Activ

LA SCRIPCARIUC S.R.L.

CUI: 45246480
CIF: 45246480
Reg. Com.: J2021002169333
CAEN: 4711
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 18 noiembrie 2021 · 4 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 07:43

Despre LA SCRIPCARIUC S.R.L.

LA SCRIPCARIUC S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Voievodeasa Com. Suceviţa, judetul SUCEAVA, infiintata in 2021 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun" (cod CAEN 4711), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, LA SCRIPCARIUC S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 94.046 RON, in crestere fata de anul precedent (+20.0%). Profitul net inregistrat a fost de 19.504 RON (relativ stabila).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
94.046 RON
Venituri totale
94.046 RON
Cheltuieli totale
71.472 RON
Profit brut
22.574 RON
Profit net
19.504 RON
Marja profit net
20,74%
Active imobilizate
12.318 RON
Active circulante
50.766 RON
Stocuri
36.911 RON
Creanțe
804 RON
Casa & conturi bănci
13.051 RON
Capital propriu
62.341 RON

Contact

AdresaRomania, SUCEAVA, Sat Voievodeasa Com. Suceviţa, Str. Speranţei nr. 34, 727511

Adresă sediu social

Romania, SUCEAVA, Sat Voievodeasa Com. Suceviţa, Str. Speranţei nr. 34, 727511
Cod poștal: 727511
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, SUCEAVA, Sat Voievodeasa Com. Suceviţa, Str. Speranţei nr. 34, 727511
Cod postal
727511
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 18.11.2021
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Rădăuţi
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
94.046 RON
Rezultat net
19.504 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 94.046 RON 78.394 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 94.046 RON 78.394 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 71.472 RON 54.793 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 22.574 RON 23.601 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 19.504 RON 20.391 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 12.318 RON 19.037 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 50.766 RON 40.164 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 63.084 RON 59.201 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 36.911 RON 40.029 RON
CreanțeSume de încasat 804 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 13.051 RON 135 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 743 RON 16.364 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 62.341 RON 42.837 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active63.084RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

1,2 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale63.084 RON
Datorii totale743 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
30,9 %Profit net / active totale
ROE
31,3 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
68,33 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
98,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 94.046 +20,0% față de anul precedent 94.046 71.472 22.574 -4,4% față de anul precedent 19.504 -4,4% față de anul precedent 0 0
2023 78.394 +0,7% față de anul precedent 78.394 54.793 23.601 -12,3% față de anul precedent 20.391 -17,1% față de anul precedent 0 0
2022 77.884 77.884 50.988 26.896 24.606 0 0
2021 0 0 2.360 0 0 2.360 2.360

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 12.318 50.766 63.084 36.911 804 13.051
2023 19.037 40.164 59.201 40.029 0 135
2022 0 46.832 46.832 43.654 0 3.178
2021 0 8.240 8.240 7.989 0 251

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 743 -95,5% față de anul precedent 62.341 Neraportat 0
2023 16.364 -32,9% față de anul precedent 42.837 Neraportat 0
2022 24.386 +134,5% față de anul precedent 22.446 Neraportat 0
2021 10.400 -2.160 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

5 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
5 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 94.046 RON. Profit: 19.504 RON

Cifra de afaceri: 94.046 RON. Profit: 19.504 RON

Cifra de afaceri
94.046 RON +19.97% față de anul precedent
Profit net
19.504 RON -4.35% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
743 RON -95.46% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 78.394 RON. Profit: 20.391 RON

Cifra de afaceri: 78.394 RON. Profit: 20.391 RON

Cifra de afaceri
78.394 RON +0.65% față de anul precedent
Profit net
20.391 RON -17.13% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
16.364 RON -32.9% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 77.884 RON. Profit: 24.606 RON

Cifra de afaceri: 77.884 RON. Profit: 24.606 RON

Cifra de afaceri
77.884 RON
Profit net
24.606 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
24.386 RON +134.48% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
2.360 RON
Angajati
0
Datorii
10.400 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataLA SCRIPCARIUC S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Sat Voievodeasa Com. Suceviţa (SUCEAVA)

LA SCRIPCARIUC S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Sat Voievodeasa Com. Suceviţa (SUCEAVA)

