Activ Plătitor TVAe‑Factură

EXPLO-FOREST PLUS S.R.L.

CUI: 45213289
CIF: RO45213289
Reg. Com.: J38/1195/2021
CAEN: 0220
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 11 noiembrie 2021 · 4 ani
Distribuie:

Exploatarea forestieră

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 08:14

Despre EXPLO-FOREST PLUS S.R.L.

EXPLO-FOREST PLUS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Dosu Râului Com. Nicolae Bălcescu, judetul VÂLCEA, infiintata in 2021 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Exploatarea forestieră" (cod CAEN 0220), in sectorul agricultura, silvicultura si pescuit. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, EXPLO-FOREST PLUS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 311.376 RON, relativ stabila fata de anul precedent (+0.4%). Profitul net inregistrat a fost de 29.282 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 4, in crestere fata de anul anterior.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din iunie 2023.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
311.376 RON
Venituri totale
311.378 RON
Cheltuieli totale
278.505 RON
Profit brut
32.873 RON
Profit net
29.282 RON
Marja profit net
9,40%
Active imobilizate
4.943 RON
Active circulante
71.892 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
50.694 RON
Casa & conturi bănci
21.198 RON
Capital propriu
29.482 RON

Contact

AdresaRomania, VÂLCEA, Sat Dosu Râului Com. Nicolae Bălcescu, Str. Principală nr. 1, 247418

Adresă sediu social

Romania, VÂLCEA, Sat Dosu Râului Com. Nicolae Bălcescu, Str. Principală nr. 1, 247418
Cod poștal: 247418
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, VÂLCEA, Sat Dosu Râului Com. Nicolae Bălcescu, Str. Principală nr. 1, 247418
Cod postal
247418
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 11.11.2021
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 iunie 2023)
TVA la incasare
1 ianuarie 2022 - 1 februarie 2023

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
311.376 RON
Rezultat net
29.282 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 311.376 RON 310.010 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 311.378 RON 310.010 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 278.505 RON 141.357 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 32.873 RON 168.653 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 29.282 RON 166.086 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 4.943 RON 29.158 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 71.892 RON 209.698 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 76.835 RON 238.856 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 50.694 RON 152.723 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 21.198 RON 56.975 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 47.353 RON 74.385 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 29.482 RON 164.471 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 4 persoane 3 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active76.835RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

61,6 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale76.835 RON
Datorii totale47.353 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
38,1 %Profit net / active totale
ROE
99,3 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,52 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
38,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 311.376 +0,4% față de anul precedent 311.378 278.505 32.873 -80,5% față de anul precedent 29.282 -82,4% față de anul precedent 0 0
2023 310.010 310.010 141.357 168.653 166.086 0 0
2022 0 0 1.815 0 0 1.815 1.815
2021 0 0 0 0 0 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 4.943 71.892 76.835 0 50.694 21.198
2023 29.158 209.698 238.856 0 152.723 56.975
2022 0 216 216 0 16 200
2021 0 200 200 0 0 200

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 47.353 -36,3% față de anul precedent 29.482 Neraportat 4 +33,3% față de anul precedent
2023 74.385 +3.962,5% față de anul precedent 164.471 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2022 1.831 -1.615 Neraportat 3
2021 0 200 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

28din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare13 / 20
Profitabilitate5 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 311.376 RON. Profit: 29.282 RON

Cifra de afaceri: 311.376 RON. Profit: 29.282 RON

Cifra de afaceri
311.376 RON +0.44% față de anul precedent
Profit net
29.282 RON -82.37% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 +33.33% față de anul precedent
Datorii
47.353 RON -36.34% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 3 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 310.010 RON. Profit: 166.086 RON

Cifra de afaceri: 310.010 RON. Profit: 166.086 RON

Cifra de afaceri
310.010 RON
Profit net
166.086 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
74.385 RON +3962.53% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
1.815 RON
Angajati
3
Datorii
1.831 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
0 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataEXPLO-FOREST PLUS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 0220 in Sat Dosu Râului Com. Nicolae Bălcescu (VÂLCEA)

EXPLO-FOREST PLUS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 0220 in Sat Dosu Râului Com. Nicolae Bălcescu (VÂLCEA)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 0220, Vâlcea

