Activ Plătitor TVA

UP DATE S.R.L.

CUI: 45199273
CIF: RO45199273
Reg. Com.: J40/19564/2021
CAEN: 6201
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 10 noiembrie 2021 · 4 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 06:32

Despre UP DATE S.R.L.

UP DATE S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 2 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2021 (4 ani de activitate). Activeaza in sectorul editare, difuzare programe radio si tv (cod CAEN 6201). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, UP DATE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 468.116 RON, in scadere fata de anul precedent (-25.1%). Profitul net inregistrat a fost de 350.035 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 2.585 RON in 2021 la 468.116 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
468.116 RON
Venituri totale
495.889 RON
Cheltuieli totale
138.197 RON
Profit brut
357.692 RON
Profit net
350.035 RON
Marja profit net
74,78%
Active imobilizate
293.687 RON
Active circulante
432.208 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
46.072 RON
Casa & conturi bănci
386.136 RON
Capital propriu
615.665 RON

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Şos. Morarilor nr. 4H

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Şos. Morarilor nr. 4H
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Şos. Morarilor nr. 4H
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 10.11.2021
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
468.116 RON
Rezultat net
350.035 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 468.116 RON 624.854 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 495.889 RON 682.378 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 138.197 RON 164.646 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 357.692 RON 517.732 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 350.035 RON 511.081 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 293.687 RON 147.863 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 432.208 RON 404.663 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 725.895 RON 552.526 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 46.072 RON 48.963 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 386.136 RON 355.700 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 109.822 RON 24.705 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 615.665 RON 511.321 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active725.895RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

15,1 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale725.895 RON
Datorii totale109.822 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
48,2 %Profit net / active totale
ROE
56,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
3,94 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
84,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 468.116 -25,1% față de anul precedent 495.889 138.197 357.692 -30,9% față de anul precedent 350.035 -31,5% față de anul precedent 0 0
2023 624.854 +79,2% față de anul precedent 682.378 164.646 517.732 +70,9% față de anul precedent 511.081 +71,3% față de anul precedent 0 0
2022 348.707 +13.389,6% față de anul precedent 349.472 46.523 302.949 +17.492,9% față de anul precedent 298.285 +18.043,9% față de anul precedent 0 0
2021 2.585 2.585 863 1.722 1.644 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 293.687 432.208 725.895 0 46.072 386.136
2023 147.863 404.663 552.526 0 48.963 355.700
2022 64.947 265.683 330.630 0 232.236 33.447
2021 1.696 3.277 4.973 0 3.077 200

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 109.822 +344,5% față de anul precedent 615.665 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 24.705 +58,4% față de anul precedent 511.321 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 15.601 +398,6% față de anul precedent 298.529 Neraportat 1
2021 3.129 1.844 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

20din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 468.116 RON. Profit: 350.035 RON

Cifra de afaceri: 468.116 RON. Profit: 350.035 RON

Cifra de afaceri
468.116 RON -25.08% față de anul precedent
Profit net
350.035 RON -31.51% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
109.822 RON +344.53% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 624.854 RON. Profit: 511.081 RON

Cifra de afaceri: 624.854 RON. Profit: 511.081 RON

Cifra de afaceri
624.854 RON +79.19% față de anul precedent
Profit net
511.081 RON +71.34% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
24.705 RON +58.36% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 29/2023domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, înregistrarea datelor din declarația pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condițiilor de funcționarea/desfășurarea a activității

domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, înregistrarea datelor din declarația pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condițiilor de funcționarea/desfășurarea a activității

Deschide înregistrarea completă

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 348.707 RON. Profit: 298.285 RON

Cifra de afaceri: 348.707 RON. Profit: 298.285 RON

Cifra de afaceri
348.707 RON +13389.63% față de anul precedent
Profit net
298.285 RON +18043.86% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
15.601 RON +398.59% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 2.585 RON. Profit: 1.644 RON

Cifra de afaceri: 2.585 RON. Profit: 1.644 RON

Cifra de afaceri
2.585 RON
Profit net
1.644 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
3.129 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataUP DATE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6201 in Sector 2 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

UP DATE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6201 in Sector 2 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

03.012023Mentiune · Buletin 29/2023domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, înregistrarea datelor din declarația pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condițiilor de funcționarea/desfășurarea a activității

domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate, înregistrarea datelor din declarația pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condițiilor de funcționarea/desfășurarea a activității