5 din 5 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4711, Suceava

LUIS IACOB SRL
CUI: 28543660CAEN: 4711
Activ
SUCEAVA, Sat Rotunda Orş. Liteni2011-05-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
94.203 RON
Profit
417 RON
Angajati
1
BUCOVINA BEJENAR SRL
CUI: 37165407CAEN: 4711
Activ
SUCEAVA, Sat Cârlibaba Com. Cârlibaba2017-03-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
93.576 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
P.COVENTY COM SRL
CUI: 6108940CAEN: 4711
Activ
SUCEAVA, Mun. Vatra-Dornei1994-08-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
95.185 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ROXY ART DECOR SRL
CUI: 30065354CAEN: 4711
Activ
SUCEAVA, Mun. Rădăuţi2012-04-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
93.506 RON
Profit
32.229 RON
Angajati
1
LASTUN COM SRL
CUI: 3905454CAEN: 4711
Activ
SUCEAVA, Mun. Câmpulung Moldovenesc1993-05-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
96.938 RON
Profit
25.891 RON
Angajati
1
HAZEL WOOD SRL
CUI: 29417694CAEN: 4711
Activ
SUCEAVA, Sat Valea Moldovei Com. Valea Moldovei2011-12-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
91.027 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4711, Suceava

FRESHAMA S.R.L.
CUI: 45246472CAEN: 4711
Activ
SUCEAVA, Sat Ipoteşti Com. Ipoteşti2021-11-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.096.481 RON
Profit
3.428 RON
Angajati
1
MOMETCOALIMENT S.R.L.
CUI: 45274820CAEN: 4711
Activ
SUCEAVA, Sat Moldova-Suliţa Com. Moldova-Suliţa2021-11-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
32.476 RON
Profit
4.310 RON
Angajati
0
EMANUEL MGIGI S.R.L.
CUI: 45211873CAEN: 4711
Activ
SUCEAVA, Sat Iaslovăţ Com. Iaslovăţ2021-11-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.391.636 RON
Profit
67.572 RON
Angajati
3
CONCEPT INNOVATION MARIA S.R.L.
CUI: 45416950CAEN: 4711
Activ
SUCEAVA, Sat Slătioara Com. Râşca2021-12-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
170.482 RON
Profit
6.561 RON
Angajati
1

Alte firme din Suceava

UNITED ROADS S.R.L.
CUI: 45246499CAEN: 4684
Activ
SUCEAVA, Sat Bogdăneşti Com. Bogdăneşti2021-11-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.676.022 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
PRESTPSC S.R.L.
CUI: 45238089CAEN: 4334
Activ
SUCEAVA, Sat Râşca Com. Râşca2021-11-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.394.296 RON
Profit
300.190 RON
Angajati
3
RUMPOLS SOLUTION S.R.L.
CUI: 45260850CAEN: 4690
Activ
SUCEAVA, Sat Soloneţu Nou Com. Cacica2021-11-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.411 RON
Profit
864 RON
Angajati
0
WILD MIND S.R.L.
CUI: 45129227CAEN: 5520
Activ
SUCEAVA, Sat Cotârgaşi Orş. Broşteni2021-10-27
fara e-Factura
IUSTICONT S.R.L.
CUI: 45368240CAEN: 6920
Activ
SUCEAVA, Mun. Fălticeni2021-12-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
165.490 RON
Profit
32.665 RON
Angajati
1
RODIMOBILI DESIGN S.R.L.
CUI: 46390696CAEN: 4941
Activ
SUCEAVA, Sat Iaslovăţ Com. Iaslovăţ2022-06-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MILO GROUPE SRL
CUI: 25821184CAEN: 1629
Activ
SUCEAVA, Mun. Rădăuţi2009-07-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.534.777 RON
Profit
1.720 RON
Angajati
8

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul LA SCRIPCARIUC S.R.L.?

CUI-ul LA SCRIPCARIUC S.R.L. este 45246480.

Unde este sediul LA SCRIPCARIUC S.R.L.?

LA SCRIPCARIUC S.R.L. are sediul in Romania, SUCEAVA, Sat Voievodeasa Com. Suceviţa, Str. Speranţei nr. 34, 727511, Sat Voievodeasa Com. Suceviţa, judetul SUCEAVA.

Cand a fost infiintata LA SCRIPCARIUC S.R.L.?

LA SCRIPCARIUC S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a LA SCRIPCARIUC S.R.L. in 2024?

In 2024, LA SCRIPCARIUC S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 94.046 RON.

Ce activitate are LA SCRIPCARIUC S.R.L.?

LA SCRIPCARIUC S.R.L. are codul CAEN principal 4711 (Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun).

Ce profit a inregistrat LA SCRIPCARIUC S.R.L. in 2024?

LA SCRIPCARIUC S.R.L. a inregistrat un profit net de 19.504 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.