ANTONIA GREEN FOREST S.R.L.
CUI: 38247980CAEN: 0220
Activ
VÂLCEA, Sat Bârseşti Com. Mihăeşti2017-09-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
314.611 RON
Profit
142.100 RON
Angajati
2
TISA FOREST SRL
CUI: 14999748CAEN: 0220
Activ
VÂLCEA, Sat Malaia Com. Malaia2002-11-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
319.116 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
RALUXIA IMPEX SRL
CUI: 15603786CAEN: 0220
Activ
VÂLCEA, Sat Titeşti Com. Titeşti2003-07-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
288.453 RON
Profit
0 RON
Angajati
5
DARIUS BEB FOREST S.R.L.
CUI: 46599790CAEN: 0220
Activ
VÂLCEA, Sat Părăuşani Com. Livezi2022-08-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
411.009 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
VIADUCT TEAM S.R.L.
CUI: 39517267CAEN: 0220
Activ
VÂLCEA, Orş. Brezoi2018-06-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
166.501 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 0220, Vâlcea

DAVIDAC FOREST S.R.L.
CUI: 45411049CAEN: 0220
Activ
VÂLCEA, Sat Cernişoara Com. Cernişoara2021-12-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
254.496 RON
Profit
2.606 RON
Angajati
3
ALEXA SOFCARM S.R.L.
CUI: 44773571CAEN: 0220
Activ
VÂLCEA, Sat Malaia Com. Malaia2021-08-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.425.940 RON
Profit
479.306 RON
Angajati
2
TAVOFOREST BMF S.R.L.
CUI: 45448269CAEN: 0220
Activ
VÂLCEA, Sat Costeşti Com. Costeşti2022-01-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
160.713 RON
Profit
0 RON
Angajati
2

Alte firme din Vâlcea

FABRIALLE TRANS S.R.L.
CUI: 45199443CAEN: 4941
Activ
VÂLCEA, Sat Drăgoeşti Com. Drăgoeşti2021-11-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
GEOABI TAXI S.R.L.
CUI: 45241580CAEN: 4933
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2021-11-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
62.511 RON
Profit
22.399 RON
Angajati
0
MATHYAS & KAS S.R.L.
CUI: 45004118CAEN: 9329
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2021-10-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
900 RON
Profit
763 RON
Angajati
0
SAN SPEDITION S.R.L.
CUI: 45423060CAEN: 4941
Activ
VÂLCEA, Sat Văratici Com. Costeşti2022-01-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
489.749 RON
Profit
20.727 RON
Angajati
2
CIV LOGISTIC S.R.L.
CUI: 43129166CAEN: 4941
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2020-10-02
fara e-Factura
NORD GABRIEL DESIGN S.R.L.
CUI: 47241536CAEN: 1413
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2022-11-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.580 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul EXPLO-FOREST PLUS S.R.L.?

CUI-ul EXPLO-FOREST PLUS S.R.L. este 45213289.

Unde este sediul EXPLO-FOREST PLUS S.R.L.?

EXPLO-FOREST PLUS S.R.L. are sediul in Romania, VÂLCEA, Sat Dosu Râului Com. Nicolae Bălcescu, Str. Principală nr. 1, 247418, Sat Dosu Râului Com. Nicolae Bălcescu, judetul VÂLCEA.

Cand a fost infiintata EXPLO-FOREST PLUS S.R.L.?

EXPLO-FOREST PLUS S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a EXPLO-FOREST PLUS S.R.L. in 2024?

In 2024, EXPLO-FOREST PLUS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 311.376 RON.

Cati angajati are EXPLO-FOREST PLUS S.R.L.?

EXPLO-FOREST PLUS S.R.L. a raportat un numar mediu de 4 salariati in 2024.

Ce activitate are EXPLO-FOREST PLUS S.R.L.?

EXPLO-FOREST PLUS S.R.L. are codul CAEN principal 0220 (Exploatarea forestieră).

Ce profit a inregistrat EXPLO-FOREST PLUS S.R.L. in 2024?

EXPLO-FOREST PLUS S.R.L. a inregistrat un profit net de 29.282 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.