Companie
UP DATE S.R.L.
CUI
45199273
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
03.01.2023
Registrul Comerțului
J40/19564/2021
EUID
ROONRC.J40/19564/2021
Sediu
Bucureşti Sectorul 2, Şoseaua MORARILOR, Nr. 4H, Bloc F3, Etaj 4, Ap. 21
Județ
București
Număr încheiere
184725
Data încheierii
29.12.2022
Număr dosar
747509
Data dosarului
23.12.2022
Tribunal
Bucureşti

Subiecte

domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, înregistrarea datelor din declarația pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condițiilor de funcționarea/desfășurarea a activității

Documente menționate

  • Decizie asociat unic nr. 1 din 16.12.2022
  • Declarație pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condițiilor de funcționare/desfășurare a activității nr. 747509 din 23.12.2022
  • depunerea actului constitutiv actualizat
Vezi Buletinul ONRC nr. 29/2023 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6201, Municipiul Bucureşti

PUBLIC CLASS DEVELOPERS S.R.L.
CUI: 48498768CAEN: 6201
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2023-07-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
468.838 RON
Profit
377.373 RON
Angajati
2
ADCANT METALLUM ABIES S.R.L.
CUI: 42708313CAEN: 6201
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2020-07-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
468.102 RON
Profit
376.018 RON
Angajati
1
BUZZURLO COMPONENTS S.R.L.
CUI: 44196708CAEN: 6201
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2021-04-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
469.276 RON
Profit
360.887 RON
Angajati
1
DEXTERS LAB S.R.L.
CUI: 37937868CAEN: 6201
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2017-07-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
468.057 RON
Profit
355.585 RON
Angajati
1
DUCK DOT DEV S.R.L.
CUI: 40602021CAEN: 6201
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2019-02-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
471.863 RON
Profit
366.288 RON
Angajati
1
CONFIGURE LABS S.R.L.
CUI: 41151566CAEN: 6201
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2019-05-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
460.545 RON
Profit
399.043 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6201, Municipiul Bucureşti

IQMETER S.R.L.
CUI: 45197868CAEN: 6201
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2021-11-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.888 RON
Profit
5.189 RON
Angajati
0
SYSTEMIO TECHNOLOGIES S.R.L.
CUI: 45199346CAEN: 6201
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2021-11-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
393.321 RON
Profit
118.587 RON
Angajati
1
RATIONAL SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 45193858CAEN: 6201
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2021-11-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
290.874 RON
Profit
219.450 RON
Angajati
1
ABP XPERT SOFTWARE S.R.L.
CUI: 45203951CAEN: 6201
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2021-11-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
15.424 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Municipiul Bucureşti

ZLERO STUDIOS S.R.L.
CUI: 45199214CAEN: 7311
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2021-11-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.065.881 RON
Profit
827.274 RON
Angajati
1
V PR & COMM AGENCY S.R.L.
CUI: 45199290CAEN: 7311
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2021-11-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.574.749 RON
Profit
352.914 RON
Angajati
1
SOLID VENTURES S.R.L.
CUI: 45200149CAEN: 4791
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2021-11-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
521.297 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
TRION SMART BUSINESS S.R.L.
CUI: 45187430CAEN: 6920
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2021-11-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
254.820 RON
Profit
88.731 RON
Angajati
1
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2021-11-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
46.870 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
DUDUMAN TRANSPORT S.R.L.
CUI: 45056230CAEN: 4933
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2021-10-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
14.966 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
YSF ENGINEERING S.R.L.
CUI: 45325410CAEN: 7112
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2021-12-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
265.900 RON
Profit
201.099 RON
Angajati
0
EVI ART SOLUTION S.R.L.
CUI: 43461750CAEN: 2512
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2020-12-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.215.831 RON
Profit
158.919 RON
Angajati
2
HEAT RSVTI S.R.L.
CUI: 46675537CAEN: 7120
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2022-08-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
298.876 RON
Profit
198.466 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul UP DATE S.R.L.?

CUI-ul UP DATE S.R.L. este 45199273.

Unde este sediul UP DATE S.R.L.?

UP DATE S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Şos. Morarilor nr. 4H, Sector 2 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata UP DATE S.R.L.?

UP DATE S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a UP DATE S.R.L. in 2024?

In 2024, UP DATE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 468.116 RON.

Cati angajati are UP DATE S.R.L.?

UP DATE S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are UP DATE S.R.L.?

UP DATE S.R.L. are codul CAEN principal 6201.

Ce profit a inregistrat UP DATE S.R.L. in 2024?

UP DATE S.R.L. a inregistrat un profit net de 350.035 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.