Profil de companie · informații din registrele publice
Surse și actualizareActualizat: 12 octombrie 2026 la 06:12
Despre LA GIK FOOD S.R.L.
LA GIK FOOD S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Braşov, judetul BRAŞOV, infiintata in 2021 (4 ani de activitate). Activeaza in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul (cod CAEN 4799). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, LA GIK FOOD S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 129.138 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+68.6%). Profitul net inregistrat a fost de 44.945 RON (in crestere puternica).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 129.138 RON
- Venituri totale
- 129.138 RON
- Cheltuieli totale
- 75.812 RON
- Profit brut
- 53.326 RON
- Profit net
- 44.945 RON
- Marja profit net
- 34,80%
- Active imobilizate
- 1.530 RON
- Active circulante
- 151.258 RON
- Stocuri
- 248 RON
- Creanțe
- 49.862 RON
- Casa & conturi bănci
- 101.148 RON
- Capital propriu
- 69.367 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Graurului nr. 9
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 09.11.2021
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
- Platitor TVA
- Nu
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2021 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 129.138 RON
- Rezultat net
- 44.945 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 129.138 RON | 76.579 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 129.138 RON | 76.579 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 75.812 RON | 47.024 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 53.326 RON | 29.555 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 44.945 RON | 25.074 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 1.530 RON | 2.296 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 151.258 RON | 40.626 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 152.788 RON | 42.922 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 248 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 49.862 RON | 0 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 101.148 RON | 40.626 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 83.421 RON | 8.700 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 69.367 RON | 34.222 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 0 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 29,4 %Profit net / active totale
- ROE
- 64,8 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 1,81 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 45,4 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 129.138 +68,6% față de anul precedent | 129.138 | 75.812 | 53.326 +80,4% față de anul precedent | 44.945 +79,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 76.579 +155,5% față de anul precedent | 76.579 | 47.024 | 29.555 +133,6% față de anul precedent | 25.074 +113,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 29.975 | 29.975 | 17.325 | 12.650 | 11.769 | 0 | 0 |
| 2021 | 0 | 0 | 2.822 | 0 | 0 | 2.822 | 2.822 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.530 | 151.258 | 152.788 | 248 | 49.862 | 101.148 |
| 2023 | 2.296 | 40.626 | 42.922 | 0 | 0 | 40.626 |
| 2022 | 6.590 | 3.809 | 10.399 | 0 | 0 | 3.809 |
| 2021 | 3.948 | 1.202 | 5.150 | 0 | 0 | 1.202 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 83.421 +858,9% față de anul precedent | 69.367 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2023 | 8.700 +594,9% față de anul precedent | 34.222 | Neraportat | 1 |
| 2022 | 1.252 -84,3% față de anul precedent | 9.147 | Neraportat | 0 |
| 2021 | 7.972 | -2.822 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
5 repere. O singură cronologie.
Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 129.138 RON. Profit: 44.945 RON
Cifra de afaceri: 129.138 RON. Profit: 44.945 RON
- Cifra de afaceri
- 129.138 RON +68.63% față de anul precedent
- Profit net
- 44.945 RON +79.25% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 83.421 RON +858.86% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 76.579 RON. Profit: 25.074 RON
Cifra de afaceri: 76.579 RON. Profit: 25.074 RON
- Cifra de afaceri
- 76.579 RON +155.48% față de anul precedent
- Profit net
- 25.074 RON +113.05% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 8.700 RON +594.89% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 29.975 RON. Profit: 11.769 RON
Cifra de afaceri: 29.975 RON. Profit: 11.769 RON
- Cifra de afaceri
- 29.975 RON
- Profit net
- 11.769 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 1.252 RON -84.3% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 2.822 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 7.972 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2021ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataLA GIK FOOD S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4799 in Mun. Braşov (BRAŞOV)
LA GIK FOOD S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4799 in Mun. Braşov (BRAŞOV)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4799, Braşov
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4799, Braşov
Alte firme din Braşov
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul LA GIK FOOD S.R.L.?
CUI-ul LA GIK FOOD S.R.L. este 45199699.
Unde este sediul LA GIK FOOD S.R.L.?
LA GIK FOOD S.R.L. are sediul in Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Graurului nr. 9, Mun. Braşov, judetul BRAŞOV.
Cand a fost infiintata LA GIK FOOD S.R.L.?
LA GIK FOOD S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (4 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a LA GIK FOOD S.R.L. in 2024?
In 2024, LA GIK FOOD S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 129.138 RON.
Ce activitate are LA GIK FOOD S.R.L.?
LA GIK FOOD S.R.L. are codul CAEN principal 4799.
Ce profit a inregistrat LA GIK FOOD S.R.L. in 2024?
LA GIK FOOD S.R.L. a inregistrat un profit net de 44.945 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 12 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 12 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.