Activ e‑Factură

MARKTPLEIN S.R.L.

CUI: 45381258
CIF: 45381258
Reg. Com.: J12/6182/2021
CAEN: 6820
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 20 decembrie 2021 · 4 ani
Distribuie:

Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 09:41

Despre MARKTPLEIN S.R.L.

MARKTPLEIN S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ, infiintata in 2021 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate" (cod CAEN 6820), in sectorul intermedieri financiare si asigurari. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, MARKTPLEIN S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 142.277 RON, in crestere fata de anul precedent (+39.1%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Pe parcursul ultimilor 2 ani, cifra de afaceri a crescut de la 95.452 RON in 2022 la 142.277 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
142.277 RON
Venituri totale
147.860 RON
Cheltuieli totale
163.520 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
46.617 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
2.986 RON
Casa & conturi bănci
43.631 RON
Capital propriu
-34.280 RON

Contact

AdresaRomania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Pţa. Timotei Cipariu nr. 11, 400191
Telefon0747488134

Adresă sediu social

Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Pţa. Timotei Cipariu nr. 11, 400191
Cod poștal: 400191
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Pţa. Timotei Cipariu nr. 11, 400191
Cod postal
400191
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 20.12.2021
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 martie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2022 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
142.277 RON
Rezultat net
-15.660 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 142.277 RON 102.299 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 147.860 RON 102.921 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 163.520 RON 122.004 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 15.660 RON 19.083 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 15.660 RON 19.083 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 46.617 RON 23.217 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 46.617 RON 23.217 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 2.986 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 43.631 RON 23.217 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 80.897 RON 41.838 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -34.280 RON -18.621 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active46.617RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

173,5 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale46.617 RON
Datorii totale80.897 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,58 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-73,5 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 142.277 +39,1% față de anul precedent 147.860 163.520 0 0 15.660 15.660
2023 102.299 +7,2% față de anul precedent 102.921 122.004 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 19.083 19.083
2022 95.452 95.579 92.355 3.224 362 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 46.617 46.617 0 2.986 43.631
2023 0 23.217 23.217 0 0 23.217
2022 0 18.746 18.746 1.310 0 17.436

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 80.897 +93,4% față de anul precedent -34.280 Neraportat 0
2023 41.838 +1.501,2% față de anul precedent -18.621 Neraportat 0
2022 2.613 462 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

65din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

5 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
5 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 142.277 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 142.277 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
142.277 RON +39.08% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
15.660 RON
Angajati
0
Datorii
80.897 RON +93.36% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 102.299 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 102.299 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
102.299 RON +7.17% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
19.083 RON
Angajati
0
Datorii
41.838 RON +1501.15% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 95.452 RON. Profit: 362 RON

Cifra de afaceri: 95.452 RON. Profit: 362 RON

Cifra de afaceri
95.452 RON
Profit net
362 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
2.613 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataMARKTPLEIN S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6820 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

MARKTPLEIN S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6820 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

5 din 5 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6820, Cluj

ENDOLEND S.R.L.
CUI: 40363129CAEN: 6820
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2018-12-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
144.194 RON
Profit
81.982 RON
Angajati
0
ARIANA CHARME SRL
CUI: 30769198CAEN: 6820
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2012-10-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
142.031 RON
Profit
25.735 RON
Angajati
0
CARA CUCINA SRL
CUI: 35992254CAEN: 6820
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2016-04-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
144.266 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
AVIMEAT SRL
CUI: 10699551CAEN: 6820
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca1998-06-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
141.590 RON
Profit
55.891 RON
Angajati
0
RAF PRODUCTIE SRL
CUI: 6589151CAEN: 6820
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca1994-12-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
149.246 RON
Profit
83.345 RON
Angajati
0
NOBEL TRADE SRL
CUI: 29271156CAEN: 6820
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2011-10-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
132.679 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6820, Cluj

MARKERKE S.R.L.
CUI: 45380864CAEN: 6820
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2021-12-20
fara e-Factura
VILVORD S.R.L.
CUI: 45381290CAEN: 6820
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2021-12-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
161.144 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
PADWEG MANAGEMENT S.R.L.
CUI: 45380856CAEN: 6820
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2021-12-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
182.751 RON
Profit
1.751 RON
Angajati
0

Alte firme din Cluj

ZUM EURO SPEDITION S.R.L.
CUI: 45381266CAEN: 5229
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2021-12-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.487.625 RON
Profit
185.429 RON
Angajati
2
GET BETTERQA S.R.L.
CUI: 45375604CAEN: 6220
Activ
CLUJ, Sat Baciu Com. Baciu2021-12-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.904.752 RON
Profit
744.671 RON
Angajati
10
VAIDA PRODUCTIONS S.R.L.
CUI: 45387226CAEN: 6311
Activ
CLUJ, Sat Deuşu Com. Chinteni2021-12-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
107.728 RON
Profit
14.660 RON
Angajati
0
TRAGWERK S.R.L.
CUI: 45340053CAEN: 7112
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2021-12-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
187.427 RON
Profit
110.493 RON
Angajati
1
TEHNIC PREST SERV S.R.L.
CUI: 45422528CAEN: 7112
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2022-01-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
292.800 RON
Profit
230.990 RON
Angajati
1
PETRA DENT EXPERT S.R.L.
CUI: 44983565CAEN: 8623
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2021-09-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
103.788 RON
Profit
75.219 RON
Angajati
1
CMP BĂNEASA S.R.L.
CUI: 45801475CAEN: 6820
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2022-03-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
RR CHIMICAL INVEST S.R.L.
CUI: 40236826CAEN: 4712
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2018-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
101.629 RON
Profit
14.275 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul MARKTPLEIN S.R.L.?

CUI-ul MARKTPLEIN S.R.L. este 45381258.

Unde este sediul MARKTPLEIN S.R.L.?

MARKTPLEIN S.R.L. are sediul in Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Pţa. Timotei Cipariu nr. 11, 400191, Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ.

Cand a fost infiintata MARKTPLEIN S.R.L.?

MARKTPLEIN S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a MARKTPLEIN S.R.L. in 2024?

In 2024, MARKTPLEIN S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 142.277 RON.

Ce activitate are MARKTPLEIN S.R.L.?

MARKTPLEIN S.R.L. are codul CAEN principal 6820 (Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate).

Ce profit a inregistrat MARKTPLEIN S.R.L. in 2024?

MARKTPLEIN S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 15.660 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.