62% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 306.680 RON. Profit: 70.304 RON

Cifra de afaceri: 306.680 RON. Profit: 70.304 RON

Cifra de afaceri
306.680 RON +189.63% față de anul precedent
Profit net
70.304 RON +196.47% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
5.922 RON -67% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 105.886 RON. Profit: 23.714 RON

Cifra de afaceri: 105.886 RON. Profit: 23.714 RON

Cifra de afaceri
105.886 RON
Profit net
23.714 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
17.945 RON +1021.56% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
1.773 RON
Angajati
0
Datorii
1.600 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataBRICOLIGHT EXPERT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4791 in Orş. Voluntari (ILFOV)

BRICOLIGHT EXPERT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4791 in Orş. Voluntari (ILFOV)

5 din 5 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4791, Ilfov

AVITALX S.R.L.
CUI: 48347315CAEN: 4791
Activ
ILFOV, Sat Domneşti Com. Domneşti2023-06-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
377.592 RON
Profit
100.392 RON
Angajati
1
KARA ELIF TRADING S.R.L.
CUI: 48718642CAEN: 4791
Activ
ILFOV, Orş. Voluntari2023-09-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
383.831 RON
Profit
242.410 RON
Angajati
0
ELA HOME SHOP S.R.L.
CUI: 46942510CAEN: 4791
Activ
ILFOV, Sat Fundeni Com. Dobroeşti2022-09-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
374.390 RON
Profit
17.832 RON
Angajati
1
STREAMLINE SHOP S.R.L.
CUI: 46590732CAEN: 4791
Activ
ILFOV, Sat Bragadiru Orş. Bragadiru2022-08-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
409.810 RON
Profit
65.612 RON
Angajati
2
BEST FIND COM SRL
CUI: 34595264CAEN: 4791
Activ
ILFOV, Sat Clinceni Com. Clinceni2015-06-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
359.955 RON
Profit
125.490 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4791, Ilfov

GHID CONCRET S.R.L.
CUI: 45212992CAEN: 4791
Activ
ILFOV, Sat Ştefăneştii de Jos Com. Ştefăneştii de Jos2021-11-11
fara e-Factura
DACEBO ORDONATOR S.R.L.
CUI: 45191504CAEN: 4791
Activ
ILFOV, Sat Vidra Com. Vidra2021-11-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
SOFT DRINKS XPRESS S.R.L.
CUI: 45215824CAEN: 4791
Activ
ILFOV, Orş. Bragadiru2021-11-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
965.169 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Ilfov

UROGINHUB S.R.L.
CUI: 45198766CAEN: 8622
Activ
ILFOV, Sat Petreşti Com. Corbeanca2021-11-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
591.897 RON
Profit
225.658 RON
Angajati
1
FORGEPOINT S.R.L.
CUI: 45196153CAEN: 7020
Activ
ILFOV, Sat Brăneşti Com. Brăneşti2021-11-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
367.699 RON
Profit
278.300 RON
Angajati
0
TORETTO LOGISTICS S.R.L.
CUI: 45199648CAEN: 5221
Activ
ILFOV, Orş. Voluntari2021-11-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
306.141 RON
Profit
0 RON
Angajati
87
MEHLIKA S.R.L.
CUI: 45234265CAEN: 8622
Activ
ILFOV, Orş. Voluntari2021-11-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
191.023 RON
Profit
36.369 RON
Angajati
1
GAP TRANS CONCEPT S.R.L.
CUI: 44745814CAEN: 4771
Activ
ILFOV, Orş. Voluntari2021-08-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
43.918 RON
Profit
7.644 RON
Angajati
1
PYGMALION CONCEPT S.R.L.
CUI: 45596702CAEN: 9622
Activ
ILFOV, Orş. Voluntari2022-02-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
204.648 RON
Profit
0 RON
Angajati
5
SESIL ULTRA CONSULTING S.R.L.
CUI: 40230505CAEN: 7112
Activ
ILFOV, Sat Dudu Com. Chiajna2018-11-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.000 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
ACCESORII DIRECT S.R.L.
CUI: 49280442CAEN: 6310
Activ
ILFOV, Orş. Otopeni2023-12-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
84.000 RON
Profit
26.231 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul BRICOLIGHT EXPERT S.R.L.?

CUI-ul BRICOLIGHT EXPERT S.R.L. este 45198758.

Unde este sediul BRICOLIGHT EXPERT S.R.L.?

BRICOLIGHT EXPERT S.R.L. are sediul in Romania, ILFOV, Orş. Voluntari, Bld. Pipera nr. 1/I, 77190, Orş. Voluntari, judetul ILFOV.

Cand a fost infiintata BRICOLIGHT EXPERT S.R.L.?

BRICOLIGHT EXPERT S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a BRICOLIGHT EXPERT S.R.L. in 2024?

In 2024, BRICOLIGHT EXPERT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 377.689 RON.

Cati angajati are BRICOLIGHT EXPERT S.R.L.?

BRICOLIGHT EXPERT S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are BRICOLIGHT EXPERT S.R.L.?

BRICOLIGHT EXPERT S.R.L. are codul CAEN principal 4791 (Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat).

Ce profit a inregistrat BRICOLIGHT EXPERT S.R.L. in 2024?

BRICOLIGHT EXPERT S.R.L. a inregistrat un profit net de 49.517 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.